6 C
Киев
Вторник, 19 октября, 2021
додомуКиїв"Схеми" викрили фінансові авантюри Зеленського та Шефіра, пов'язані з банком Курченка

«Схеми» викрили фінансові авантюри Зеленського та Шефіра, пов’язані з банком Курченка


Президент Володимир Зеленський та його радник Сергій Шефір намагалися забрати з «Брокбізнесбанку» свої депозити в обхід визначеної законом черги.

Йдеться про період до того, як Зеленський став президентом України, а Шефір – його першим помічником. Зеленський тримав на депозиті у «Брокбізнесбанку» більше ніж 300 тисяч доларів, Шефір – понад 400 тисяч доларів, йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

У 2014 році, після введення в «Брокбізнесбанк» тимчасової адміністрації і після оголошення про ліквідацію банку, Зеленський та Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку – про відступлення права вимоги за своїми депозитами.

Для компаній це була спроба не повертати банку борги та вивести з-під застави активи. А Шефір і Зеленський таким чином намагалися отримати не лише гарантовані державою 200 тисяч гривень, але й повернути більшу суму в обхід визначеної законом черги, за якою Фонд гарантування вкладів має повертати гроші.

Із застави банку мали ризик вийти: тваринні комплекси ТОВ «Подільський Господар» (заставна вартість – більше 260 мільйонів гривень), нерухомість ПАТ «Чинбар» (заставна вартість – понад 260 мільйонів гривень) та майновий комплекс на 18 тисяч квадратних метрів ПАТ «Київський дослідний ремонтно-механічний завод» у Києві.

У 2015-му Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству.

Національний банк України ухвалив рішення про ліквідацію «Брокбізнесбанку» в червні 2014 року. З серпня 2013 року ним володів Сергій Курченко — олігарх, наближений до родини президента-втікача Віктора Януковича.

Служба безпеки України повідомляла, що структури Курченка завдали державі збитків на суму близько 4 мільярдів гривень.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments