17.4 C
Киев
Суббота, 21 мая, 2022
додому Блог

Відключення опалення у Києві відклали на кілька днів, через холодну погоду.

0

«У зв’язку з тим, що у столиці в наступні дні зберігається прохолодна погода і середньодобова температура нижча +8 градусів, відключення тепла у Києві змушені відтермінувати на кілька днів».

Деталі: Вказується, що в середу вночі температура опуститься до -1 градуса та можливий сніг, а в четвер температура в нічний час триматиметься на позначці 0 градусів.

Рішення також зумовлене посиленням карантинних обмежень, в зв’язку з якими частина киян працюватиме дистанційно з домівок.

В КМДА вказали, що прогнози синоптиків дають підстави розпочати відключення тепла у столиці з 10 квітня.

Рішення про відключення тепла приймається, коли середньодобова температура підніметься вище +8 градусів за Цельсієм протягом трьох днів.

Дмитро Рубан: «Цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких — локальне перезавантаження громадянського суспільства»

0

7 грудня 2020 року відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства за участю першого заступника директора Департаменту суспільних комунікацій ВО КМР (КМДА) Дмитра Рубана, членів Координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства міста Києва та координаційних рад при Тернопільській, Львівській та Херсонській обласних адміністраціях, членів громадських рад міста Києва та фахових експертів.

Дмитро Рубан розповів про потужний потенціал громадянського суспільства столиці, який вимірюється кількістю зареєстрованих інститутів громадянського суспільства — близько 19 000 організацій. Проте наголосив, що не всі з цих інституцій здійснюють свою діяльність у повному обсязі. Такий висновок можна зробити за результатами досліджень, які регулярно проводить Департамент.Враховуючи аналітику щодо тенденцій розвитку громадянського суспільства цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких були і ті, що направлені на локальне перезавантаження громадянського суспільства, а саме:

—      стимулювати роботу не активних організацій громадянського суспільства;
—      активізувати підвищення рівня залученості жителів Києва до реалізації громадських ініціатив;
—      сприяти налагодженню сталого партнерства між органами влади та неурядовими організаціями.
Такі мотиви створили основу проєкту «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади і громади. Усі ініціативи із переліку кращих практик абсолютно різні: вони мають індивідуальні задачі, мету, цільові аудиторії та відносяться до різних сфер розвитку нашого міста, але за кожною з них стоїть велика взаємодія та об’єднання однією метою – зробити Київ ще кращим та потужнішим у своєму самоврядуванні.
Окрім того, пан Рубан поінформував присутніх про створення та функціонування першого муніципального громадського хабу на базі комунального підприємства «Центр публічної комунікації та інформації» та про плани створити такі хаби у кожному районі столиці.

Під час обговорень представник Координаційної ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін розповів про розробку Громадського кодексу України:
«Це глобальний документ, який би регламентував роботу всіх інститутів громадянського суспільства. Вважаю, що об’єднання громадськості і спільна робота над потужними нормативними документами нададуть ще більшої ваги громадянському суспільству по всій Україні».

Ірина Зоря, екс-голова Громадської ради при Херсонській ОДА відзначила важливість роботи координаційних рад та запропонувала звернутися до секретаріату Кабінету Міністрів для ширшого залучення представників регіонів до вирішення спільних питань.

Ненормативні акти, які б чітко визначили повноваження та механізми співпраці влади із громадою розробляє і Громадська рада при Мінюсті, про це повідомив голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Василь Гончарук.
На думку Василя рівень громадянського суспільства в державі за останній час суттєво виріс — інститути громадянського суспільства можуть підказати владі ефективні і працюючі алгоритми вирішення питань.

Богдан Назаренко, голова Громадської ради при КМДА: Ми маємо тиснути на владу, аби наші пропозиції були почуті

0

В Києві пройшов IV-й Форум Громадських рад «Велика столиця-2021»

В день місцевого самоврядування, в інформаційній агенції «Укрінформ» відкрився Форум Громадських рад Києва «Велика столиця-2021». Цьогоріч через карантинні обмеження форум відбувався у форматі відео-конференції.

У заході взяли участь голови громадських рад Києва від кожного із десяти районів, представники профільних комітетів Громадської ради при КМДА, громадські активісти та експерти.

«Знайти дієві механізми співпраці нової влади Києва із громадою — наше головне завдання, — сказав, відкриваючи Форум голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко. — Нас часто критикують, що ми не надто рішуче інколи відстоюємо права громади, тому нам дуже важливо напрацювати інструментарій, аби наша робота була ще більш помітною».

Громадська рада при Київській міській державній адміністрації — консультативно-дорадчий орган, що обирається на два роки. У кожному із десяти районів столиці діють громадські ради при районних адміністраціях, до яких входять громадські активісти, члени громадських організацій, фахівці, не байдужі до проблем міста. Головне завдання щорічного форуму — підбити підсумки роботи за минулий рік, напрацювати нові завдання для столичної влади.

«Важливо, що із громадськими радами районів ми працюємо єдиною командою, спільно розв’язувати проблеми, що стоять перед містом, — зазначив Богдан Назаренко. Сьогодні ми сформуємо Резолюцію форуму, у якій поставимо завдання для новообраної влади столиці, порядок денний на 2021 рік, підіб’ємо підсумки роботи минулого року та окреслимо плани на майбутнє».

Новий Генплан, захист малого бізнесу під час пандемії, система охорони здоров’я, освіта, ситуація із транспортом у столиці, соціальний захист людей із інвалідністю, учасників АТО та переселенців, робота комунальних підприємств та політика влади у сфері ЖКГ ті гострі питання, які порушували спікери під час виступів.

Ольга Коцько, голова комітету з питань учасників ООС (АТО) та внутрішньо-переміщених осіб зазначила, що окрім перепустки в КМДА Громадська рада не дає жодних прав, і хотілось би більше повноважень її для членів. «Нас ніхто особливо не захищає, коли ми виходимо на акції захисту ветеранів чи збереження дитячого спорту як, наприклад, по ситуації зі спорткомплексом «Восход». Ми повинні мати реальні інструменти впливу, аби відстоювати болючі для киян питання більш ефективно і гучно».

Поділяє думку і Володимир Петровський, який очолює комітет соціального захисту в Громадській раді при КМДА: «Хочеться, щоб нас більше чули, щоб ми реально напрацьовували робочі документи. На жаль, майже нічого із попередньої Резолюції форуму виконано не було. Жодного разу мені не вдалось зустрітись із керівником департаменту КМДА із соціальної політики. А я вважаю, що без участі громадськості не можна ухвалювати жодне рішення по людях з інвалідністю, наприклад, щодо безбар’єрного середовища».

Проблематику у сфері ЖКГ та енергетики підняв на Форумі відомий експерт, голова комітету з питань ЖКГ, благоустрою та екології Громадської ради при КМДА Олег Попенко. «Кияни не захищені. Тарифна політика, що впроваджується в Україні, стає щороку гіршою. У порівнянні із минулим роком середня платіжка за комунальні послуги зросла до 57%, ми стали платити набагато більше. Середня заборгованість українців за послуги ЖКГ зросла на 4 млрд грн. Вже відбулось здорожчання газу та його транспортування, очікуємо підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, — акцентує увагу Олег Попенко. — Ми, як громадськість, входимо до усіх робочих груп на рівні ВР та міста, але реального лоббі споживачів у владних структурах фактично немає».

Експерт запропонував звернутись до новообраної Київради із пропозицією про зменшення фінансового навантаження за послуги ЖКГ для споживачів, які проживають поруч з екологічно небезпечними підприємствами (Дарницька ТЕЦ, сміттєспалювальний завод «Енергія»). «Вважаю, що споживачі мають платити на 20% менше, це буде компенсація за те, що вони вимушено опинились в екологічно складній зоні», — сказав Попенко.

Сергій Троценко, що представляє на Форумі Громадську раду при Деснянській РДА, підняв катастрофічно важливе питання транспорту для жителів Троєщини. Громада хвилюється, що коли розбудовувати мікрорайони, а не вирішити життєво важливе питання транспортного сполучення між лівим та правим берегом, то на столицю очікує транспортний колапс. «Я вважаю, потрібно заборонити забудову на Троєщині, доки не вирішиться проблема із метро. У нас є реальні механізми, як вирішувати важливі для району питання».

Представник громадськості звернувся до мера Віталія Кличка із проханням про залучення до роботи радників від кожного району, які б інформували керівництво про болючі проблеми киян.

Голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко додав, що Рада має налагодити співпрацю не лише зі структурними підрозділами Київської міської адміністрації, а й із депутатським корпусом Київради. «У традиційному щорічному листі до мера я запропоную визначити відповідальних за роботу із громадською радою у кожній фракції та у профільних комісіях. Думаю, це буде ефективно. Вкажу на необхідність або заперечити пропозиції Резолюції нашого форуму, або надати план втілення в життя».

На думку Назаренка, Києву потрібне реально дієве самоврядування. Громадськість має всіма правовими методами тиснути на владу і впливати на прийняття рішень. А чиновники та депутати, своєю чергою, дослухатись і виконувати настанови суспільства. Адже кожен представник влади рано чи пізно стане звичайним громадянином, і опиняється по інший бік барикад.

«2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ»

0
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.

24 листопада відбулася перша зустріч Форуму організацій громадянського суспільства «2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ» Відкриті громадські простори: територія нових можливостей

Учасники Форуму зібралися, щоб обговорити перспективи розширення мережі муніципальних відкритих просторів, ознайомитися зі світовими та українськими прикладами для того, щоб максимально врахувати потреби різних цільових груп під час розробки та реалізації міських політик.

Серед експертів Форуму:

Богдан Назаренко,голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації

Світлана Шліпченко, директорка ГО “Центр урбаністичних студій”

Олеся Ващук, голова Ради молодих вчених при МОН України

Джей Тріббі, керівник офісу депутата міської ради Атланти Аміра Фарокі

Чорногуб Наталія, експертка Ради Європи із розвитку демократії, публічних консультацій, громадської участі при плануванні публічних просторів

Аліна Дяченко, директорка КП “Інститут розвитку міст” (м.Вінниця)

Нечипоренко Анастасія, головна спеціалістка відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради, координаторка діяльності міських бібліотек URBAN бібліотека

Дмитро Кулібаба, перший заступник директора КП “Центр публічної комунікації та інформації”

Івона Костіна, голова правління Veteran Hab.

Пропонуємо вашій увазі Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації — НАЗАРЕНКО Богдана.


Георгію Ґонґадзе мало б виповнитися 53: чим запам’ятався журналіст

0


Українському журналісту грузинського походження Георгію Ґонґадзе 21 травня мало б виповнитися 53 роки.

Народився у Тбілісі 1969 року. Коли виповнилося 20 років, переїхав на батьківщину матері до Львова на навчання. Вступив на факультет іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка.

Згодом приєднався до Народного Руху, Студентського Братства і створив Грузинський культурний центр «Багратіоні». Одружився зі львів’янкою Мар’яною Стеценко. Їхній шлюб тривав недовго.

Наприкінці 1991 року у Тбілісі починається повстання проти першого президента незалежної Грузії Звіада Гамсахурдії, який фактично встановив у країні диктаторський режим. Батько Георгія Руслан Ґонґадзе, депутат Парламенту Грузії, був в опозиції до президента. Через це потрапив у списки «ворогів народу». 1993-го батько журналіста помер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський, Кучма, Ющенко та Порошенко прийшли на прощання з Кравчуком — фото, відео

Георгій прибув у Грузію з наміром зняти документальний фільм про війну в Абхазії. Потрапивши на лінію фронту, взявся за зброю.

Пізніше як журналіст Георгій працював під час російсько-грузинської війни в Абхазії, де отримав важке осколкове поранення під час одного з обстрілів. Лікарі нарахували 26 осколкових ран.

Фото: gongadzeprize.com.ua

У 1993-1994-х був головним режисером творчого об’єднання «Центр Європи» у Львові, співпрацював з газетою «Пост-Поступ». Закінчив вищі студії у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Створив документальні фільми «Біль землі», «Тіні війни», «Колиска», «Охоронці мрії».

У Львові познайомився зі студенткою юрфаку Мирославою Петришин. 1995-го вони одружилися і переїхали до Києва. Працювали на телебаченні. 1997-го у пари народилися доньки-близнята Нонна та Соломія.

Георгій працював ведучим телепрограми «Вікна-Плюс» на СТБ. Потім вів програму «Моє» на «Гравісі». 1999-го був прес-секретарем у штабі кандидата в президенти України Наталії Вітренко.

Тоді ж почав вести щоденну інформаційну програму «Перший тур із Георгієм Ґонгадзе» у прямому ефірі радіостанції «Континент». Невдовзі почалися телефонні дзвінки з погрозами на адресу керівництва радіостанції.

17 квітня 2000 року з’явилося інтернет-видання «Українська правда», засноване та редаговане Ґонґадзе. У ньому, серед багатьох інших, публікувалися матеріали щодо другого президента Леоніда Кучми та його оточення. Як повідомляв сам журналіст, наприкінці червня 2000-го за ним було влаштовано зовнішнє спостереження.

16 вересня 2000 року близько 22:30 Ґонґадзе пішов із роботи. Однак вдома так і не з’явився.

2 листопада у лісі біля Таращі було знайдено обезголовлений труп. Дружина і друзі впізнали у ньому Георгія. У знайденому тілі знайшли осколки – саме в тих місцях, що були і в Ґонґадзе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер український фантаст Сергій Дяченко

22 березня 2016 року тіло журналіста поховали у дворі церкви Миколи Набережного на Подолі в Києві після проведення траурної церемонії.

Його вбивство і можлива причетність до нього Кучми спровокували протести, які переросли у рух «Україна без Кучми». Саме ці події стали передтечею Помаранчевої революції.

Після 18 років розслідування та судових процесів у вбивстві Ґонґадзе покарані четверо виконавців – працівників Міністерства внутрішніх справ України.

У Печерському райсуді Києва колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач за вбивство Георгія Гонгадзе засуджений до довічного ув’язнення 29 січня 2013-го.Джерело: gazeta.ua

Колективізація: 21 травня 1929 року прийняли постанову про ознаки куркульських господарств

0


Наймані робітники працюють на маслобійні. Фото першої половини XX ст. Джерело: wikipedia

Постанову про ознаки куркульських господарств, до яких має застосовуватися Кодекс законів про працю, видали в СРСР 21 травня 1929 року. 6 вересня аналогічний документ ухвалили в Харкові – столиці УСРР.

До куркульських господарств зараховували ті, в яких господарі постійно використовували найману працю на полі, підприємствах або ж ручних промислах. Також ті, які мали власний млин, або ж маслобійню, круподерню, вовночесальню, шаповальню, сушарню для картоплі, плодів або городини, цегельню чи інші промислові установки, здавали в найм механічні сільськогосподарські машини, приміщення чи підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не штовхайтесь, будь ласка! Це вам не вісімнадцятий рік»: як з’явилися радянські буржуї

Якщо люди торгували, жили з лихварства, торговельного посередництва, були служителями культу та мали інші «нетрудові» прибутки то їхнє господарство теж вважалося куркульським. Однак для цього розмір доходів такого господарства мав становити по 300 руб. на одну особу, але не менш як 1,5 тис. руб. на господарство.

Під такі ознаки можна було підігнати майже будь-якого селянина – заможного чи бідного. У часи колективізації з їх допомогою визначатимуть та ліквідовуватимуть «куркулів» та «куркульські» господарства.

4 лютого 1930-го в секретній інструкції Президії ЦВК СРСР наказувалося виселити найбагатших куркулів і напівпоміщиків у віддалені місцевості, а інших куркулів розселити в межах району, в якому проживали, але за межами колгоспних господарств. Їхню землю передавали колгоспам.

Чекісти розпочали операцію з розкуркулення у 29 округах УСРР 18 лютого 1930 року. Мали відібрати та передати державі найродючіші селянські господарства та «надлишкові» запаси продукції.

Заможних селян, яких вважали найбільшою загрозою для пролетарської диктатури, убивали, відправляли до Сибіру чи виселяли з власної землі.

До 10 березня каральні органи ОДПУ за допомогою партійного активу змогли виселити до 19,5 тис. господарств — близько 93 тис. осіб. Залучали до акції і місцевих жителів сіл, незаможних селян, розпалюючи ненависть всередині громади. Змушували дітей публічно зрікатися батьків-куркулів, обіцяючи не депортувати чи не виселяти.Джерело: gazeta.ua

Генерал США Ходжес спрогнозував кульмінацію війни Росії проти України

0


Американський генерал припустив, що приблизно у кінці серпня сили окупантів занепадуть

фото з відкритих джерел

Екскомандувач Сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес переконаний, що наприкінці літа сили російської армії ослабнуть. Про це заявив Ходжес в інтерв’ю Голосу Америки.

Саме в цей період Україна зможе здійснити повноцінний контрнаступ. Він вважає, що таким чином армія ЗСУ може витіснити ворога, принаймні, у позицій 23 лютого.

«Попереду ще багато викликів, але нічого з цього не можна назвати перемогою для росії, зважаючи на які цілі ставив Кремль перед собою. Відверто кажучи, я думаю, що росія не може продовжувати робити те, що вони роблять нескінченно. Думаю, кульмінація настане десь наприкінці літа, коли в них закінчаться люди, амуніція та воля до боротьби», – розповів Ходжес.

Нагадаємо, що в Україні хочуть продовжити воєнний стан одразу на три місяці, бо перехід у контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона.

Крім цього, мобілізація в Україні була оголошена на три місяці й триватиме до 24 травня. Нині показники мобілізації виконані на 100%, розповів військовий експерт, колишній речник АТО Владислав Селезньов.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, генерал-майор Кирило Буданов заявив сьогодні, 20 травня, що для ефективного контрнаступу ЗСУ потрібні ракетні комплекси середньої та великої дальності, великокаліберна артилерія та ударна авіація.

Джерело: glavcom.ua

21 травня Управління туризму і промоцій проведе безкоштовні екскурсії «Таємниці Старокиївської гори» до Дня Європи

0


21 травня до Дня Європи відбудуться безкоштовні екскурсії «Таємниці Старокиївської гори», квести, майстер-класи і турніри 

Завтра, 21 травня, Управління туризму та промоцій спільно з Національним музеєм історії України та Всеукраїнської асоціацією гідів проведе безкоштовні екскурсії «Таємниці Старокиївської гори». Також організатори організують тематичні квести, присвячені історії Києва, майстер-класи із плетіння патріотичного браслету та турнір зі стародавніх настільних ігор. Заходи відбудуться з нагоди відзначення Дня Європи в Україні. 

Участь у екскурсіях та майстер-класах можлива винятково за попередньої реєстрації!

Реєстрація на екскурсії – за посиланням. Реєстрація на майстер-клас, турнір стародавніх ігор та квест «Дари Богів» – за телефоном: (044) 278-48-64.

Екскурсії «Таємниці Старокиївської гори» відбудуться об 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 та 16:00. Кількість місць у екскурсійних групах – до 10 осіб.

Майстер-класи із плетіння браслета – о 13:00 та 16:00 (до 10 осіб на заняття). 

Турніри зі стародавніх настільних ігор розпочнуть о 12:00 та 15:00 (до 10 осіб на турнір).

Дитячий квест «Дари Богів» – о 14:00 (10 осіб, вікова категорія: 8-12 років).

Запрошуємо представників ЗМІ відвідати заходи!

Контактна особа для ЗМІ: 097-228-89-30, Іванова Ольга.Джерело: kyivcity.gov.ua

У Нідерландах виявили перший випадок зараження віспою мавп

0

У Нідерландах підтвердили перший випадок захворювання «віспою мавп». Про це повідомляє NOSіз посиланням на Національний інститут охорони здоров’я Нідерландів (RIVM).

«Сьогодні у Нідерландах вперше діагностували зараження «віспою мавп», – йдеться у повідомленні.

Водночас у RIVM вважають, що в Нідерландах можуть бути інфіковані значно більше людей.

Наразі тривають дослідження. Національний інститут охорони здоров’я зазначає, що вірус може потрапити в організм через слизові оболонки рота, носа чи очей, а також через відкриті рани.

Віспа мавп – рідкісна вірусна інфекція, вона передається і між людьми. Більшість людей одужують протягом кількох тижнів, однак деякі можливі ускладнення.Спочатку захворювання супроводжується лихоманкою, головним болем, болем у спині та м’язах, а також загальним станом слабкості. Потім жар спадає і можуть з’явитися висипання – спочатку, як правило, на обличчі, а потім і на інших частинах тіла, найчастіше долонях і стопах. Висипання можуть дуже сильно свербіти, згодом на їх місці залишаються шрами.

Експерти UKHSA будуть зв’язуватися з людьми, які могли перебувати у тісному контакті із зараженим, щоб надати інформацію та медичні рекомендації.

Раніше фахівці додали до побічних ефектів проиковідної вакцини AstraZeneca рідкісне смертельно небезпечне аутоімунне захворювання – синдром Гієна-Барре.

Джерело: glavcom.ua

Музей Гончара запустив онлайн-виставку з фотографіями українців минулого

0


Музей Івана Гончара створив онлайн-виставку під назвою «Україна і українці».

На ній показані фотографії українців минулих століть у традиційному вбранні. Про це йдеться на сайті музею.

На виставці показані світлини, зроблені у кінці XIX – першій половині XX століть. Вони були в архівному фонді. Їх засновник музею Іван Гончар зібрав у 18-томний історико-етнографічний альбом.

Автор: Скріншот
 

Музей Івана Гончара створив виставку «Україна і українці»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День музеїв 2022: в які музеї в Києві можна піти безкоштовно

«Це більше ніж просто фото. Це свідчення розмаїтості та унікальності української культури. Це саме те, що хоче знищити ворог. Але українці – неймовірно волелюбний народ, і ми щодня підтверджуємо це у своєму спротиві», — зазначають у музеї.

Виставку можна переглядати безкоштовно. Однак на сайті музею можна зробити донат на підтримку ЗСУ.

У Києві з’явиться культурний музейно-виставковий центр Івана Марчука. Президент Володимир Зеленський доручив передати Мінкульту колишню будівлю посольства США.Джерело: gazeta.ua

Сумська єпархія Московської церкви виступила за розрив з РПЦ

0


Духовенство Сумської єпархії проголосувало за розрив із РПЦ

фото: portal-pravoslavie.sumy.ua

Загальні збори духовенства Сумської єпархії УПЦ відбулися у місцевій семінарії. До кафедрального центру прибуло 138 кліриків із 183, що перебувають у штаті, це склало переважну більшість, повідомляє видання «Православна Сумщина».

Порядок денний зборів склало питання «Обговорення канонічного статусу Української Православної Церкви з урахуванням виключних умов, створених війною».

Священнослужителі висловили своє бачення майбутнього УПЦ під час закритого голосування.Позицію «Підтримую необхідність відокремлення від Руської Православної Церкви та Московського Патріархату шляхом набуття Українською Православною Церквою канонічної автокефалії» підтримало 89 осіб, що склало 64,5% опитаних; позицію «Підтримую необхідність подальшого збереження єдності та канонічного підпорядкування Української Православної Церкви Руській Православній Церкві та Московському Патріархату» підтримало 48 осіб, що склало 34,7% опитаних.

Також під час зборів обрали повноважних представників для участі у загальноцерковній нараді у Києві.

Нагадаємо, Переяславська міська рада 19 травня розглянула питання про забезпечення заходів щодо недопущення розколу своєї територіальної громади на релігійному підґрунті та проросійської пропаганди в храмах Московського патріархату.

Депутати вирішили заборонити діяльність УПЦ МП та її організацій. Відтак, членам московської церкви забороняється проведення зборів, мітингів, ходів та всіх інших масових заходів. Рішення підтримали одноголосно.

Напередодні місто на Львівщині заборонило діяльність Московського патріархату. Нерухоме майно російської церкви буде вилучене і передане в комунальну власність Бориславської територіальної громади.

Нагадаємо, що Жашківська громада повстала проти попа, який називає українських воїнів розкольниками. Служителі Московського патріархату ведуть активну агітацію проти України та всього українського.

Ще на початку березня частина архієреїв УПЦ МП закликала вище церковне керівництво вийти із підпорядкування Російської православної церкви. Так, Володимир-Волинська єпархія Московської церкви закликала митрополита Онуфрія розірвати стосунки з РПЦ, а Мукачівська єпархія відмовилася поминати патріарха Московського Кирила.

Нещодавно очільники Московського патріархату підтвердили – вони нічого не хочуть змінювати.

Читайте також:

Джерело: glavcom.ua

Рівно 13 років тому «Шахтар» виграв Кубок УЄФА

0


Рівно 13 років тому «Шахтар» виграв Кубок УЄФА. Фото: скріншот з відео

Рівно 13 років тому донецький «Шахтар» виграв єдиний фубольний єврокубок за всю історію незалежної України.

У фіналі Кубка УЄФА сезону-2008/09 «гірники» в додатковий час вирвали перемогу в німецького «Вердера» — 2:1.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шахтар» дозволив Де Дзербі шукати нове місце роботи

Той євросезон був найуспішнішим для України. До 1/8 фіналу дійшли три вітчизняні команди, а до півфіналу — дві.

Єдиним розчарування став «Дніпро», який у кваліфікації поступився маловідомій швейцарській «Беллінцоні».

«Металіст» розпочав виступи у Кубку УЄФА сезону-2008/09 з першого раунду. Після поразки на виїзді від «Бешикташа» вдома харків’яни розгромили турецьку команду 4:1.

На груповому етапі «Металіст» не пропустив жодного м’яча, обіграши «Галатасарай», «Олімпіакос» і «Бенфіку», а також зігравши внічию з «Гертою».

«Динамо» та «Шахтар» той сезон починали в кваліфікації Ліги чемпіонів. За вихід до групового турніру донеччани двічі обіграли загребське «Динамо», а кияни здобули одну з найпам’ятніших звитяг у новітній історії — розгромили з рахунком 4:1 «Спартак» як у Москві, так і вдома.

У своїх групах і «Динамо», і «Шахтар» посіли треті місця. Кияни пропустили вперед «Порту» й «Арсенал», а донеччани — «Барселону» та «Спортинг».

В 1/16 фіналу Кубка УЄФА взяли участь відразу три українські команди. «Металіст» на даній стадії пройшов «Сампдорію», «Динамо» — «Валенсію» завдяки голу на виїзді, а «Шахтар» — «Тоттенгем».

В 1/8 фіналу жереб звів «Динамо» та «Металіст» між собою. Долю українського дербі в Європі вирішили голи киян у Харкові — після домашньої перемоги 1:0 «біло-сині» на виїзді програли 2:3. «Шахтар» у паралельному протистоянні залишив за бортом московський ЦСКА.

У чвертьфіналі «Динамо» пройшло грізний нині ПСЖ. Вдома кияни розгромили суперників з рахунком 3:0. «Шахтар» двічі розібрався з «Олімпіком» із Марселя.

Коли стало відомо, що в півфіналі будуть українське та німецьке дербі, всі експерти в один голос заявили, що у вирішальному протистоянні беззаперечним фаворитом буде «Шахтар» або «Динамо».

Українське «класичне» завершилося перемогою «Шахтаря». «Гірники» зіграли внічию в Києві, а вдома здобули перемогу 2:1. В іншому півфіналі «Вердер» за рахунок більшої кількості голів у гостях переграв «Гамбург».

А потім був фінал у Стамбулі, де донеччани перемогли завдяки голам Луїса Адріано та Жадсона та підняли над своїми головами трофей.

Джерело: gazeta.ua

Торнадо обрушився на західну Німеччину: щонайменше 40 поранених – останні новини

0КИЇВ. 20 травня. УНН. Торнадо пронісся містом Падерборн на заході Німеччини в п’ятницю, поранивши щонайменше 40 людей. Негода зносила дахи, повалила дерева і розкидала уламки на багато миль, повідомила влада. Про це УНН пише з посиланням на АР.

Деталі

Метеорологи попередили, що у п’ятницю в західній та центральній Німеччині очікуються зливи та град, а також шторми з поривами вітру до 130 км/год. Шторми у четвер вже порушили рух транспорту, викорчували дерева, які впали на залізничні колії та дороги, та затопили сотні підвалів у західній Німеччині.

«Від 30 до 40 поранених, принаймні 10 із них серйозно», — заявила поліція Падерборна в п’ятницю після торнадо. Вони закликали людей залишатися в своїх будинках, щоб не заважати рятувальним роботам і не наражати себе на небезпеку.

Повідомлялося також про тяжкі пошкодження від урагану у сусідньому місті Ліппштадт. Шпіль церкви в місті було обрушено, а німецьке інформаційне агентство dpa повідомило, що понад 100 людей тимчасово опинилися в пастці в місцевому відкритому басейні після того, як дерева, що впали, заблокували вихід.

В обласній пожежній службі повідомили, що до місця пригоди стягнуто всіх доступних рятувальників.

Поліція повідомила, що двоє французів загинули після того, як їхній моторизований параплан був підхоплений сильним поривом вітру невдовзі після зльоту в четвер з аеродрому в Балленштедті, за 175 км на південний захід від Берліна.

Школи в західному місті Кельн закрилися до полудня в п’ятницю, щоб дати учням час повернутись додому до того, як вщухне ураган.

На південь, в окрузі Арвайлер, у п’ятницю всі школи залишалися закритими.

Минулого літа в цьому регіоні загинуло понад 130 людей після повені у липні.

Джерело: www.unn.com.ua

Повне звернення президента: Росія відчує справжню вагу кожної ракети

0

Президент Володимир Зеленський заявив, що все російська армія зробила за час із 24 лютого і з 2014 року, потребує справедливої відповіді. Про це президент сказав у своєму відеозверненні.

Публікуємо повний текст виступу.

«Українці і українки! Усі наші захисники, наші захисниці!

Але також і наші партнери у світі. Сьогодні моє звернення ширше, ніж зазвичай. І присвячене це звернення предмету, над яким будемо працювати разом найближчим часом. А саме – компенсації усіх тих збитків, які Росія своєю агресією завдала Україні.

Погляньте, будь ласка, як минув сьогоднішній день. Ракетний удар російської армії по Харківщині. У місті Лозова окупанти знищили будинок культури.

Звичайно, Росія зробила вже все можливе, щоб на її території не залишилося жодного місця для культури. Але до чого тут наша Харківщина? Хай би в себе в Росії й підривали те, що в них залишилося від будинків культури, якщо їм так хочеться.

Окупанти вдарили також по Одеській області, по Полтавщині, по Житомирщині. Продовжують спроби наступу на Донбасі. Вони знищили в попіл Рубіжне, Волноваху, як Маріуполь. Намагаються зробити те саме із Сєвєродонецьком та багатьма іншими містами.

Вони роблять усе, щоб витравити будь-яке нормальне життя на Херсонщині, у тих районах Запорізької області, куди вони зайшли.

Усе це й багато іншого, що російська армія зробила за час із 24 лютого і з 2014 року, потребує справедливої відповіді.

По-перше, це звільнення. Ми маємо битися, поки не очистимо нашу землю від окупантів і поки не гарантуємо Україні безпеку.

По-друге, це притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців. І в українських судах, і в міжнародному трибуналі, і просто на полі бою, поки війна триває.

Але, по-третє, ми працюємо й над тим, щоб Росія так чи інакше компенсувала все, що вона знищила в Україні. Кожен спалений дім. Кожну зруйновану школу, зруйновану лікарню. Кожен підірваний будинок культури та обʼєкт інфраструктури. Кожне знищене підприємство. Кожен зупинений бізнес, кожну втрачену гривню – людьми, підприємствами, громадами й державою.

Російські гроші як компенсація мають дійти до кожної людини, родини, бізнесу, які постраждали.

Звичайно, російська держава не визнає навіть того, що вона є агресором. Але її визнання й не потрібно.
Ми пропонуємо державам-партнерам у законний спосіб визнати те, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини. Це важливо не тільки в контексті цієї війни, розв’язаної Росією. Але й у контексті будь-яких інших агресивних дій чи то Росії, чи то будь-якого іншого потенційного агресора. Зло має отримати відповідь й знати, що буде покаране.

Отже, ми пропонуємо державам-партнерам підписати багатосторонній договір і створити механізм, завдяки якому кожен і кожна, хто постраждав від дій Росії, зможе отримати компенсацію всіх втрат.

На основі такого договору російські кошти та майно, які перебувають у юрисдикціях держав-партнерів, мають бути заарештовані або заморожені, а потім конфісковані й спрямовані у спеціально створений фонд, із якого всі, хто постраждав від російської агресії, зможуть отримати відповідну компенсацію.

Це буде точно справедливо. І Росія відчує справжню вагу кожної ракети, кожної бомби, кожного снаряду, які вона випустила по нам.

Ми пропонуємо нашим партнерам стати засновниками такого фонду, а також учасниками спеціальної міжнародної комісії, яка розглядатиме позови, тобто звернення як фізичних, так і юридичних осіб.
Зрозуміло, що виконання цього завдання не буде простим. Але насправді вже почалася дискусія про необхідність такої компенсації за рахунок російських активів.

Світ уже про це говорить. Тож маємо зробити. І починаємо такий спеціальний діалог з нашими партнерами. Щоб агресор відчував, що війна здатна завдати максимальних збитків не комусь іншому, а саме тому, хто пішов з нею до сусіда.

Світ побачив, що наявні міжнародні організації та інструменти не можуть впоратися з усіма викликами. Тому треба не просто використовувати ті можливості, які вже існують, а й пропонувати нові. Це буде дієво.

Говорив сьогодні про відповідальність Росії за цю війну і з представниками Ірландії, які відвідали Україну. Голови обох палат ірландського парламенту були в столиці. Провели з ними дуже змістовні переговори.

І ще одне. Обов’язково сьогодні хочу подякувати нашим людям, які не припиняють боротися з окупацією. І особливо тим, хто зараз на території, яка тимчасово під контролем Росії, її армії. Зокрема, рятувальники в Енергодарі, які вийшли сьогодні на протест, заслуговують підтримки від усіх нас. Дякую вам.

Кожен і кожна мають показувати, що в окупантів немає жодного права щось вирішувати на нашій землі. Це важливий компонент нашої перемоги.

Підписав сьогодні й черговий указ про нагородження наших захисників. 202 військовослужбовці Збройних Сил України відзначені державними нагородами.

Загалом за час повномасштабної війни вже понад 14 тисяч наших захисників і захисниць були нагороджені за хоробрість та ефективність в обороні країни і в допомозі нашим людям.

Вічна слава усім, хто став на захист держави!

Вічна памʼять кожному й кожній, хто віддав життя за Україну! Слава Україні!

І напевне останнє. Сьогодні – три роки, як я став президентом України. Дякую за довіру. Пишаюсь тим, що я – президент. Люблю вас! Не підведу! Слава Україні!» – заявив президент.

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що завдяки героїзму захисників Маріуполя вдалося відтягти війська від Києва та зупинити наступ російських військових на Запоріжжя та Донеччину.

Джерело: glavcom.ua