6.1 C
Киев
Среда, 5 мая, 2021
додомуКиївПовноваження в питаннях будівництва повинні належати місцевій владі - глава одеського ДАБІ...

Повноваження в питаннях будівництва повинні належати місцевій владі — глава одеського ДАБІ Авдєєв – останні новини

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Безвідповідальний підхід до планування реформи системи архітектурного контролю призвів до того, що будівництво в країні практично не регулюється і не контролюється. Єдиним органом, який може навести порядок в цій сфері зараз — це міська влада, вважає начальник управління архітектурно-будівельного контролю Одеської міськради Олександр Авдєєв, передає УНН.

У блозі на сайті «Гордон» він пояснює, що нові органи, які повинні були розділити між собою нагляд і контроль за будівництвом, реєстрацію будівельних об’єктів замість Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), так і не запрацювали. У свою чергу ДАБІ, яку нібито ліквідували, продовжувала працювати.

«Дозволи на будівництво видавалися наліво і направо. При цьому ні міські служби, ні тим більше нові структури не мали законних повноважень ні проконтролювати виконання замовниками будівництва своїх обов’язків, ні зупинити незаконні будівництва, — пише Авдєєв в блозі. — У підсумку замість «ліквідації корупційного кліща», як назвав ДАБІ Президент Зеленський, в будівельній галузі виникла анархія».

Причиною такого становища чиновник вважає практично повну відсутність плану реформування Держархбудінспекції у Кабміна, який замість опрацювання стратегії реформи, підготовки відповідних необхідних нормативів і перевірки на можливі законодавчі колізії керувався лише невиразною концепцією нової системи. Серед же найбільш ймовірних наслідків — визнання ліквідації ДАБІ недійсною в судовому порядку в найближчому майбутньому.

«Влітку окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом про визнання незаконною постанови Кабміну, якою було ліквідовано ДАБІ. 25 листопада суд проведе чергове засідання у справі. Причому я зовсім не виключаю, що він прийме рішення про те, що ліквідація ДАБІ була незаконною — для цього є досить багато передумов», — заявляє Олександр Авдєєв.

Одночасно з цим діяльністю «ліквідованої» ДАБІ зацікавилися в СБУ; правоохоронці відкрили кілька розслідувань щодо спірних дозволів на будівництво, і «дамоклових мечів», що висять над централізованою системою архітектурно-будівельного контролю, додалося.

У зв’язку з цим Олександр Авдєєв упевнений, що замість організації і реорганізації тріумвірату нежиттєздатних органів-замінників ДАБІ уряду слід розширити повноваження ДАБІ на місцях:

«Сьогодні міські структури видають і відбирають дозволи тільки на найпростіші будівельні роботи — класу СС1 і СС2. Їх права повинні бути розширені… Сьогодні на цій позиції стоїть також Асоціація міст України. Організація виступила із заявою, що мораторій на перевірки і тривала «реформа» ДАБІ не тільки фактично позбавляють громадян прав на контроль за будівництвом, а й згортають децентралізацію…

Тільки так сьогодні можна ефективно протидіяти «корупційному кліща», який не тільки не знищений, а мутував і став набагато небезпечнішим для будівельної галузі України. Принаймні, поки на центральному рівні не буде ліквідовано правовий вакуум», — підсумував Авдєєв.Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments