-2.8 C
Киев
Четверг, 27 января, 2022
додомуВерховна радаОбслуговування українською мовою з 16 січня: кого торкнеться, штрафи, куди скаржитися

Обслуговування українською мовою з 16 січня: кого торкнеться, штрафи, куди скаржитися


З 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування має приймати відвідувачів українською. Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення функціонування української мови як державної у 2019 році. Проте деякі положення набувають чинності лише зараз.
Згідно з законом, персонал закладів може обслуговувати іншою мовою лише на прохання гостей. Секретаріат роз’яснив, що потрібно робити, коли ваші права порушуються.
Спочатку варто зафіксувати факт того, що вам відмовили в обслуговуванні українською за допомогою аудіо, відео, письмового підтвердження свідків або інших засобів.
Читайте:

Подати скаргу можна на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну пошту skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити спеціальну форму на .

За порушення закону можуть накладатися штрафи. Така постанова виноситься уповноваженим, якщо за наслідками розгляду справи встановили порушення норм закону про мову. Розміри штрафу – від 5 тис. до 6,8 тис. грн.
Які дані потрібно зазначити у зверненні

ПІБ;
місце проживання;
зазначити суть скарги;
хто, коли, за якою адресою та як відмовив в обслуговуванні державною мовою;
докази (за можливості);
дата звернення.

В електронному зверненні додатково потрібно написати електронну пошту, на яку ви хочете отримати відповідь. Підпис в електронній формі не вимагається. Скаргу можна подати протягом шести місяців від дня виявлення порушення.

Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну російських книг

Державний комітет телебачення і радіомовлення України дозволить , посилаючись на закон, ухвалений Верховною Радою у 2016 році.
У відомстві пояснили, що за весь час дії цього закону і, відповідно, функціонування дозвільної системи, легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книга антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, привезених з РФ у порівнянні з 2011 роком, скоротився в 12 разів.


Джерело:
fakty.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments