17.4 C
Киев
Суббота, 21 мая, 2022
додомуВерховна радаНаціональне військове кладовище збудують в Україні

Національне військове кладовище збудують в Україні


Кабінет Міністрів України підтримав створення Національного військового кладовища. ФОТО: пресслужба Мінветеранів

Кабінет Міністрів України підтримав створення Національного військового кладовища та прийняв Постанову про внесення змін до деяких законів України.

Зокрема зміни внесли до Законів України «Про поховання та похоронну справу» та «Про місцеве самоврядування в Україні», повідомила пресслужба Мінветеранів.

«Національним військовим меморіальним кладовищем визначається «архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.», — зазначають у повідомленні.

Усі витрати на побудову та поховання на території кладовища здійснюватимуть з держбюджету. Однак Кабмін затверджуватиме зразки надмогильних споруд та меморіальних табличок, встановлюватиме порядок поховань та перепоховань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обіцяного владою кладовища для тварин 2020-го не буде

Документ також визначає, що на Національному військовому кладовищі не можуть бути поховані особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР та інших союзних республіках, працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів.

Нещодавно у Вінниці знайшли українське військове кладовище Галицької армії та армії УНР 1919 року, знищене радянської владою. Директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен повідомив, що пам’ять загиблих воїнів буде вшаовано.

Джерело: gazeta.ua

1 коментар

  1. В нынешнее неспокойное время, Представленная статеечка для меня лично, как глоток свежего воздуха. Премного благодарю. Пожелаю Вам процветания.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments