-6.2 C
Киев
Четверг, 27 января, 2022
додомуВерховна радаПартія Медведчука оскаржує закон про об'єднання громад

Партія Медведчука оскаржує закон про об’єднання громад


Подання скерували депутати від «ОПЗЖ» Василь Німченко, Тетяна Плачкова і Наталія Приходько. Фото: zn.ua

До Конституційного суду надійшло подання 51 нардепа, зокрема від «Опозиційної платформи — За життя» і мажоритарників, про перевірку на конституційність норм закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 днів до виборів. Програми кандидатів у мери і партій зібрали на одному сайті

«Подання 51 народного депутата щодо відповідності Конституції положень пункту шість частини першої статті четвертої, частини третьої статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», — повідомляє КС.

Правозастосування закону призводить до порушення гарантованих Конституцією засад організації місцевого самоврядування та звуження права територіальних громад на добровільне об’єднання, вважають політики.

Оскаржується норма, згідно до якої, добровільне об’єднання територіальних громад здійснюється відповідно до перспективних планів, затвердження яких належить до одноособових повноважень виконавчої гілки Кабміну.

У червні Кабінет міністрів підтримав зменшення у 4 рази кількості районів в Україні. Формування районів стане завершенням основного етапу адміністративно-територіальної реформи.

У липні Верховна Рада ухвалила постанову про створення нових районів. Зокрема, замість 490 в областях буде 136 районів.

Згодом створили новий атлас адміністративно-територіального устрою, який вміщує назви, межі, площі та інші показники кожного нового району.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments