2.1 C
Киев
Среда, 3 марта, 2021
додому Житлово-комунальні тарифи Зеленський підписав закон про компенсацію за затримані зарплати та пенсії – останні...

Зеленський підписав закон про компенсацію за затримані зарплати та пенсії – останні новини

КИЇВ. 23 лютого. УНН. Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо компенсацій за затримку виплат відшкодування. Про це УНН повідомили у пресслужбі Глави держави.

Деталі

Йдеться про закон “Про внесення змін до Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати” № 1214-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2021 року.

Документ встановлює вичерпний перелік видів грошових доходів, за порушення строків виплати яких громадянам має нараховуватися компенсація. Зокрема, до пенсій, соціальних виплат, стипендій та зарплат додано такі види доходів, як сума індексації грошових доходів громадян; суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я; кошти, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Також уточнено положення Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати” стосовно джерел виплати компенсації у зв’язку зі створенням Фонду соціального страхування України.

Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Доповнення

Пенсійний фонд вже з початку цього року «дотаційний». Як дослідили аналітики, ПФУ вже у січні недорахувався надходжень від ЄСВ, тому був змушений знову брати позички в Держказначейства для фінансування незапланованого дефіциту, і більше, аніж може повернути. Так, у першому місяці року ПФ не повернув Держказначейству 3 млрд грн позики.

Фінансова самодостатність Пенсійного фонду в 2021 році, вказують аналітики, залежатиме від якості його бюджету. Та від того, коли буде ухвалено рішення про чергову індексацію пенсій у 2021 році. Чим раніше відбудеться індексація, тим більшими, як зауважується, будуть ризики зростання “діри” в бюджеті Фонду.

Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду 17 лютого. З держбюджету до ПФУ передбачено спрямування 195,3 млрд грн.

До слова, у проекті бюджету на 2020 рік уряд планував витратити на покриття дефіциту Пенсійного фонду і виплату пенсій менше — 172,57 мільярда гривень. Однак, у 2020 році на тлі початку пандемії до бюджету вносилися зміни, і ці видатки сягнули 202,28 млрд грн.

І навіть при таких цифрах дефіцит Пенсійного фонду торік сягнув 13 млрд грн.Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments