13.2 C
Киев
Среда, 28 апреля, 2021
додомуВерховна радаРосія досі планує захопити Київ - дипломат

Росія досі планує захопити Київ — дипломат


Валерій Чалий: Україну росіяни називають другим головним ворогом після США. Фото: Reuters

Політикою на українському напрямку керує Путін. У його оточенні різні люди висловлюють пропозиції.

Про це в інтерв’ю журналу «Країна» говорить колишній посол України у США Валерій Чалий.

«Найагресивніші лунають від представників Генерального штабу, Головного розвідувального управління й ФСБ. Вони хочуть мілітаризації Росії, посилення дикторської моделі правління. Такі думки поширені у військових колах. З них виходила ініціатива спроби анексії Криму. Бізнесмени розуміють, що російська економіка не розвивається. Хочуть скасування санкцій. Але обидві ці групи схвалювали окупацію українського півострова», — пояснює експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Підняли голову проросійські сили, можемо втратити підтримку Заходу» — Валерій Чалий

Справа не в тому, хто при владі, а які є тенденції. Україну росіяни називають другим головним ворогом після США, наголошує Валерій Чалий.

«А українці досі нормально ставляться до жителів РФ. У майбутньому нам, звісно, доведеться вибудовувати стосунки з Росією, адже це наш сусід. Але краще це робити, будучи у складі НАТО та Євросоюзу. Досвід Балтійських країн показав — це безпечніший сценарій, ніж бути буферною зоною, куди постійно намагається ступити російський чобіт. Багато представників російської влади підтримували навіть воєнне захоплення Києва. Це не просто слова», — додає дипломат.

Повне інтерв’ю з Валерієм Чалим читайте у журналі «Країна» від 19 листопада.

Росія протистоїть Україні на різних фронтах: у Верховній Раді є її маріонетки, а антизахідні наративи Кремля поширюються в медіапросторі, заявила тимчасово повірена США в Україні Крістіна Квін.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments