1.9 C
Киев
Воскресенье, 28 февраля, 2021
додому Блог

Дмитро Рубан: «Цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких — локальне перезавантаження громадянського суспільства»

0

7 грудня 2020 року відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства за участю першого заступника директора Департаменту суспільних комунікацій ВО КМР (КМДА) Дмитра Рубана, членів Координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства міста Києва та координаційних рад при Тернопільській, Львівській та Херсонській обласних адміністраціях, членів громадських рад міста Києва та фахових експертів.

Дмитро Рубан розповів про потужний потенціал громадянського суспільства столиці, який вимірюється кількістю зареєстрованих інститутів громадянського суспільства — близько 19 000 організацій. Проте наголосив, що не всі з цих інституцій здійснюють свою діяльність у повному обсязі. Такий висновок можна зробити за результатами досліджень, які регулярно проводить Департамент.Враховуючи аналітику щодо тенденцій розвитку громадянського суспільства цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких були і ті, що направлені на локальне перезавантаження громадянського суспільства, а саме:

—      стимулювати роботу не активних організацій громадянського суспільства;
—      активізувати підвищення рівня залученості жителів Києва до реалізації громадських ініціатив;
—      сприяти налагодженню сталого партнерства між органами влади та неурядовими організаціями.
Такі мотиви створили основу проєкту «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади і громади. Усі ініціативи із переліку кращих практик абсолютно різні: вони мають індивідуальні задачі, мету, цільові аудиторії та відносяться до різних сфер розвитку нашого міста, але за кожною з них стоїть велика взаємодія та об’єднання однією метою – зробити Київ ще кращим та потужнішим у своєму самоврядуванні.
Окрім того, пан Рубан поінформував присутніх про створення та функціонування першого муніципального громадського хабу на базі комунального підприємства «Центр публічної комунікації та інформації» та про плани створити такі хаби у кожному районі столиці.

Під час обговорень представник Координаційної ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін розповів про розробку Громадського кодексу України:
«Це глобальний документ, який би регламентував роботу всіх інститутів громадянського суспільства. Вважаю, що об’єднання громадськості і спільна робота над потужними нормативними документами нададуть ще більшої ваги громадянському суспільству по всій Україні».

Ірина Зоря, екс-голова Громадської ради при Херсонській ОДА відзначила важливість роботи координаційних рад та запропонувала звернутися до секретаріату Кабінету Міністрів для ширшого залучення представників регіонів до вирішення спільних питань.

Ненормативні акти, які б чітко визначили повноваження та механізми співпраці влади із громадою розробляє і Громадська рада при Мінюсті, про це повідомив голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Василь Гончарук.
На думку Василя рівень громадянського суспільства в державі за останній час суттєво виріс — інститути громадянського суспільства можуть підказати владі ефективні і працюючі алгоритми вирішення питань.

Богдан Назаренко, голова Громадської ради при КМДА: Ми маємо тиснути на владу, аби наші пропозиції були почуті

0

В Києві пройшов IV-й Форум Громадських рад «Велика столиця-2021»

В день місцевого самоврядування, в інформаційній агенції «Укрінформ» відкрився Форум Громадських рад Києва «Велика столиця-2021». Цьогоріч через карантинні обмеження форум відбувався у форматі відео-конференції.

У заході взяли участь голови громадських рад Києва від кожного із десяти районів, представники профільних комітетів Громадської ради при КМДА, громадські активісти та експерти.

«Знайти дієві механізми співпраці нової влади Києва із громадою — наше головне завдання, — сказав, відкриваючи Форум голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко. — Нас часто критикують, що ми не надто рішуче інколи відстоюємо права громади, тому нам дуже важливо напрацювати інструментарій, аби наша робота була ще більш помітною».

Громадська рада при Київській міській державній адміністрації — консультативно-дорадчий орган, що обирається на два роки. У кожному із десяти районів столиці діють громадські ради при районних адміністраціях, до яких входять громадські активісти, члени громадських організацій, фахівці, не байдужі до проблем міста. Головне завдання щорічного форуму — підбити підсумки роботи за минулий рік, напрацювати нові завдання для столичної влади.

«Важливо, що із громадськими радами районів ми працюємо єдиною командою, спільно розв’язувати проблеми, що стоять перед містом, — зазначив Богдан Назаренко. Сьогодні ми сформуємо Резолюцію форуму, у якій поставимо завдання для новообраної влади столиці, порядок денний на 2021 рік, підіб’ємо підсумки роботи минулого року та окреслимо плани на майбутнє».

Новий Генплан, захист малого бізнесу під час пандемії, система охорони здоров’я, освіта, ситуація із транспортом у столиці, соціальний захист людей із інвалідністю, учасників АТО та переселенців, робота комунальних підприємств та політика влади у сфері ЖКГ ті гострі питання, які порушували спікери під час виступів.

Ольга Коцько, голова комітету з питань учасників ООС (АТО) та внутрішньо-переміщених осіб зазначила, що окрім перепустки в КМДА Громадська рада не дає жодних прав, і хотілось би більше повноважень її для членів. «Нас ніхто особливо не захищає, коли ми виходимо на акції захисту ветеранів чи збереження дитячого спорту як, наприклад, по ситуації зі спорткомплексом «Восход». Ми повинні мати реальні інструменти впливу, аби відстоювати болючі для киян питання більш ефективно і гучно».

Поділяє думку і Володимир Петровський, який очолює комітет соціального захисту в Громадській раді при КМДА: «Хочеться, щоб нас більше чули, щоб ми реально напрацьовували робочі документи. На жаль, майже нічого із попередньої Резолюції форуму виконано не було. Жодного разу мені не вдалось зустрітись із керівником департаменту КМДА із соціальної політики. А я вважаю, що без участі громадськості не можна ухвалювати жодне рішення по людях з інвалідністю, наприклад, щодо безбар’єрного середовища».

Проблематику у сфері ЖКГ та енергетики підняв на Форумі відомий експерт, голова комітету з питань ЖКГ, благоустрою та екології Громадської ради при КМДА Олег Попенко. «Кияни не захищені. Тарифна політика, що впроваджується в Україні, стає щороку гіршою. У порівнянні із минулим роком середня платіжка за комунальні послуги зросла до 57%, ми стали платити набагато більше. Середня заборгованість українців за послуги ЖКГ зросла на 4 млрд грн. Вже відбулось здорожчання газу та його транспортування, очікуємо підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, — акцентує увагу Олег Попенко. — Ми, як громадськість, входимо до усіх робочих груп на рівні ВР та міста, але реального лоббі споживачів у владних структурах фактично немає».

Експерт запропонував звернутись до новообраної Київради із пропозицією про зменшення фінансового навантаження за послуги ЖКГ для споживачів, які проживають поруч з екологічно небезпечними підприємствами (Дарницька ТЕЦ, сміттєспалювальний завод «Енергія»). «Вважаю, що споживачі мають платити на 20% менше, це буде компенсація за те, що вони вимушено опинились в екологічно складній зоні», — сказав Попенко.

Сергій Троценко, що представляє на Форумі Громадську раду при Деснянській РДА, підняв катастрофічно важливе питання транспорту для жителів Троєщини. Громада хвилюється, що коли розбудовувати мікрорайони, а не вирішити життєво важливе питання транспортного сполучення між лівим та правим берегом, то на столицю очікує транспортний колапс. «Я вважаю, потрібно заборонити забудову на Троєщині, доки не вирішиться проблема із метро. У нас є реальні механізми, як вирішувати важливі для району питання».

Представник громадськості звернувся до мера Віталія Кличка із проханням про залучення до роботи радників від кожного району, які б інформували керівництво про болючі проблеми киян.

Голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко додав, що Рада має налагодити співпрацю не лише зі структурними підрозділами Київської міської адміністрації, а й із депутатським корпусом Київради. «У традиційному щорічному листі до мера я запропоную визначити відповідальних за роботу із громадською радою у кожній фракції та у профільних комісіях. Думаю, це буде ефективно. Вкажу на необхідність або заперечити пропозиції Резолюції нашого форуму, або надати план втілення в життя».

На думку Назаренка, Києву потрібне реально дієве самоврядування. Громадськість має всіма правовими методами тиснути на владу і впливати на прийняття рішень. А чиновники та депутати, своєю чергою, дослухатись і виконувати настанови суспільства. Адже кожен представник влади рано чи пізно стане звичайним громадянином, і опиняється по інший бік барикад.

«2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ»

0
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.

24 листопада відбулася перша зустріч Форуму організацій громадянського суспільства «2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ» Відкриті громадські простори: територія нових можливостей

Учасники Форуму зібралися, щоб обговорити перспективи розширення мережі муніципальних відкритих просторів, ознайомитися зі світовими та українськими прикладами для того, щоб максимально врахувати потреби різних цільових груп під час розробки та реалізації міських політик.

Серед експертів Форуму:

Богдан Назаренко,голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації

Світлана Шліпченко, директорка ГО “Центр урбаністичних студій”

Олеся Ващук, голова Ради молодих вчених при МОН України

Джей Тріббі, керівник офісу депутата міської ради Атланти Аміра Фарокі

Чорногуб Наталія, експертка Ради Європи із розвитку демократії, публічних консультацій, громадської участі при плануванні публічних просторів

Аліна Дяченко, директорка КП “Інститут розвитку міст” (м.Вінниця)

Нечипоренко Анастасія, головна спеціалістка відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради, координаторка діяльності міських бібліотек URBAN бібліотека

Дмитро Кулібаба, перший заступник директора КП “Центр публічної комунікації та інформації”

Івона Костіна, голова правління Veteran Hab.

Пропонуємо вашій увазі Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації — НАЗАРЕНКО Богдана.


Клопотенко розповів про «100 років тому, вперед»

0


 

Майже два роки тому в столиці Євген Клопотенко відкрив ресторан «100 років тому вперед». Заклад пригощає відвідувачів стравами української кухні без стереотипів. Дивують картоплею в карамелі, закускою із бджіл, арахісу та меду, яловичою вирізкою з тартаром, оселедця, морквяним пюре та зернами кропу й десятками інших страв.

Про власний підхід у створенні ресторану Gazeta.ua розповів Євген Клопотенко, шеф-кухар

«Про те, що ресторан може бути не української кухні навіть мови не йшло. Уявімо, що я маю італійський ресторан. От зароблю я 100 тис. доларів і що мені з ними робити? Ну, куплю машину, будинок і все. Натомість мій ресторан це не банальна історія про гроші — це про зміну людей», — розповів Євген Клопотенко.

Стверджує, що гроші не є його метою, а виключно інструментом її досягнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо винесу гостям личинок молі – вони це їстимуть

«Ми показуємо відвідувачам щось нове, незвичне. Те, чого раніше ніхто не робив. Люди дивуються, кажуть: «вау», і виходять від нас у шоці та з кайфом. От коли ти заробляєш 100 тис. доларів на такому ресторані — це дійсно круто. Потім можна взяти й, наприклад, відкрити ще один такий заклад у Чернівцях, або Нью-Йорку, щоб там люди дізналися, що таке українська кухня. Ось це дійсно має сенс», — сказав шеф-кухар.

Створюючи нову форму української кухні Євген Клопотенко навмисно відмовився від загальновідомих страв. У меню ресторану не знайти вареників чи сала.

«Коли приходиш в заклад, а там 20 незрозумілих позицій і борщ з салом, ти відразу замовляєш борщ та сало, з точки зору стереотипного мислення, бо ж не замовиш щось незрозуміле. Тому, перший рік в мене борщ могли замовити лише англійською мовою — подавали виключно іноземцям. Українцям я забороняв їсти борщ. Та через рік зрозумів, що він є занадто українською стравою для того, щоб її не було. Тому борщ став доступним для замовлення будь-кого. Це єдина страва зі зрозумілих, яка в нас є», — додав Клопотенко.

Джерело: gazeta.ua

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою заступника Міністра охорони здоров’я України, головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка

0


Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою заступника Міністра охорони здоров’я України, головного державного санітарного лікаря України Віктора ЛяшкаДжерело: kyivcity.gov.ua

Створили аудіосеріал про повінь на Куренівці

0


На Megogo вийшла перша серія аудіосеріалу про Куренівські трагедію. Фото: istpravda.com.ua

На медіасервісі Megogo почали випускати аудіосеріал «Куренівка: історія київського потопу».

«Наш перший аудіосеріал присвячений Куренівській трагедії. Про цю подію багато чули, але мало хто знає деталі. У аудіосеріалі ми відновили події 1961 року і розповіли історію людських доль. Що стосується саме формату аудіосеріалу – це, по суті, наративний подкаст. В основі – повноцінна історія, документальна або художня, з детально пропрацьованим сюжетом, персонажами та подіями. У наших аудіосеріалів є режисери та акторський склад. Історії розділені на короткі серії, аби зручніше було слухати на ходу і не доводилося переривати розповідь на півслові, руйнуючи при цьому всю магію історії», – розповів директор зі стратегічного розвитку Megogo Іван Шестаков, передає «Історична правда».

Це перший український аудіосеріал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куренівську трагедію замовчували тридцять років

Над аудіосеріалом працювали близько 3 місяців. Команда проєкту спілкувалась із очевидцями аварії та експертами. Опрацьовували документи.

13 березня 1961-го в Києві сталася Куренівська трагедія, що забрала життя близько 1,5 тис. осіб. Причиною стала халатність влади. За 10 років до трагедії у Бабиному Яру почали зберігати відходи цегляних заводів — пульпу. Всього намили близько 4 млн кубічних метрів вологого ґрунту. Для його стримування мали побудувати міцну бетонну дамбу, натомість насипали земляну, що утримувала суміш до певного часу.

Джерело: gazeta.ua

Столична підземка нагадала про можливі зміни в роботі сьогодні увечері

0Київський метрополітен повідомив про можливі зміни в роботі деяких станцій у центрі міста в неділю, 28 лютого.

Про це передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу київського метрополітену.

Причиною цього є проведення на НСК «Олімпійський» футбольного матчу (початок гри о 17:00) між командами «Шахтар» (Донецьк) і «Зоря» (Луганськ).

Після закінчення гри можливе обмеження на вхід станцій «Олімпійська», «Палац спорту» і «Площа Льва Толстого». При цьому кажуть, що станції закривати не будуть.

Читайте також: Київ та ЄБРР підписали кредитний договір на закупівлю 50 нових вагонів метро

«Такі заходи передбачені з метою забезпечення належного і безпечного перевезення пасажирів, а саме з міркувань безпеки для уникнення масового скупчення пасажирів на платформах станцій», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: Матч «Шахтар» (Донецьк) – «Зоря» (Луганськ) за прогнозами спортивних оглядачів, буде одним із найважливіших футбольних матчів 16-го туру Української прем’єр-ліги.Джерело: ukrinform.ua

Телемарафон до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя

0


Телемарафон до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя

26 лютого, об 11:15, на телеканалі ДОМ відбудеться телемарафон, присвячений Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Саме 26 лютого сім років тому  у Сімферополі відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. День спротиву окупації Криму відзначається відповідно до Указу Президента України від 26 лютого 2020 року № 58/2020.

До цієї дати, а також з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Офіс Президента України, Представництво Президента України в АР Крим, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України та ТК «ДОМ» організували марафон.

Чому цей день важливий для пам’яті про події та спротиву окупації? Яка стратегія України з деокупації Криму? Реінтеграція півострова в український правовий, економічний, культурний, освітній простори; політико-дипломатичні заходи на міжнародній арені; що зроблено та що змінено у державній політиці з реінтеграції за останній рік, зокрема в напрямку розбудови доступу до освіти, державних послуг та сервісів –  ці та багато інших питань та відповіді на них стануть предметом дискусії під час марафону.

Модеруватиме захід журналістка-міжнародниця Наталка Гуменюк​, яка також є авторкою книги «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму».

Для іноземної аудиторії буде забезпечений синхронний переклад.

Серед спікерів: Антон Кориневич, ​ постійний представник Президента України в АР Крим, Рефат Чубаров, ​голова Меджлісу кримськотатарського народу, Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України, Ігор Поночовний, ​керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Іван Ліщина, ​ заступник Міністра юстиції України, Антон Дробович, ​голова Українського інституту національної пам’яті, Дар’я Свиридова, перша заступниця постійного представника Президента України в АР Крим, Ігор Яременко, ​заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ України, Таміла Ташева, ​заступниця постійного представника Президента України в АР Крим, Рустем Умєров ​, народний депутат України, співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Кримська платформа», Геннадій Максак, голова Громадської ради при МЗС України, голова Ради зовнішньої політики «Українська призма», Інна Драганчук, ​заступниця Міністра з питань реінтеграції ТОТ України, Ольга Куришко, ​ співкоординаторка ГО «КримСОС», Гульсана Мамедиєва, директорка Директорату євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації, Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

За інформацією Українського інституту наіональної пам’тіДжерело: kyivcity.gov.ua

Віталій Кличко: В столиці збільшується кількість хворих на грип та ГРВІ

0


Віталій Кличко: В столиці збільшується кількість хворих на грип та ГРВІ

У столиці збільшується кількість хворих на грип та ГРВІ. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

«Хочу зазначити, що в Києві збільшилась кількість хворих на грип та ГРВІ. За даними «Київського міського лабораторного центру МОЗ України», минулого тижня в столиці зареєстрували майже 13 тисяч хворих. Із них: 7,5 тисячі дорослих та понад 5,3 тисячі дітей. Більш як 40% хворих дітей – шкільного віку», – повідомив Віталій Кличко.

Він зазначив, що до медзакладів міста госпіталізували 582 людини, серед них – 58 дітей.

«Тому вкотре закликаю всіх берегтися. Дотримуватися елементарних правил. І при перших же ознаках хвороби – звертатися до лікарів. Бо тільки минулого року в столиці від ускладнень після грипу померли 676 людей», – підкреслив Віталій Кличко.

Джерело: https://kyivcity.gov.uaДжерело: kyivcity.gov.ua

Вітаємо учнів КДШМ № 8 з яскравими перемогами на мистецьких конкурсах

0


Вітаємо учнів КДШМ № 8 з яскравими перемогами на мистецьких конкурсах

За останній період вихованці Київської дитячої школи мистецтв № 8 активно брали участь у різножанрових мистецьких конкурсах-фестивалях.
Юні піаністи Олександра Сіренко та Катерина Кулак (викладач Світлана Володимирівна Соколова) вибороли І місце на Всеукраїнському дистанційному конкурсі піаністів «FortePiano».
На Міжнародному багатожанровому конкурсі «GOLDEN TALENTS OF MADRID 2021» призове І місце виборола Олександра Сіренко, а учні: Катерина Кулак (викладач Світлана Володимирівна Соколова); Лука Голота (викладач Світлана Анатоліївна Савкова, концертмейстер Ірина Петрівна Блонська); тріо «Prima-Vera» у складі: Маргарити Сахацької, Олексія Лук’янова (викладач Світлана Анатоліївна Савкова) та Германа Бабич (викладач Ірина Петрівна Блонська) вибороли ІІ місце.
Вікторія Петровська (викладач Світлана Анатоліївна Савкова, концертмейстер Ірина Петрівна Блонська) отримала почесне І місце на Міжнародному конкурсі-фестивалі «Різдвяні зустрічі».
Лука Голота (викладач Світлана Анатоліївна Савкова, концертмейстер Ірина Петрівна Блонська) презентував свою творчість на Міжнародному конкурсі академічного учнівського та студентського музичного мистецтва «Дніпровські хвилі» і отримав ІІІ місце.
Вітаємо талановитих учнів та викладачів з нагородами! Бажаємо їм міцного здоров’я, творчого натхнення та нових успіхів!

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини.Джерело: kyivcity.gov.ua

У Києві обмежать вхід на три центральні станції метро

0


Київський метрополітен повідомив про можливі зміни в роботі

Київський метрополітен повідомив про можливі зміни в роботі деяких станцій у центрі міста в неділю, 28 лютого.

Про це повідомила пресслужба метрополітену.

Причиною цього є проведення на НСК «Олімпійський» футбольного матчу (початок гри о 17:00) між командами «Шахтар» (Донецьк) і «Зоря» (Луганськ).

Ідеться про те, що після закінчення гри можливе обмеження – але не закриття – на вхід станцій «Олімпійська», «Палац спорту» і «Площа Льва Толстого».

Як кажуть у метрополітені, такі заходи передбачені з метою забезпечення належного і безпечного перевезення пасажирів, а саме з міркувань безпеки для уникнення масового скупчення пасажирів на платформах станцій.


.jpg_147


Матч «Шахтар» (Донецьк) – «Зоря» (Луганськ) буде, як кажуть спортивні оглядачі, одним із найважливіших футбольних матчів 16-го туру Української прем’єр-ліги.

Джерело: glavcom.ua

Все, що потрібно знати про Україну на вебсайті – Ukraine.ua

0


Все, що потрібно знати про Україну на вебсайті – Ukraine.ua

 

Тепер Україна має офіційний вебсайт Ukraine.ua для іноземних аудиторій. Цей онлайн портал розроблено для формування позитивного іміджу нашої держави за кордоном. Один з розділів присвячений Києву: іноземним туристам радять відвідати Софійський собор, подивитися пам’ятки радянського модернізму та поспілкуватися в барі на Подолі.

«Вебсайт створено, щоб світ дізнався про справжню Україну: креативну, динамічну, інноваційну. Країну різноманіття та чарівної природи. Країну свободи та гідності. Країну, у якій тисячолітня історія та культура доповнені амбітним баченням майбутнього», – наголошує Міністерство закордонних справ України.

На Ukraine.ua можна знайти чимало інформації про країну та ознайомитись із її можливостями для навчання, інвестування чи подорожей. А в офіційному фотобанку на сайті – сотні якісних зображень України, її природи, культурної спадщини, традицій, талановитих людей. Нині працює англомовна версія сайту, але протягом 2021 року планується запуск французької, німецької, іспанської, арабської та китайської мовних версій.

«Київ – це місце, де ритм історії зустрічається з сучасними міськими вібраціями! Українська столиця – це сучасне місто, де є сотні успішних стартапів, культурних заходів та крутих майданчиків, щоб задовольнити всі ваші потреби!», – зазначають на сайті. У розділі «Події» можна знайти головні культурні заходи, серед яких кінофестивалі «Docudays UA», «KISFF», «Молодість», «Книжковий Арсенал».Джерело: kyivcity.gov.ua

В Авдеевке обнаружили тайник с боеприпасами

0


Фото: facebook.com/pressjfo.news

Нацгвардейцы обнаружили тайник с боеприпасами в Авдеевке

Найти «схрон» бойцам спецназа во время оперативно-профилактической отработки населенного пункта помог служебный пес.

Бойцы спецназа Национальной гвардии во время оперативно-профилактической отработки Авдеевки Донецкой области обнаружили тайник с боеприпасами. об этом в субботу, 27 февраля, сообщил пресс-центр штаба ООС.

Сообщается, что в «схроне», среди прочего, были боевые гранаты РГД-5 и Ф-1, более 200 патронов калибра 7,62 и более сотни патронов 5,45. 

К тайнику военнослужащих спецподразделения «Омега» привел служебный пес. На место прибыли сотрудники полиции и пиротехники Государственной службы по чрезвычайным ситуациям.

«В мероприятиях были задействованы нацгвардейцы, разведчики и оперативники СБУ, Оперативно-профилактическая отработка Авдеевки проводилась с целью стабилизации криминогенной обстановки, усиления охраны общественного порядка и безопасности граждан, противодействия незаконному обороту оружия и наркотиков, а также выявления боевиков террористических группировок ДНР и ЛНР», — пояснили в штабе.

Ранее в городе Лисичанск Луганской области в ходе проверки оперативной информации был обнаружен крупный схрон оружия и боеприпасов.

Напомним, сотрудники Службы безопасности Украины обнаружили тайник со взрывчаткой вблизи одного из военных объектов в Херсонской области.

В Попасной найден тайник с оружием

Новости от Корреспондент.net в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnetДжерело: korrespondent.net