5.5 C
Киев
Понедельник, 15 ноября, 2021
додомуВерховна радаCovid-фонд: серіали та дороги замість боротьби з коронавірусом

Covid-фонд: серіали та дороги замість боротьби з коронавірусом


Експерт зауважує що, для ефективної роботи Covid-фонду потрібне політичне перезавантаження. Фото: Українська правда

Політики недоцільно розпоряджаються Covid-фондом. І його обсяг малий для української економіки, розповідає для Gazeta.ua економіст Олексій Кущ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін виділив кошти з «коронавірусного фонду» на патріотичні серіали

В карантинних умовах держава штучно втручається в економіку, обмежуючи бізнес, каже експерт.

«Держава повинна максимально запобігти токсичному впливу кризи на суспільство і на економічне середовище. Вона повинна закласти передумови для економічного зростання після закінчення пандемії. Щоб почати долати кризу вже сьогодні, потрібні гроші і економічні програми».

Зараз головна мета уряду — збереження робочих місць і розвиток економіки в умовах пандемії, заявляє економіст.

«Наш уряд не закладає ніяких підмурків для відновлення економіки в майбутньому. Covid-фонд з сумою 60 млрд грн, це приблизно 1,5% ВВП. Водночас як інші країни витрачають на подолання кризи 10-15%.

Ця допомога має бути співмірна з масштабами державної економіки, і має складати не менше 10% ВВП. В нас має бути 300-400 млрд грн для економічної допомоги, а маємо лише 60. Але навіть і ці кошти витрачають не за призначенням».

Якщо держава хотіла за допомогою «Великого будівництва» стимулювати український ВВП, то треба було створити дорожньо-будівельний пластир, каже Кущ.

«З $4 млрд, які уряд планує витратити на дороги з бюджетних програм, приблизно половина піде на закупівлю імпортної будівельної техніки, на оплату праці іноземних фахівців і на іноземні компанії, які робитимуть ці дороги. Щоб ці гроші залишалися в державній економіці, необхідно виробляти власну будівельну техніку в межах країни».

Наші Міністерство фінансів і уряд не здатні на таку реалізацію масштабних економічно-соціальних програм, як створення патріотичних серіалів, пояснює економіст.

«Чиновники не здатні реалізовувати масштабні програми по подоланню кризи, де б партнерами були українці або представники малого і середнього бізнесу. Бо вони не можуть виступати партнерами в корупційних оборудках. Тому запускають такі програми, де є певна корупціогенність».

«Зараз Мінфін і уряд фінансують дороги, які в нас завжди асоціювались з корупцією. Є 4 — 5 великих автодорожніх компаній, з якими дуже легко провести швидкі тендери. Такі прості програми як «запакувати кишені великих кредиторів або дорожніх кампаній» реалізовуються там, де партнерами виступають представники малого бізнесу», — наголосив Кущ.

Не можна когось притягти до кримінальної відповідальності за безглузде витрачання грошей з Covid-фонду на різні божевільні проєкти, каже експерт.

«Так, в нас парламентсько-президентська республіка, і більша відповідальність на уряді. Але ціна нашого Кабміну мізерна так само, як і його політична відповідальність. Тому в цьому випадку відповідальність має нести президент, який призначив новий уряд і фактично сформував монокоаліцію».

Експерт каже, щоб Covid-фонд працював ефективніше, необхідне політичне перезавантаження.

Значна частина грошей Фонду для боротьби з Covid-19 йде повз сферу охорони здоров’я. Лише близько 901,2 млн витрачено на доплати медичним працівникам та понад 2,4 млрд грн звідти пішли на додаткові виплати військовим і поліцейським.

28 жовтня уряд виділив на допомогу безробітним 1,3 млрд грн з Фонду боротьби з Covid-19.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments