14.7 C
Киев
Четверг, 29 апреля, 2021
додомуВерховна радаШмигаль міг стати проти детінізації АПК з особистих інтересів - ЗМІ

Шмигаль міг стати проти детінізації АПК з особистих інтересів — ЗМІ


Коли прем’єр виступає проти детінізації в АПК — актуалізується питання не тільки про професійні компетенції глави Кабміну

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль міг виступити проти детінізації агросектора з особистих інтересів.

Про це йдеться в матеріалі «24 каналу» «Прем’єр-міністри на тіньовій стороні: чому Шмигаль і Гройсман проти 3131».

Нагадаємо, законопроєкт №3131 про детінізацію в АПК пропонує ввести поставлене податкове зобов’язання. Це не новий податок, а лише механізм для того, щоб примусити «тіньовиків» платити вже існуючі податки. Документ підтримав профільний комітет ВРУ й аграрні асоціації. Зі свого боку 8 липня на засіданні Кабміну Денис Шмигаль назвав законопроєкт «передчасним» і заявив, що має намір закликати Раду не голосувати за нього.

Сам документ прем’єр-міністр назвав спочатку законом «про збільшення податків на гектар землі», а потім — «законом про оренду».

«Шмигаль поспішив зробити заяву, не розібравшись у питанні. Адже ні про збільшення податків, ні про збільшення оренди в самому законопроєкті немає ні слова… До маніпуляцій подався і один з попередників Шмигаля — Володимир Гройсман. Законопроєкт він теж, судячи з усього, не відкривав. Замість цього згадав затерті до дірок страшилки (про скупку земель іноземцями. — Gazeta.ua.)», — йдеться в матеріалі.

Як вказує видання, на посаді прем’єр-міністра Гройсман не був зацікавлений в детінізації і боротьбі з корупцією у сфері АПК та земельних відносин. Його люди очолювали ключові відомства — Міністерство АПК і Госгеокадастр, який вважався однією з головних корупційних годівниць всього Кабміну. Шмигаль міг перейняти підхід свого попередника.

«Шмигаль, який зберігав мовчання з багатьох наявних агропитань. раптово перейнявся проблемами фермерів. Напрошується логічний висновок: нинішній прем’єр-міністр давно зрозумів корупційні схеми попереднього колеги — Гройсмана. Коли всі працюють «в білу», заробляти на корупції складніше. Тіньовий ринок землі — велика годівниця, яка, схоже, переходить у спадок разом з посадою прем’єр-міністра», — пише сайт «24 каналу».

Крім того, детінізація АПК дозволила б зменшити дефіцит бюджету, який на цей момент досяг 300 млрд грн, або 7,5% ВВП.

«Коли прем’єр виступає проти детінізації в АПК всупереч позиції самих виробників і значній дірі в держбюджеті, актуалізується питання не тільки про професійні компетенції глави Кабміну, а й про те, в чиїх інтересах він працює насправді», — підсумовує автор статті «24 каналу».

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments