15.3 C
Киев
Пятница, 17 сентября, 2021
додомуКиївУ Києві екоінспектори перевіряють підприємство, яке утримує сміттєвий полігон ТПВ №5 –...

У Києві екоінспектори перевіряють підприємство, яке утримує сміттєвий полігон ТПВ №5 – останні новини

КИЇВ. 17 вересня. УНН. Інспектори знайшли низку порушень в документальному виконанні розпоряджень Держекоінспекції підприємством «Київспецтранс», яке утримує полігон ТПВ №5, які потрібно підтвердити «на практиці». Про це у Facebook написав голова Держекоінспекції Андрій Мальований, передає УНН.

«Вчора Державна екологічна інспекція Столичного округу зайшла на ПрАТ «Київспецтранс», яке утримує полігон ТПВ №5. Останнім часом через роботу полігону зростає кількість скарг, які надходять до Держекоінспекції від громадян», — написав Мальований.

За його словами, саме тому і постала потреба перевірки виконання приписів цим підприємством, навіть попри те, що проти них у судах є відкриті провадження

«Інспектори перевірили документальне виконання розпоряджень ДЕІ підприємством. Вже є низка порушень, які потрібно підтвердити «на практиці», тобто, в рамках перевірки самого полігону», — зазначив Мальований.

Мальований наголошує, що полігон ТПВ №5, незважаючи на його важливе для Києва інфраструктурне значення, залишається одним з найбільш екологічно небезпечних об’єктів столичних околиць.

«Сморід від сміття, який відчувається за кілька десятків кілометрів, потрапляння токсичного фільтрату у ґрунт та воду, захоронення відходів підвищеної небезпеки – лише невелика частина проблем цього об’єкту. Держекоінспекція отримує десятки звернень від українців, яких такий стан справ не влаштовує», — написав він.

Також Мальований повідомив, що зараз на полігоні №5 триває рекультивація, яка призведе до повного його закриття.

«Повністю підтримую таке рішення, адже полігони – пережиток минулого, який в Європі практично не знайдеш. Сьогодні в Україні потрібно втілювати нову систему управління відходами, яка передбачає їх сортування та переробку. Тож дуже чекаємо на прийняття рамкового законопроекту №2207-1, який і впровадить європейську модель управління відходами в Україні», — зазначив Мальований.

Нагадаємо, на території Львівщини виявлено майже 400 несанкціонованих сміттєзвалищ.Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments