12.4 C
Киев
Понедельник, 19 апреля, 2021
додому Правочинство і злочин Угорщина з 1 вересня дозволить транзит для українців, але діятиме низка вимог

Угорщина з 1 вересня дозволить транзит для українців, але діятиме низка вимог


Угорщина закриває з 1 вересня кордони для іноземців через пандемію коронавіруса

Угорщина з 1 вересня дозволить транзитний проїзд для громадян України, але мандрівники повинні будуть виконати низку вимог. Про це йдеться у роз’ясненні посольства України в Угорщині. 

Зазначається, що українцям, які побажають транзитом перетнути територію Угорщини, не потрібно буде отримувати індивідуальний дозвіл, якщо вони повертатимуться в Україну, а також якщо:

  • особа надає згоду пройти перевірку на наявність Covid-19 та не має ознак підозри на інфекцію,
  • особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення),
  • у особи наявний документ, що підтверджує право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість Вашого в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина)

На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка». Інформацію щодо гуманітарних (транзитних) коридорів (маршрутів та пунктів пропуску) можна знайти за посиланням.

Зупинки у рамках використання гуманітарних коридорів мають здійснюватися у мінімально необхідній для перетину території кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС. Час транзиту не може перевищувати 24 години. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснює поліція.

Загальна заборона на в’їзд іноземців з 1 вересня не пошириться на українців, які є членами родин громадян Угорщини, мають дозвіл на постійне проживання в Угорщині / є членами родини таких осіб, або мають дозвіл на тимчасове проживання, з правом перебування більш ніж 90 днів. 

Також заборона не поширюється на дипломатів та офіційних осіб, які прибувають з візитом; спортсменів, які працюють в Угорщині, та люди, які вже перехворіли на коронавірус протягом останніх 6 місяців і можуть це документально підтвердити.

За наявності поважних причин (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо), в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції.  Для в’їзду до країни потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку. Відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин. Рішення про задоволення клопотання, яке надсилається на електронну адресу, вказану в процесі формування запиту, необхідно продемонструвати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).

Усі громадяни України, які прибувають в Угорщину, зобов’язані самоізолюватися на 14 днів за місцем проживання або у лікарні. Звільнитися від карантину можливо на підставі результатів двох негативних тестів, зроблених вже в Угорщині з інтрвалом щонайменше у 48 годин. Результати іноземних тестів не розглядаються.

Як повідомлялося 28 серпня, Угорщина закриває кордони для іноземців.

Джерело: glavcom.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments