0.3 C
Киев
Понедельник, 8 марта, 2021
додому Верховна рада Знайти роботу на пенсії: експерти оцінили нову ініціативу депутатів

Знайти роботу на пенсії: експерти оцінили нову ініціативу депутатів


Чим старше людина, тим тяжче їй знайти роботу. Фото: pexels.com

В Україні існує проблема ейджизму. Чим старше людина, тим тяжче їй знайти роботу. Проблеми починаються вже після 40 років, розповів Gazeta.ua засновник компанії «Borsch: Рекрутинг майбутнього» Сергій Марченко.

«Найбільш розповсюджена причина ейджизму це те, що менеджмент часто не хоче наймати досвідченіших спеціалістів. Деякі просто не можуть працювати з людиною старшою за себе. Також старші працівники зазвичай більш чуттєві до умов та оплати праці. На відміну від молоді, яка може погодитися на понаднормову роботу з меншою оплатою. Старше покоління більше цінує комфорт, сім’ю і власний час», — каже експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перерахують виплати для працюючих пенсіонерів

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, щоб стимулювати пенсіонерів працювати довше. Пропонують знизити податки. На думку експерта, така ініціатива дасть підприємствам економічний стимул наймати на роботу старших людей.

«ЄСВ це найбільший податок. Він становить 22%. Проєкт закону зменшує його до 9,5%, тобто удвічі, для працівників пенсійного віку. Якщо ми говоримо про заробітну плату 10 тисяч гривень, то 22% від неї це 2200. А 9,5% — 950 гривень. Роботодавець буде економити десь тисячу гривень на зарплаті такого працівника. Можливо будуть якійсь зловживання. Роботодавці можуть почати реєструвати «мертві душі» з пенсійними посвідченнями, щоб платити менше податків», — поділився Сергій Марченко.

Експерт вважає, що ініціатива можливо допоможе пенсіонерам у працевлаштуванні.

«Я не думаю, що це стане великим стимулом. Роботодавці не побіжать шукати пенсіонерів. На якихось промислових підприємствах, все таки будуть це враховувати. Загалом законопроєкт видається цікавим. Мені подобається, що законотворці звернули увагу на людей пенсійного віку. Думаю, що він буде стимулювати брати на роботу пенсіонерів», — підсумував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З березня пенсії зростуть: скільки отримають українці

Економіст Олександр Охріменко не погоджується з такою думкою.

«Ефект буде заслабий. У нас найчастіше причиною відмови стає не вік, а відсутність кваліфікації. Люди за життя працюють де попало. Не можу чітко сказати, у чому розбираються найкраще. І це проблема. Тому навіть введення пільг істотно не вплине на ситуацію», — зазначає він.

За його словами, основна проблема людей пенсійного та передпенсійного віку не ейджизм, а відсутність кваліфікації.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4688. Згідно з документом, держава повинна створити відповідні можливості для працевлаштування осіб пенсійного віку. Це допоможе збільшити доходи, підвищити рівень життя пенсіонерів та зменшити соціальну напруженість у суспільстві.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments