18.2 C
Киев
Понедельник, 17 мая, 2021
додому Блог

Відключення опалення у Києві відклали на кілька днів, через холодну погоду.

0

«У зв’язку з тим, що у столиці в наступні дні зберігається прохолодна погода і середньодобова температура нижча +8 градусів, відключення тепла у Києві змушені відтермінувати на кілька днів».

Деталі: Вказується, що в середу вночі температура опуститься до -1 градуса та можливий сніг, а в четвер температура в нічний час триматиметься на позначці 0 градусів.

Рішення також зумовлене посиленням карантинних обмежень, в зв’язку з якими частина киян працюватиме дистанційно з домівок.

В КМДА вказали, що прогнози синоптиків дають підстави розпочати відключення тепла у столиці з 10 квітня.

Рішення про відключення тепла приймається, коли середньодобова температура підніметься вище +8 градусів за Цельсієм протягом трьох днів.

Дмитро Рубан: «Цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких — локальне перезавантаження громадянського суспільства»

0

7 грудня 2020 року відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства за участю першого заступника директора Департаменту суспільних комунікацій ВО КМР (КМДА) Дмитра Рубана, членів Координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства міста Києва та координаційних рад при Тернопільській, Львівській та Херсонській обласних адміністраціях, членів громадських рад міста Києва та фахових експертів.

Дмитро Рубан розповів про потужний потенціал громадянського суспільства столиці, який вимірюється кількістю зареєстрованих інститутів громадянського суспільства — близько 19 000 організацій. Проте наголосив, що не всі з цих інституцій здійснюють свою діяльність у повному обсязі. Такий висновок можна зробити за результатами досліджень, які регулярно проводить Департамент.Враховуючи аналітику щодо тенденцій розвитку громадянського суспільства цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких були і ті, що направлені на локальне перезавантаження громадянського суспільства, а саме:

—      стимулювати роботу не активних організацій громадянського суспільства;
—      активізувати підвищення рівня залученості жителів Києва до реалізації громадських ініціатив;
—      сприяти налагодженню сталого партнерства між органами влади та неурядовими організаціями.
Такі мотиви створили основу проєкту «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади і громади. Усі ініціативи із переліку кращих практик абсолютно різні: вони мають індивідуальні задачі, мету, цільові аудиторії та відносяться до різних сфер розвитку нашого міста, але за кожною з них стоїть велика взаємодія та об’єднання однією метою – зробити Київ ще кращим та потужнішим у своєму самоврядуванні.
Окрім того, пан Рубан поінформував присутніх про створення та функціонування першого муніципального громадського хабу на базі комунального підприємства «Центр публічної комунікації та інформації» та про плани створити такі хаби у кожному районі столиці.

Під час обговорень представник Координаційної ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін розповів про розробку Громадського кодексу України:
«Це глобальний документ, який би регламентував роботу всіх інститутів громадянського суспільства. Вважаю, що об’єднання громадськості і спільна робота над потужними нормативними документами нададуть ще більшої ваги громадянському суспільству по всій Україні».

Ірина Зоря, екс-голова Громадської ради при Херсонській ОДА відзначила важливість роботи координаційних рад та запропонувала звернутися до секретаріату Кабінету Міністрів для ширшого залучення представників регіонів до вирішення спільних питань.

Ненормативні акти, які б чітко визначили повноваження та механізми співпраці влади із громадою розробляє і Громадська рада при Мінюсті, про це повідомив голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Василь Гончарук.
На думку Василя рівень громадянського суспільства в державі за останній час суттєво виріс — інститути громадянського суспільства можуть підказати владі ефективні і працюючі алгоритми вирішення питань.

Богдан Назаренко, голова Громадської ради при КМДА: Ми маємо тиснути на владу, аби наші пропозиції були почуті

0

В Києві пройшов IV-й Форум Громадських рад «Велика столиця-2021»

В день місцевого самоврядування, в інформаційній агенції «Укрінформ» відкрився Форум Громадських рад Києва «Велика столиця-2021». Цьогоріч через карантинні обмеження форум відбувався у форматі відео-конференції.

У заході взяли участь голови громадських рад Києва від кожного із десяти районів, представники профільних комітетів Громадської ради при КМДА, громадські активісти та експерти.

«Знайти дієві механізми співпраці нової влади Києва із громадою — наше головне завдання, — сказав, відкриваючи Форум голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко. — Нас часто критикують, що ми не надто рішуче інколи відстоюємо права громади, тому нам дуже важливо напрацювати інструментарій, аби наша робота була ще більш помітною».

Громадська рада при Київській міській державній адміністрації — консультативно-дорадчий орган, що обирається на два роки. У кожному із десяти районів столиці діють громадські ради при районних адміністраціях, до яких входять громадські активісти, члени громадських організацій, фахівці, не байдужі до проблем міста. Головне завдання щорічного форуму — підбити підсумки роботи за минулий рік, напрацювати нові завдання для столичної влади.

«Важливо, що із громадськими радами районів ми працюємо єдиною командою, спільно розв’язувати проблеми, що стоять перед містом, — зазначив Богдан Назаренко. Сьогодні ми сформуємо Резолюцію форуму, у якій поставимо завдання для новообраної влади столиці, порядок денний на 2021 рік, підіб’ємо підсумки роботи минулого року та окреслимо плани на майбутнє».

Новий Генплан, захист малого бізнесу під час пандемії, система охорони здоров’я, освіта, ситуація із транспортом у столиці, соціальний захист людей із інвалідністю, учасників АТО та переселенців, робота комунальних підприємств та політика влади у сфері ЖКГ ті гострі питання, які порушували спікери під час виступів.

Ольга Коцько, голова комітету з питань учасників ООС (АТО) та внутрішньо-переміщених осіб зазначила, що окрім перепустки в КМДА Громадська рада не дає жодних прав, і хотілось би більше повноважень її для членів. «Нас ніхто особливо не захищає, коли ми виходимо на акції захисту ветеранів чи збереження дитячого спорту як, наприклад, по ситуації зі спорткомплексом «Восход». Ми повинні мати реальні інструменти впливу, аби відстоювати болючі для киян питання більш ефективно і гучно».

Поділяє думку і Володимир Петровський, який очолює комітет соціального захисту в Громадській раді при КМДА: «Хочеться, щоб нас більше чули, щоб ми реально напрацьовували робочі документи. На жаль, майже нічого із попередньої Резолюції форуму виконано не було. Жодного разу мені не вдалось зустрітись із керівником департаменту КМДА із соціальної політики. А я вважаю, що без участі громадськості не можна ухвалювати жодне рішення по людях з інвалідністю, наприклад, щодо безбар’єрного середовища».

Проблематику у сфері ЖКГ та енергетики підняв на Форумі відомий експерт, голова комітету з питань ЖКГ, благоустрою та екології Громадської ради при КМДА Олег Попенко. «Кияни не захищені. Тарифна політика, що впроваджується в Україні, стає щороку гіршою. У порівнянні із минулим роком середня платіжка за комунальні послуги зросла до 57%, ми стали платити набагато більше. Середня заборгованість українців за послуги ЖКГ зросла на 4 млрд грн. Вже відбулось здорожчання газу та його транспортування, очікуємо підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, — акцентує увагу Олег Попенко. — Ми, як громадськість, входимо до усіх робочих груп на рівні ВР та міста, але реального лоббі споживачів у владних структурах фактично немає».

Експерт запропонував звернутись до новообраної Київради із пропозицією про зменшення фінансового навантаження за послуги ЖКГ для споживачів, які проживають поруч з екологічно небезпечними підприємствами (Дарницька ТЕЦ, сміттєспалювальний завод «Енергія»). «Вважаю, що споживачі мають платити на 20% менше, це буде компенсація за те, що вони вимушено опинились в екологічно складній зоні», — сказав Попенко.

Сергій Троценко, що представляє на Форумі Громадську раду при Деснянській РДА, підняв катастрофічно важливе питання транспорту для жителів Троєщини. Громада хвилюється, що коли розбудовувати мікрорайони, а не вирішити життєво важливе питання транспортного сполучення між лівим та правим берегом, то на столицю очікує транспортний колапс. «Я вважаю, потрібно заборонити забудову на Троєщині, доки не вирішиться проблема із метро. У нас є реальні механізми, як вирішувати важливі для району питання».

Представник громадськості звернувся до мера Віталія Кличка із проханням про залучення до роботи радників від кожного району, які б інформували керівництво про болючі проблеми киян.

Голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко додав, що Рада має налагодити співпрацю не лише зі структурними підрозділами Київської міської адміністрації, а й із депутатським корпусом Київради. «У традиційному щорічному листі до мера я запропоную визначити відповідальних за роботу із громадською радою у кожній фракції та у профільних комісіях. Думаю, це буде ефективно. Вкажу на необхідність або заперечити пропозиції Резолюції нашого форуму, або надати план втілення в життя».

На думку Назаренка, Києву потрібне реально дієве самоврядування. Громадськість має всіма правовими методами тиснути на владу і впливати на прийняття рішень. А чиновники та депутати, своєю чергою, дослухатись і виконувати настанови суспільства. Адже кожен представник влади рано чи пізно стане звичайним громадянином, і опиняється по інший бік барикад.

«2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ»

0
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.

24 листопада відбулася перша зустріч Форуму організацій громадянського суспільства «2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ» Відкриті громадські простори: територія нових можливостей

Учасники Форуму зібралися, щоб обговорити перспективи розширення мережі муніципальних відкритих просторів, ознайомитися зі світовими та українськими прикладами для того, щоб максимально врахувати потреби різних цільових груп під час розробки та реалізації міських політик.

Серед експертів Форуму:

Богдан Назаренко,голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації

Світлана Шліпченко, директорка ГО “Центр урбаністичних студій”

Олеся Ващук, голова Ради молодих вчених при МОН України

Джей Тріббі, керівник офісу депутата міської ради Атланти Аміра Фарокі

Чорногуб Наталія, експертка Ради Європи із розвитку демократії, публічних консультацій, громадської участі при плануванні публічних просторів

Аліна Дяченко, директорка КП “Інститут розвитку міст” (м.Вінниця)

Нечипоренко Анастасія, головна спеціалістка відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради, координаторка діяльності міських бібліотек URBAN бібліотека

Дмитро Кулібаба, перший заступник директора КП “Центр публічної комунікації та інформації”

Івона Костіна, голова правління Veteran Hab.

Пропонуємо вашій увазі Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації — НАЗАРЕНКО Богдана.


До дня сім'ї в підліткових клубах району пройшли тематичні заходи

0


До дня сім’ї в підліткових клубах району пройшли тематичні заходи

З 11 по 14 в підліткових клубах естетичного напрямку: «Темп», «Світоч», «Орлятко», «Райдуга», «Альтернатива», «Маяк», «Юність», «Компас», «Дружба», «Ентузіаст» Центру по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання Дніпровського району м. Києва пройшли виставки-конкурси малюнків, поробок, майстер-класи та бесіди до Дня матері та сім’ї.

Захід проведено з метою сприяння розвитку творчих інтересів та здібностей вихованців засобами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Діти з великим задоволенням малювали, робили поробки, аплікації своїм матерям. Роботи були виконані різною технікою: гуаш, акварель, кольорові олівці, орігамі, колажі та з інші матеріали.   

Всі роботи дітей були цікаві та яскраві, адже в кожному з них частинка душі і серця дитини.

Мистецтво подарувало всім вихованцям відчуття радості віл можливості самовираження й насолоду від творення своїми руками.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Центру по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання Дніпровського району м. КиєваДжерело: kyivcity.gov.ua

Вже маєте плани на відпустку? Куди плануєте подорожувати цього літа?

0


Вже маєте плани на відпустку? Куди плануєте подорожувати цього літа?

Наша країна багата на цікаві місця, природні та архітектурні пам’ятки, які багато хто з нас оминув своєю увагою, адже подорожував за кордоном відомими туристичними маршрутами. Проте, Україна теж багата на туристичні місцини не менш привабливі за європейські «двійники»: українська Венеція у Вилково, рожеві озера, дуже подібні на німецький Оршольц Заліщики, «норвезькі» скелі в Ямельниці та копія архітектурного ансамблю унікального комплексу культових споруд Святої Землі.

Централізована бібліотечна система Печерського району м. Києва підготувала для вас віртуальну виставку «Україна – європейський формат».

http://pechersklibss.kiev.ua/index.php?item=crb_event&event_id=2894Джерело: kyivcity.gov.ua

18 травня в Києві святкуватимуть Міжнародний день музеїв

0


18 травня в Києві святкуватимуть Міжнародний день музеїв

18 травня в Києві відбудеться серія заходів, присвячених відзначенню Міжнародного дня музеїв. Це свято започатковане ще у 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв – повідомив Департамент культури КМДА.

Так, із нагоди свята Національний музей «Київська картинна галерея» протягом дня проводитиме екскурсії. Тут також відбудеться інтерактивна гра та лекція «Країни. Музеї. Колекції». Детальніше – за посиланням: kmrm.com.ua.

Мистецький центр «Шоколадний будинок» – філія Національного музею «Київська картинна галерея» підготував для відвідувачів тематичні фотозони, екскурсії, а також частування гарячим шоколадом. Участь за попередньою реєстрацією. Телефон для реєстрації та довідок: (044) 253-05-21. Детальніше: cutt.ly/jbBh9AA.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків запланував святкову тематичну програму, де на відвідувачів чекатимуть такі проєкти: «Спокуси Ієроніма Босха ІІ. Дослідження та реставрація»; Французька весна у співпраці в Французьким інститутом в Україні; Новруз у Музеї Ханенків; Slow Art Day 2021 у музейному дворику. Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Детальніше: cutt.ly/GbBh4YX.

Музей історії міста Києва презентує квест на Липках «Місце, де народжувались ідеї» та квести з експозиції «Таємниці музейних експонатів», а також квест на вулиці «Історії академічного кварталу». Бронювання участі в командах квестів за тел.: (044) 520 28 25. Детальніше: cutt.ly/PbBh5Hw.

Київський літературно-меморіальний будинок-музей М. Заньковецької – відділ Музею театрального, музичного та кіномистецтва України проведуть захід у межах відкриття виставки «Очима в сучасний театр». Детальніше: cutt.ly/KbBjqGG.

Музей книги і друкарства України організують цикл заходів «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення» (виставки, кураторські екскурсії, майстер класи, презентація книги, театралізована екскурсія «Поділ у творах художньої літератури»). Детальніше: cutt.ly/abBjtPc.

Нагадуємо, про правила відвідування музею під час адаптивного карантину:

  1. Візит до музею можливий лише з одягненою захисною маскою;
  2. Перед входом адміністратор зобов’язаний провести температурний скринінг. Якщо температура відвідувача перевищує 37,2, музей змушений відмовити у відвідуванні;
  3. Важливо користування санітайзерами для рук.
  4. Необхідно дотримуватися дистанції у 1,5 м;
  5. В експозиції музею можливе перебування з розрахунку один відвідувач на 4  кв. м.

Необхідно зачекати своєї черги, якщо в музеї перебуває багато відвідувачів.Джерело: kyivcity.gov.ua

Що буде з дітьми, які вижили після отруєння грибами

0


У Чернігівській області батьків дітей, які отруїлись грибною юшкою, хочуть позбавити батьківських прав. Фото: tsn.ua

У Чернігівській області батьків дітей, які отруїлись грибною юшкою, хочуть позбавити батьківських прав. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні виконкому Добрянської громади.

6-річний Тимофій та 3-річна Вероніка після лікування в «Охматдиті» перебувають в обласній дитячій лікарні. Почуваються уже краще. Про це повідомила начальниця служби у справах дітей Добрянської селищної ради Наталія Кот-Берест, передає Суспільне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Однорічного хлопчика батьки нагодували грибами. Дитина в реанімації

Після одужання їх планують поселити в патронатну родину, а згодом і в прийомну.Ще одного сина у батьків вже вилучили соціальні працівники.

У 2019 році в родині уже загинула дитина. Тоді новонароджена померла, захлиснувшись. Також уже відомо, що мати дітей знову вагітна.

Трагедія сталася у селі Олександрівка Добрянської громади 26 квітня. Там мати нагодувала чотирьох дітей юшкою з грибами. Вранці 30 квітня в реанімації обласної дитячої лікарні 5-річна Аліна померла, у дівчинки відмовили внутрішні органи. Слідом за сестричкою помер 7-місячний хлопчик.

Джерело: gazeta.ua

Грандіозні Богатирські ігри вперше завітали до Дарницького району!

0


Грандіозні Богатирські ігри вперше завітали до Дарницького району!

15 травня у фітнес-парку «Озеро Лебедине» проходять відкриті ігри з богатирського багатоборства «Богатир Києва 2021».
Організували це масштабне й захопливе змагання Дарницька райдержадміністрація, Департамент молоді та спорту Київської міськдержадміністрації та Федерація найсильніших атлетів України і перетягування канату.
На захід завітали: голова Дарницької райдержадміністрації Ярослав Лагута разом з першим заступником Миколою Калашником, депутати Київської міськради Володимир та Олександр Гончарови.
«Символічно, що цей масштабний захід ми проводимо у Міжнародний день сім’ї – адже сьогодні тут зібралося чимало родин! Радий всіх вітати на дійсно унікальній локації, мабуть, єдиній у столиці – фітнес парку «Озеро Лебедине»! Травневі свята не обов’язково мають проходити у форматі алкоголю й шашликів на природі – можна відпочивати культурно, спортивно й здорово!», — зауважив Ярослав Лагута.
На території сучасного парку дарничани захоплено спостерігають за боротьбою найсильніших та найвитриваліших. Хлопці випробовують свої м’язи у різноманітних конкурсах: естафета, підняття гирі, перекидання колеса, штовхання колоди, також учасникам потрібно носити мішки з піском, тягнути машину та переносити на плечах коромисло.
Боротьба за звання чемпіона непроста, учасники гідно змагаються зі своїми супротивниками. Головним рефері змагань стала найсильніша людина планети, багаторазовий рекордсмен книги рекордів Гіннеса Жидрунас Савіцкас.
 Джерело: kyivcity.gov.ua

На Центральній спортивній арені Деснянського району сьогодні стартував фестиваль «Звитяга Нескорених»

0


На Центральній спортивній арені Деснянського району сьогодні стартував фестиваль «Звитяга Нескорених»

 

 

Ветерани та військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Національної поліції, Служби безпеки України, ветерани добровольчих формувань, які отримали поранення, були травмовані чи захворіли внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій АТО/ООС стали учасниками фестивалю «Звитяга Нескорених».

 

В рамках проведення фестивалю «Звитяга Нескорених» проходить відбір до Національної збірної команди, яка вперше представить Україну на міжнародних мультиспортивних змаганнях «Warrior Games 2021» («Warrior Games Team Ukraine»), що відбудуться в місті Орландо, штат Флорида, США.

 

«Для мене велика честь, разом з вами сьогодні дати старт змаганням Нескорених. Я пишаюся, що Київ приймає таку важливу спортивну подію – змагання патріотів. Сильних духом людей, які через біль, виснажливу роботу над собою, крок за кроком ідуть до нових перемог. У кожного з вас – свій подвиг і своя історія. Ви – уособлення сили і мужності. Ви – Нескорені! Я дякую за те, що ви обрали спорт, стали прикладом для всіх українців. Прикладом гідності, стійкості і патріотизму», – сказав мер Києва Віталій Кличко, відкриваючи фестиваль.

 

Цього року До програми ігор входить 12 видів спорту: стрільба з лука, гольф, кульова стрільба, легка атлетика, велоспорт, плавання, веслування на тренажерах, баскетбол на візках, регбі на візках, пауерліфтинг і волейбол сидячи.

 

Відбір та підготовку збірної України 2021-го року здійснює Міністерство ветеранів України спільно з Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна», Федерацією стронгмену України, БФ «Повернись живим» та підтримки міжурядової робочої групи.

 

«Ми пишаємося тим, що саме у Деснянському районі сьогодні проходять національні змагання «Ігри Воїнів». Це – парад мужніх людей, які поклали своє здоров`я в ім’я України. Дуже приємно, що районний Центральний стадіон, після реставрації, став сучасною спортивною ареною для проведення змагань з різних видів спорту. Ми раді, що цими можливостями сьогодні можуть скористатися і ветерани, та військовослужбовці. Бажаємо учасникам змагань, серед яких є і деснянці, перемоги та взяти участь у Міжнародних змаганнях «Warrior Games», які пройдуть у вересні 2021-го року в Орландо», – зазначив голова Деснянської райдержадміністрації Дмитро Ратніков.

Довідково.

«Warrior Games» («Ігри Воїнів») – це міжнародний мульти-спортивний захід для військовослужбовців та ветеранів, що отримали поранення, травми чи

захворювання під час виконання службових обов’язків. Серед учасниць –команди з восьми країн світу – США, України, Австралії, Канади, Великобританії, Данії, Нідерландів та Грузії. «Warrior Games» організовує Міністерство оборони США з 2013 року.

Цього року «Warrior Games» проходитимуть з 8 по 23 вересня у місті Орландо, штат Флорида, США.

ФОТОЗВІТДжерело: kyivcity.gov.ua

Справа Чауса: прокуратура Молдови вивчає відео викраденого судді – останні новини

0

КИЇВ. 17 травня. УНН. Прокуратура Молдови по боротьбі з організованою злочинністю і особливих справ вивчає відеозапис, на якій український екссуддя Микола Чаус, викрадений з території Молдови 3 квітня, каже, що з ним все в порядку, він знаходиться в безпеці, і його ніхто не викрадав. Про це повідомляє УНН з посиланням на Newsmaker.

Цитата

«Розслідування справи йде повним ходом, а двоє затриманих залишаються під арештом. Як тільки це стане можливо, прокуратура повідомить додаткову інформацію», — відзначили в прокуратурі і додали, що відеозапис перевіряють всі органи слідства.

Контекст

17 травня в Telegram з’явився відеозапис, де Чаус повідомив, що живий і здоровий і перебуває в цілковитій безпеці. За словами Чауса, він повинен був сховатися, щоб уникнути розправи з української сторони.

Адвокат Чауса Юліан Балан зазначив, що вважає відео «дуже дивним».

«Дуже важко сказати чи справжнє воно, але у нього дуже сумні очі. Зі мною на зв’язок він не виходив», — сказав Юліан Балан. Також він зазначив, що зв’язувався з Україною з приводу розслідування зникнення Чауса, але «поки ніяких новин немає».

Newsmaker зазначає, що звернення Чауса з’явилося напередодні візиту до Києва в.о. прем’єр-міністра Молдови Ауреліу Чокоя. Згідно із заявою міністерства закордонних справ і євроінтеграції, Чокоя 17 травня візьме участь в Києві в тристоронній зустрічі, присвяченій питанням євроінтеграції. Однак, згідно з поінформованим джерелами Newsmaker, Чокоя має намір також обговорити з українською стороною питання викрадення Чауса.

Доповнення

В 2016 році українські правоохоронні органи затримали суддю Чауса на хабарі в 150 тисяч доларів за винесення вироку в інтересах підсудних. Він сховав хабар в банки, які закопав у своєму городі. Пізніше Верховна рада України дала згоду затримати суддю і залучити його до кримінальної відповідальності.

Також Інтерпол оголосив його в міжнародний розшук за підозрою у хабарництві.

У квітні цього року стало відомо, що в Кишиневі викрали українського суддю Миколу Чауcа. Про викрадення заявив його адвокат. Правоохоронні органи Молдови почали розслідування.

МВС Молдови вже вдалося встановити деяких осіб організаторів викрадення Чауса і затримати одного підозрюваного.

Джерело: www.unn.com.ua

Порошенко попросив Байдена зустрітися з Зеленським

0


Порошенко передав листа Байдену через Держсекретаря США Ентоні Блінкена ще 6 травня у Києві

Фото Укрінформ

Експрезидент Петро Порошенко передав листа президенту США Джо Байдену, в якому попросив його зустрітись із Зеленським перед можливою зустріччю з Путіним. Про це «Главкому» стало відомо з дипломатичних джерел.

Порошенко передав листа Байдену через Держсекретаря США Ентоні Блінкена ще 6 травня у Києві.

Лист складається з 10 пунктів. На початку листа зазначається, що у нинішній ситуації надзвичайно важливо поглибити діалог американського та українського лідерів. І що візит президента України до Вашингтону необхідний якомога швидше, враховуючи той факт, що біля кордонів України стягнуті російські війська.

За словами джерела, який бачив копію листа, Петро Порошенко також згадав важливість перспектив членства України в ЄС та НАТО. На його думку, це стане стримуючим фактором проти російської агресії і сильним стимулом для України.

Ще один з пунктів стосувався важливості посилення Сполученими Штатами військової допомоги, в тому числі шляхом узгоджених дій із союзниками України.

Також Порошенко попросив, щоб США допомогли українській владі позбутися російських агентів впливу на державних посадах, а також мінімізувати російські економічні важелі тиску на Україну.

Нагадаємо, держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен назвав продуктивним свій візит до Києва, в рамках якого він провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським. «Продуктивно провів час в Києві з президентом Зеленським і з усіма, з ким я зустрівся», – написав Блінкен.

Він також підкреслив, що американська сторона «сповнена рішучості» перед агресією з боку Росії, і висловив підтримку українським реформам, спрямованим на забезпечення суверенного, демократичного і процвітаючого майбутнього України.

Читайте також:

Джерело: glavcom.ua

ООС: бойовики двічі обстрілювали українські позиції з кулеметів, гранатометів і стрілецької зброї – останні новини

0

КИЇВ. 17 травня. УНН. Упродовж поточної доби в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі бойовики двічі порушили режим припинення вогню, повідомляє УНН із посиланням на штаб ООС.

Цитата: 

«З метою подальшого звинувачення у порушенні режиму припинення вогню, російсько-окупаційні війська продовжують вести провокаційні обстріли у бік позицій Об’єднаних сил. Протягом поточної доби, 17 травня, було зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню», — повідомили у штабі.

Деталі 

Неподалік Причепилівки противник відкривав вогонь із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Поблизу населеного пункту Новотошківське ворог здійснив обстріл з підствольних гранатометів та стрілецької зброї.

Як наголосили в штабі, бойових втрат серед наших захисників немає. Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ.

Крім того, в районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони. Піротехнічні розрахунки ДСНС України розмінували 1,5 гектари території та передали на знищення 6 вибухонебезпечних предметів.

«Українські воїни й надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил», — зазначили в штабі ООС.

Доповнення 

16 травня в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації 15 разів порушували режим припинення вогню.

Джерело: www.unn.com.ua

Профільний комітет не підтримав відставку Степанова – останні новини

0

КИЇВ. 17 травня. УНН. Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування не підтримав подання Прем’єр-міністра про відставку Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я. Онлайн-засідання комітет провів 17 травня, передає УНН.

Цитата:

«Рекомендувати Верховній Раді України визначатися шляхом голосування щодо підтримки чи непідтримки подання Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про звільнення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я», — зазначив голова комітету Михайло Радуцький.

Саме таку пропозицію і підтримали присутні на засіданні члени комітету — більшістю (13 з 15 тих, хто голосував) голосів.

Деталі

Як уточнив присутній на онлайн-засіданні голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, «це рішення процедурне — на розсуд зали, так багато разів було, коли на комітеті рішення не проходить, тоді комітет визначається рішення винести на розсуд зали і там як у Верховній Раді трапиться — так і буде».

«З огляду на те, що профільний Комітет не підтримав подання Прем’єра про відставку Степанова, завтра друга половина дня буде інтригуючою», — написав при цьому у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк.

Що було раніше

14 травня прессекретар голови Верховної Ради Дмитра Разумкова Ольга Туній повідомила, що до парламенту надійшло подання Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Як стало відомо УНН, міністр охорони здоров’я Максим Степанов занадто затято «вибивав» кошти на підвищення зарплат медиків і закупівлю вакцин від COVID-19 — це стало основною причиною невдоволення Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля кандидатурою голови МОЗ, через що він і направив подання про відставку Степанова до Верховної Ради.

На захист Степанова на посаді виступили провідні лікарі.

Джерело: www.unn.com.ua