4.2 C
Киев
Понедельник, 25 октября, 2021
додомуМедицинаЗір перевіряють фотографією | Новини на Gazeta.ua

Зір перевіряють фотографією | Новини на Gazeta.ua


Автор: Василина Кузнецова
 

Мушки перед очима свідчать про високий тиск

Півтора мільйона українців потерпають від погіршення зору. З них 65% — люди віком від 50 років. Проте вісім із 10 випадків сліпоти можна попередити або вилікувати завдяки регулярним оглядам в офтальмолога.

— Кількість людей, які втрачають зір, зростатиме через доступність інтернету та електронних пристроїв. Це докорінно змінює спосіб отримання інформації та проведення дозвілля, — каже столичний офтальмолог 48-річний Максим Іванишин. — Порада берегти зір — не порожній звук. Не завжди виходить його повернути.

Першими ознаками погіршення зору є мруження, сухість очей, часта втома і головний біль. Після цього виникають мушки перед очима.

— Коли в людини починає «сніжити» в очах, слід одразу визначити — це через поганий зір чи високий тиск. Цей симптом однаковий в обох випадках, але лікування інше. При гіпертонічних кризах плаваючих точок може бути багато, бо пусті судини наповнилися кров’ю.

Інша причина — відшарування мембрани в оці. У нормі це буває в 45 років. Загрози не становить. До таких дрібних мушок треба звикнути.

— Щоб очі були в нормі, треба вмиватися знезаражуючим милом із гліцерином теплою водою. Це посилить кровообіг і захистить від інфекції, — додає Іванишин.

Якщо мушки є і очі почервоніли, але алергії немає, треба крапати препарат «штучна сльоза» з гіалуроновою кислотою. Раз на 20 хв. давати відпочинок очам на 20 сек. Для цього дивитися вдалину. Переводити погляд ліворуч, праворуч, вгору, вниз. І так по 10–15 разів.

— Без щоденного спокійного сну важко зберегти зір. У темряві м’яз ока розслабляється, судини повноцінно функціонують і він відновлюється.

Важливо нормалізувати гормональний фон і частіше робити перерви в роботі. Слізна плівка почне відновлюватися, навіть якщо посидіти кілька хвилин із заплющеними очима.

— Фотографія допоможе виявити погіршення зору в дітей, — розповідає Юрій Барінов, 57 років, офтальмолог із Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

— Її потрібно робити зі спалахом у темній кімнаті. Якщо колір ока відрізняється від звичного червоного, можна запідозрити катаракту, вроджену короткозорість, далекозорість або глаукому.

Фотографувати потрібно дитину хоча б раз на 12 місяців, доки не досягне 16 років. Рогівка здорового ока прозора, і на фото є рожевий відблиск. При глаукомі вона набрякла й мутна, елементи райдужки розмиті. Коли одна зіниця червона, друга — зелена, можна запідозрити злоякісну пухлину сітківки.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments