2.2 C
Киев
Среда, 17 ноября, 2021
додомуВерховна радаУ Міненерго підвели підсумки тижня – останні новини

У Міненерго підвели підсумки тижня – останні новиниКИЇВ. 27 червня. УНН. Міністерство енергетики оприлюднило дайджест подій за тиждень, повідомляє УНН.

Так, за даними міністерства, цього тижня робота Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕС України) залишалася стабільною, а найбільшими виробниками електроенергії в Україні традиційно були атомні електростанції (частка майже 50%). Далі за спаданням — слідували ТЕС, ГЕС та ГАЕС, ТЕЦ та ВДЕ («зелена» енергетика).

Також цього тижня унікальному в Україні добувачу урану «СхідГЗК» нарешті поновлено ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд терміном на 3 роки.

«На минулому тижні Держатомрегулювання відмовило «СхідГЗК» у видачі ліцензії з формальних підстав. Міненерго своєю чергою оперативно відреагувало на ситуацію та усунуло усі можливі перешкоди», — нагадали у міністерстві та додали, що ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» — це один з 28 уранодобувних центрів світу, що входить до ТОП-10 світу та є найбільшим у Європі.

Дві діючі уранові шахти комбінату за своїм енергетичним еквівалентом рівноцінні 60-ти вугільним шахтам. Основна продукція комбінату – концентрат природного урану, використовується для виробництва атомної електроенергії (АЕС).

Водночас Укргідроенерго цього тижня вживав максимальних заходів для боротьби з негодою у західних областях, продовжили у Міненерго.

«Дністровська ГЕС працює на повну потужність, з урахуванням екологічних та санітарно-епідеміологічних вимог. Завдяки скидним витратам з Дністровського водосховища забезпечується рівномірний попуск дощового паводку на Дністрі, що мінімізує негативний вплив періодичних критичних аномалій у вигляді опадів на прилеглі до річки території», — розповіли у міністерстві.

Разом з тим, Кабмін цього тижня погодив рішення, яке у перспективі дасть можливість «Укргідроенерго» оновити обладнання на 6 станціях на 32 млн євро.

Тим часом, через критичну ситуацію на шахті «Надія», міністерство ініціювало фінансово-господарський аудит підприємства, за результатами якого мають бути зроблені відповідні висновки стосовно діяльності окремих осіб, які призвели до погіршення економічного стану підприємства.

«З матеріалами аудиту Міністерство, в разі наявності фактів зловживань, звернеться до правоохоронних органів», — наголосили у відомстві.

Цього тижня проведено аукціон на електричну енергію, що виробляється атомними станціями. За ініціативи Міненерго, для НАЕК «Енергоатом» було вивільнено 5% для можливості продавати на спеціальних аукціонах. Успішно продано шість лотів, виставлені для торгів на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» — сумарно це склало 1 325 100 МВтг.

«І це спростовує інформацію, поширену Сергієм Лещенком у ЗМІ про начебто заборону «Енергоатому» проводити аукціони для продажу електроенергії за двохсторонніми договорами», — наголосили у Міненерго та додали, що у ВР зареєстровано законопроект, який у разі погодження, дозволить навіть збільшити цю частку електроенергії «Енергоатому» ще на 10%.

Водночас, комітет ВР з питань енергетики підтримав розроблений Міненерго урядовий законопроект, який зокрема передбачає зниження «зеленого» тарифу (№3658).

«Документ, серед іншого, передбачає:
▪️ зниження «зеленого тарифу» для виробників;
▪️ фіксування умов реструктуризації боргу ДП «Гарантований покупець» перед виробниками електроенергії;
▪️ встановлення відповідальності виробників за небаланси;
▪️ впровадження «зелених» аукціонів», — нагадують у міністерстві.

Цього тижня Міненерго також вдосконалило умови конкурсу на постачальника газу «останньої надії». Зокрема, включено формулу визначення націнки постачальника. Конкурс буде оголошено найближчим часом.

Наостанок — у Міненерго повідомили, що цього тижня утворено конкурсну комісію для обрання члена НКРЕКП.

«Конкурсна комісія складається з 5 осіб. Представники від Верховної Ради – Олексій Рябчин, Світлана Голікова, Олег Прохоренко; від Міненерго – Сергій Чех; від Мінрегіону – Юрій Андрійчук», — розповіли у міністерстві.Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments