-6.2 C
Киев
Четверг, 27 января, 2022
додомуПравочинство і злочинМЕА звинуватило Росію у посиленні газової кризи в Європі – останні новини

МЕА звинуватило Росію у посиленні газової кризи в Європі – останні новиниКИЇВ. 13 січня. УНН. Голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль звинуватив Росію в енергетичній кризі, яка завдає шкоди економіці по всій Європі, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Росія може збільшити постачання газу на континент як мінімум на третину в порівнянні з нинішнім рівнем, але спотовий продаж обмежений, попри високі ціни, заявив у середу журналістам виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

Це еквівалентно 3 мільярдам кубометрів на місяць або новій партії скрапленого природного газу, що прибуває на континент щодня.

Цитата:

«Через поведінку Росії на європейському газовому ринку існують сильні елементи напруженості», — сказав Біроль.

«Поточний дефіцит у сховищах у Європейському Союзі багато в чому пов’язаний із «Газпромом», — додав він.

Деталі

МЕА звинувачує Росію в тому, що нестача газу завдає шкоди європейській економіці.

За словами Біроля, Москва обмежує поставки на континент, тоді як інші постачальники, такі як Норвегія, Алжир та Азербайджан нарощують їх.

Газосховища в ЄС заповнені лише на 51% порівняно із звичайним показником близько 70%. «Газпром» відповідає за половину дефіциту запасів у Європі, хоча потужності російської компанії становлять лише 10% загальної встановленої потужності на континенті, сказав Біроль.

«Хоча ми розуміємо, що «Газпром» виконує свої договірні зобов’язання щодо довгострокових контрактів, він скоротив спотові продажі до Європи, і це попри те, що ціни за довгостроковими контрактами «Газпрому» значно нижчі за поточні рівні спотових цін», — зазначив голова МЕА.

Агентство, що базується в Парижі, також рекомендувало країнам Європи встановити мінімальний рівень запасів для захисту поставок у майбутньому. «Європа в цілому не приділяла достатньої уваги критичній важливості зберігання газу для безпеки постачання газу», — зауважив Біроль.

Доповнення

Європа бореться з енергетичною кризою, внаслідок якої ціни на газ та електроенергію побили кілька рекордів за останні кілька місяців. Запаси газу на континенті вже досягли найнижчого рівня більш ніж за десятиліття, а два найхолодніші місяці на рік тільки почалися.

Президент Росії Володимир Путін минулого року наказав «Газпрому» заповнити свої сховища в Європі. Хоча трохи газу і було додано, його було замало для задоволення потреб континенту. Високі ціни призвели до того, що важка промисловість від металургійних заводів до виробників добрив скоротила виробництво або взагалі зупинилася.

Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments