11.9 C
Киев
Пятница, 30 апреля, 2021
додомуВерховна рада"Проблеми на ринку електроенергії повинен визнати і вирішити уряд", - експерт про...

«Проблеми на ринку електроенергії повинен визнати і вирішити уряд», — експерт про тарифи


На ринку електричної енергії ціни підвищаться після завершення опалювального сезону. Фото: unsplash

В українців є можливість використовувати газовий котел, електроопалення та централізоване опалення в багатоквартирному будинку. Що дешевше — залежить від того, де проживає споживач. Між регіонами України є відмінність у вартості енергоносіїв та послуг їхньої передачі, якщо йдеться про електроенергію, розповів Gazeta.ua експерт із енергетики Геннадій Рябцев.

З його слів, навіть після скасування пільг електричне опалення може виявитися дешевшим, якщо залишиться фіксована ціна на газ.

«Але є другий нюанс — з 1 квітня очікується скасування спеціальних обов’язків Енергоатому та Укргідроенерго на ринку електроенергії. Тоді ціни зростуть. На скільки — ніхто не знає», — пояснює експерт.

Він розповідає, що на ринку електричної енергії ціни підвищаться після завершення опалювального сезону.

«В цьому випадку прив’язуємось не до зовнішніх котирувань, а до внутрішньої ціни. Але якщо уряд хоче, щоб вона була доступною для українців, потрібно розробити відповідну методику обґрунтування ціни. Мають бути чітко визначені усі її складові та передбачена можливість контролю», — каже Геннадій Рябцев.

З його слів, уряду потрібно визнати, що на ринку електричної енергії є проблеми, а потім вирішити їх.

«У нас багатомільярдні борги. Ухвалили закон про особливості погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії. Але Кабмін досі не ухвалив рішень, які б дозволили його реалізувати. Існує проблема перехресного субсидіювання. Проблема виконання меморандуму, підписаного між урядом України та так званими зеленими інвесторами. Проблема нестачі високоманеврових та акумулюючих потужностей», — перераховує експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці, які опалюють домівки електроенергією, отримають субсидії

Геннадій Рябцев переконаний, що уряду не вистачає компетентності, щоб здійснювати державне управління і регулювання паливно-енергетичним комплексом.

«Якщо ці проблеми не вирішити, об’єднана енергетична система розвалиться на енергетичні острівці. Надійність постачання електричної енергії знизиться і ми зіштовхнемося з аварійними відключеннями електроенергії. Тобто до проблеми з цінами і тарифами додасться проблема енергетичної доступності для споживачів. Відновити її буде надзвичайно важко, тому що будь-які аварійні ситуації призводять до виходу з ладу обладнання. За нестачі фінансування відремонтувати це обладнання може виявитись неможливим», — резюмував Геннадій Рябцев.

У лютому українці заплатять за електроенергію за новими тарифами. У середньому суми збільшаться на 78 грн. Раніше за 100 кВт-год треба було платити 90 коп., а за кожну наступну кВт-год уже по 1,68 грн. З 1 січня пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії скасували.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments