-1.3 C
Киев
Понедельник, 17 января, 2022
додомуДонбасДонбас: Перший прем'єр України Фокін візьме участь у роботі ТКГ

Донбас: Перший прем’єр України Фокін візьме участь у роботі ТКГ


Фокін погодився на пропозицію Єрмака. Фото: Anatoliy Pashko

Перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін візьме участь у роботі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

«Буду відвертим. Рішення про участь у ТКГ далося мені дуже важко. На те багато причин. Зараз смартфон у кожної дорослої людини, і соцмережі переповнені постами щодо нашого з Леонідом Кравчуком призначення до складу групи. Деякі люди образливо висловлюються, сміються стосовно нашого віку. Але я твердо вирішив погодитися, вважаю за честь біля фіналу свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині. Для мене Батьківщина – це Україна та її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським», – заявив Фокін виданню «Гордон».

Фокіну запропонував співпрацю керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

«Він запросив нас разом із Кравчуком тиждень тому. Тоді я відповів, що для початку маю зустрітися з Леонідом Макаровичем сам на сам, з’ясувати позиції, узгодити точки зору. Тому що ТКГ – це не ристалище для дискусій. Там мають бути люди, які прагнуть досягти миру, а не створювати додатковий політес. І після зустрічі віч-на-віч із Кравчуком я скажу, як ставлюся до цього запрошення. Така зустріч відбулася. І сьогодні я повідомлю про своє рішення», – сказав Вітольд Фокін.

Розмова із Кравчуком його задовольнила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Треба визначитися, чи буде Україна виконувати Мінські угоди — Кравчук

«Насамперед Кравчук, як і я, переконаний, що без компромісів не буває домовленостей. Що режим тиші в зоні розмежування – це крок до миру, але не сам мир. Є люди, які вважають, що це крок до капітуляції. Але вони не розуміють, про що говорять. Капітуляція – це зовсім інше, це коли одна зі сторін визнає, що зазнала поразки, складає зброю і погоджується на кабальні умови переможця. Нічого такого немає у випадку з Україною. Нічого такого не стоїть за рішенням про припинення вогню. Навпаки, це крок до перемоги», – підкреслив Фокін.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments