8.6 C
Киев
Понедельник, 25 октября, 2021
додомуКиївПокрова: як українці відзначали свято

Покрова: як українці відзначали свято


Фото: «Історична правда»

14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України.

Віддавна цього дня святкували день Покрови Пресвятої Богородиці. Його пов’язували із захистом від ворогів. Покрову шанували запорізькі козаки, на її честь будували церкви.

14 жовтня 1919 року армія УНР провела Свято присяги у Камʼянці-Подільському. Місто на Хмельниччині тоді було столицею УНР. Українські війська прочитали обітницю Директорії УНР та її очільнику Симону Петлюрі.

«По закінченню присяги війська пройшли перед головним отаманом церемоніяльним маршем. Своєю дисциплінованістю, стрункістю і військовою вихованістю на присутніх війська створили сильне вражіння. Під час відʼїзду головного отамана населення вітало його гучними «Слава!» — писала про подію газета «Україна».

14 жовтня 1942 року вважається символічним днем створення Української повстанської армії. Цього дня повстанці влаштовували пропагандистські акції, друкували пропагандистські матеріали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дрони-розвідники і роботи-сапери: унікальну військову техніку показують на Михайлівській площі

Наприкінці існування СРСР Покрову відзначили 14 жовтня 1990 року у Львові. Українці скинули у центрі міста пам’ятник Леніну та провели мітинг за створення незалежної української армії.

До Дня захисників і захисниць України 14 жовтня в Києві відбудуться меморіальні заходи, національно-патріотичні проєкти, тематичні виставки, мистецькі акції та інші заходи.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments