25.8 C
Киев
Пятница, 30 июля, 2021
додому Блог

Відключення опалення у Києві відклали на кілька днів, через холодну погоду.

0

«У зв’язку з тим, що у столиці в наступні дні зберігається прохолодна погода і середньодобова температура нижча +8 градусів, відключення тепла у Києві змушені відтермінувати на кілька днів».

Деталі: Вказується, що в середу вночі температура опуститься до -1 градуса та можливий сніг, а в четвер температура в нічний час триматиметься на позначці 0 градусів.

Рішення також зумовлене посиленням карантинних обмежень, в зв’язку з якими частина киян працюватиме дистанційно з домівок.

В КМДА вказали, що прогнози синоптиків дають підстави розпочати відключення тепла у столиці з 10 квітня.

Рішення про відключення тепла приймається, коли середньодобова температура підніметься вище +8 градусів за Цельсієм протягом трьох днів.

Дмитро Рубан: «Цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких — локальне перезавантаження громадянського суспільства»

0

7 грудня 2020 року відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства за участю першого заступника директора Департаменту суспільних комунікацій ВО КМР (КМДА) Дмитра Рубана, членів Координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства міста Києва та координаційних рад при Тернопільській, Львівській та Херсонській обласних адміністраціях, членів громадських рад міста Києва та фахових експертів.

Дмитро Рубан розповів про потужний потенціал громадянського суспільства столиці, який вимірюється кількістю зареєстрованих інститутів громадянського суспільства — близько 19 000 організацій. Проте наголосив, що не всі з цих інституцій здійснюють свою діяльність у повному обсязі. Такий висновок можна зробити за результатами досліджень, які регулярно проводить Департамент.Враховуючи аналітику щодо тенденцій розвитку громадянського суспільства цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких були і ті, що направлені на локальне перезавантаження громадянського суспільства, а саме:

—      стимулювати роботу не активних організацій громадянського суспільства;
—      активізувати підвищення рівня залученості жителів Києва до реалізації громадських ініціатив;
—      сприяти налагодженню сталого партнерства між органами влади та неурядовими організаціями.
Такі мотиви створили основу проєкту «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади і громади. Усі ініціативи із переліку кращих практик абсолютно різні: вони мають індивідуальні задачі, мету, цільові аудиторії та відносяться до різних сфер розвитку нашого міста, але за кожною з них стоїть велика взаємодія та об’єднання однією метою – зробити Київ ще кращим та потужнішим у своєму самоврядуванні.
Окрім того, пан Рубан поінформував присутніх про створення та функціонування першого муніципального громадського хабу на базі комунального підприємства «Центр публічної комунікації та інформації» та про плани створити такі хаби у кожному районі столиці.

Під час обговорень представник Координаційної ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін розповів про розробку Громадського кодексу України:
«Це глобальний документ, який би регламентував роботу всіх інститутів громадянського суспільства. Вважаю, що об’єднання громадськості і спільна робота над потужними нормативними документами нададуть ще більшої ваги громадянському суспільству по всій Україні».

Ірина Зоря, екс-голова Громадської ради при Херсонській ОДА відзначила важливість роботи координаційних рад та запропонувала звернутися до секретаріату Кабінету Міністрів для ширшого залучення представників регіонів до вирішення спільних питань.

Ненормативні акти, які б чітко визначили повноваження та механізми співпраці влади із громадою розробляє і Громадська рада при Мінюсті, про це повідомив голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Василь Гончарук.
На думку Василя рівень громадянського суспільства в державі за останній час суттєво виріс — інститути громадянського суспільства можуть підказати владі ефективні і працюючі алгоритми вирішення питань.

Богдан Назаренко, голова Громадської ради при КМДА: Ми маємо тиснути на владу, аби наші пропозиції були почуті

0

В Києві пройшов IV-й Форум Громадських рад «Велика столиця-2021»

В день місцевого самоврядування, в інформаційній агенції «Укрінформ» відкрився Форум Громадських рад Києва «Велика столиця-2021». Цьогоріч через карантинні обмеження форум відбувався у форматі відео-конференції.

У заході взяли участь голови громадських рад Києва від кожного із десяти районів, представники профільних комітетів Громадської ради при КМДА, громадські активісти та експерти.

«Знайти дієві механізми співпраці нової влади Києва із громадою — наше головне завдання, — сказав, відкриваючи Форум голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко. — Нас часто критикують, що ми не надто рішуче інколи відстоюємо права громади, тому нам дуже важливо напрацювати інструментарій, аби наша робота була ще більш помітною».

Громадська рада при Київській міській державній адміністрації — консультативно-дорадчий орган, що обирається на два роки. У кожному із десяти районів столиці діють громадські ради при районних адміністраціях, до яких входять громадські активісти, члени громадських організацій, фахівці, не байдужі до проблем міста. Головне завдання щорічного форуму — підбити підсумки роботи за минулий рік, напрацювати нові завдання для столичної влади.

«Важливо, що із громадськими радами районів ми працюємо єдиною командою, спільно розв’язувати проблеми, що стоять перед містом, — зазначив Богдан Назаренко. Сьогодні ми сформуємо Резолюцію форуму, у якій поставимо завдання для новообраної влади столиці, порядок денний на 2021 рік, підіб’ємо підсумки роботи минулого року та окреслимо плани на майбутнє».

Новий Генплан, захист малого бізнесу під час пандемії, система охорони здоров’я, освіта, ситуація із транспортом у столиці, соціальний захист людей із інвалідністю, учасників АТО та переселенців, робота комунальних підприємств та політика влади у сфері ЖКГ ті гострі питання, які порушували спікери під час виступів.

Ольга Коцько, голова комітету з питань учасників ООС (АТО) та внутрішньо-переміщених осіб зазначила, що окрім перепустки в КМДА Громадська рада не дає жодних прав, і хотілось би більше повноважень її для членів. «Нас ніхто особливо не захищає, коли ми виходимо на акції захисту ветеранів чи збереження дитячого спорту як, наприклад, по ситуації зі спорткомплексом «Восход». Ми повинні мати реальні інструменти впливу, аби відстоювати болючі для киян питання більш ефективно і гучно».

Поділяє думку і Володимир Петровський, який очолює комітет соціального захисту в Громадській раді при КМДА: «Хочеться, щоб нас більше чули, щоб ми реально напрацьовували робочі документи. На жаль, майже нічого із попередньої Резолюції форуму виконано не було. Жодного разу мені не вдалось зустрітись із керівником департаменту КМДА із соціальної політики. А я вважаю, що без участі громадськості не можна ухвалювати жодне рішення по людях з інвалідністю, наприклад, щодо безбар’єрного середовища».

Проблематику у сфері ЖКГ та енергетики підняв на Форумі відомий експерт, голова комітету з питань ЖКГ, благоустрою та екології Громадської ради при КМДА Олег Попенко. «Кияни не захищені. Тарифна політика, що впроваджується в Україні, стає щороку гіршою. У порівнянні із минулим роком середня платіжка за комунальні послуги зросла до 57%, ми стали платити набагато більше. Середня заборгованість українців за послуги ЖКГ зросла на 4 млрд грн. Вже відбулось здорожчання газу та його транспортування, очікуємо підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, — акцентує увагу Олег Попенко. — Ми, як громадськість, входимо до усіх робочих груп на рівні ВР та міста, але реального лоббі споживачів у владних структурах фактично немає».

Експерт запропонував звернутись до новообраної Київради із пропозицією про зменшення фінансового навантаження за послуги ЖКГ для споживачів, які проживають поруч з екологічно небезпечними підприємствами (Дарницька ТЕЦ, сміттєспалювальний завод «Енергія»). «Вважаю, що споживачі мають платити на 20% менше, це буде компенсація за те, що вони вимушено опинились в екологічно складній зоні», — сказав Попенко.

Сергій Троценко, що представляє на Форумі Громадську раду при Деснянській РДА, підняв катастрофічно важливе питання транспорту для жителів Троєщини. Громада хвилюється, що коли розбудовувати мікрорайони, а не вирішити життєво важливе питання транспортного сполучення між лівим та правим берегом, то на столицю очікує транспортний колапс. «Я вважаю, потрібно заборонити забудову на Троєщині, доки не вирішиться проблема із метро. У нас є реальні механізми, як вирішувати важливі для району питання».

Представник громадськості звернувся до мера Віталія Кличка із проханням про залучення до роботи радників від кожного району, які б інформували керівництво про болючі проблеми киян.

Голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко додав, що Рада має налагодити співпрацю не лише зі структурними підрозділами Київської міської адміністрації, а й із депутатським корпусом Київради. «У традиційному щорічному листі до мера я запропоную визначити відповідальних за роботу із громадською радою у кожній фракції та у профільних комісіях. Думаю, це буде ефективно. Вкажу на необхідність або заперечити пропозиції Резолюції нашого форуму, або надати план втілення в життя».

На думку Назаренка, Києву потрібне реально дієве самоврядування. Громадськість має всіма правовими методами тиснути на владу і впливати на прийняття рішень. А чиновники та депутати, своєю чергою, дослухатись і виконувати настанови суспільства. Адже кожен представник влади рано чи пізно стане звичайним громадянином, і опиняється по інший бік барикад.

«2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ»

0
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.

24 листопада відбулася перша зустріч Форуму організацій громадянського суспільства «2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ» Відкриті громадські простори: територія нових можливостей

Учасники Форуму зібралися, щоб обговорити перспективи розширення мережі муніципальних відкритих просторів, ознайомитися зі світовими та українськими прикладами для того, щоб максимально врахувати потреби різних цільових груп під час розробки та реалізації міських політик.

Серед експертів Форуму:

Богдан Назаренко,голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації

Світлана Шліпченко, директорка ГО “Центр урбаністичних студій”

Олеся Ващук, голова Ради молодих вчених при МОН України

Джей Тріббі, керівник офісу депутата міської ради Атланти Аміра Фарокі

Чорногуб Наталія, експертка Ради Європи із розвитку демократії, публічних консультацій, громадської участі при плануванні публічних просторів

Аліна Дяченко, директорка КП “Інститут розвитку міст” (м.Вінниця)

Нечипоренко Анастасія, головна спеціалістка відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради, координаторка діяльності міських бібліотек URBAN бібліотека

Дмитро Кулібаба, перший заступник директора КП “Центр публічної комунікації та інформації”

Івона Костіна, голова правління Veteran Hab.

Пропонуємо вашій увазі Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації — НАЗАРЕНКО Богдана.


Напад пантери на чоловіка під Полтавою: поліція відкрила впровадження

0


Під Полтавою на чоловіка напала пантера

Поліція розслідуватиме справу стосовно нападу пантери на чоловіка під Полтавою. Виявилося, що постраждалий перебував у вольєрі на момент інциденту. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

Відповідно до ч. 1 ст. 271 Кримінального Кодексу України, правоохоронці планують встановити, яким чином постраждалий потрапив до вольєра й на якій підставі він перебував там.

Варто відзначити, що після нападу, чоловіка негайно госпіталізували до обласної лікарні, де йому надали необхідну медичну допомогу. Наразі постраждалий вже прийшов до тями.

Інцидент стався близько 29 липня в селі Ковалівка в передмісті Полтави. Коли 33-річний розносник корму увійшов у вольєр пантери, та напала на нього зі спини, повалила на землю і схопила зубами за голову.

«Всі працівники схопили палиці і кинулися до клітки з пантерою, але вона не відпускала голову жертви. Якось людям вдалося відбити чоловіка у хижака. Хтось в цей час викликав швидку», – цитує видання «Коло» очевидців.

Закривавленого потерпілого в стані середньої тяжкості госпіталізували та півтори години оперували. Близько 17:00 він прийшов до тями.

Адміністрація екопарку коментувати подію відмовилася.

Раніше повідомлялося, що у Києві скажена лисиця вкусила жінку.

Джерело: glavcom.ua

Мітинг під Офісом Президента: ще на 10 осіб склали адмінпротоколи – останні новини

0

КИЇВ. 30 липня. УНН. Правоохоронці склали ще на 10 учасників сутички під Офісом Президента, де збиралися противники ЛГБТ-прайду у форматі рейву, адміністративні протоколи. Про це УНН повідомляє з посиланням на поліцію Києва.

Цитата

“Ще на десятьох правопорушників поліцейські склали адміністративні протоколи: на двох за ст. 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення, а на вісьмох складено протоколи за ст. 185 (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, — йдеться в повідомленні.

Доповнення

Раніше на двох чоловіків, які під час мітингу під Офісом Президента агресивно себе поводили склали адміністративні протоколи.

Перед акцією ЛГБТ-спільноти під Офісом Президента відбулась сутичка. Поліція застосувала сльозогінний газ.

Джерело: www.unn.com.ua

Адвокат заявив, що його не пустили до Чауса: у СБУ кажуть, що екссудді «офіційно немає в будівлі» – останні новини

0

КИЇВ. 30 липня. УНН. Адвокат колишнього судді Миколи Чауса Ростислав Кравець заявив, що його не пустили до клієнта, тому що офіційно екссудді немає в будівлі СБУ. Про це повідомив адвокат у своєму Telegram-каналі, передає УНН.

Цитата

“… До мене вийшов представник СБУ і повідомив, що офіційно Чауса немає в будівлі СБУ і тому вони не можуть виконати моє прохання про допуск до клієнта. Поки на цьому все. Свої координати я залишив. Думаю, якщо він офіційно з’явиться в СБУ, мені повідомлять”, — написав Кравець.

Окрім того, в СБУ прокоментували журналісту УНН, повідомлення про “штурм” службовцями НАБУ, який нібито відбувся раніше.

“СБУ працює у звичному режимі. Деталі щодо Чауса — згодом”, — сказали в пресслужбі.

Доповнення

Раніше в НАБУ повідомили, що ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили розшукуваного суддю Чауса, однак на законні вимоги детективів зупинитись та передати їм підозрюваного співробітники служби безпеки не реагували, після чого незаконно доставили його на вул. Володимирську, 33″.

Що було раніше

Національне бюро розслідувань закликало правоохоронців передати детективам підозрюваного колишнього суддю Миколу Чауса, якого виявили у селі на Вінниччині.

Як стало відомо зі ЗМІ, у поліцію зателефонував житель села Мазурівка, Вінницької області, та повідомив, що у селі з’явилася людина на ім’я Чаус Микола Олексійович 1966 року народження.

За словами Чауса, він підтвердив, що був викрадений невідомими особами і підтвердив, що є екссуддею Дніпровського райсуду Києва.

Як повідомляв адвокат Чауса Олександр Вишневий, до Вінницької області прямували детективи НАБУ для його затримання.

Джерело: www.unn.com.ua

Коронавірус: ВООЗ поділилася позитивним дослідженням стосовно штаму Delta

0


Штам Delta не є більш смертельним. Фото: Reuters

Штам Delta не є більш смертоносним в порівнянні з першим варіантом коронавірусу.

Технічна керівник ВООЗ Марії Ван Керкхове сказала, що заразність штаму не означає, що ризик смерті вище, повідомляє «РБК-Україна».

Головний експерт організації з надзвичайних ситуацій Майк Райан додав, що попри зниження ефективності препаратів, вакцини є дієвим способом боротьби з пандемією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дозволили щеплювати дітей

«Усі вакцини, які сьогодні схвалені ВООЗ, забезпечують значну захист від важких захворювань і госпіталізації. Ми боремося з тим же вірусом, але з вірусом, який став більш пристосованим», — пояснив Райан.

Міністерство охорони здоров’я планує запровадити Covid-перепустки для відвідування громадських місць.

Вакциновані матимуть додаткові переваги або спрощений доступ до певних послуг, сервісів чи відвідуванню публічних заходів. Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю Українській правді.

Планують запровадити схему QR-кодів для вакцинованих від коронавірусу, тих, хто перехворів чи має негативний тест на коронавірус.

Джерело: gazeta.ua

Україна відправить миротворців до Боснії та Герцеговини

0


25 Вересня, 2020. Операція Althea сил Європейського Союзу EUFOR у Боснії та Герцеговині

Фото з відкритих джерел

Україна відправить миротворців до Боснії та Герцеговини в рамках місії Європейського Союзу «Алтея». Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Відповідне рішення було прийнято під час сьогоднішнього засідання РНБО на Донбасі.

Данілов заявив, під час засідання було прийнято рішення стосовно того, що Україна направить національний персонал для підтримки партнерів в рамках миротворчої місії «Алтея».

Інформація про кількісний склад українських військових у місії, а також терміни реалізації не розголошуються.

Операція «Алтея» сил Європейського Союзу полягає у нагляді за військовим виконанням Дейтонської мирної угоди 1995 року на території Боснії і Герцеговини. Вона є наступником місій НАТО SFOR and IFOR й розпочала свою дію 2 грудня 2004 року. Рада Безпеки ООН, зі свого боку, щорічно продовжує термін операції ще на один рік.

П’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив, що Україна має незаперечне право розраховувати на миротворчу місію під егідою ООН.

Джерело: glavcom.ua

Арахамія зробив заяву про ядерну зброю — що думають українці

0


Цього тижня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Україна даремно відмовилася від ядерного озброєння. Мовляв, із її допомогою ми могли би шантажувати світ.

«Фатальна помилка Кравчука – позбутися ядерної зброї після підписання меморандуму, який нічого не означає. Ми сьогодні успадковуємо цю велику помилку. Усіма іншими помилками інших президентів можна знехтувати. Якби ми були ядерною державою, із нами б усі розмовляли й домовлялися по-іншому. Якби ми пішли на це, то це треба було робити геть інакше», — сказав він в ефірі телеканалу «Україна 24».

Gazeta.ua запитала киян: Чи правильно, що Україна відмовилася від ядерної зброї?

Автор: Лілія Мицко
 

Сергій думає, що зі зброєю Україну б боялася Росія

Сергій, 34 роки:

Неправильно, що відмовилися від ядерної зброї. Якби вона була, то нас би боялися, ніхто б до нас не пхався. Ми безсилі зараз. Світ змінюється, колись не думали про те, що знову буде війна. Було спокійніше, існувала демократія. А потім почалося: Грузія, Туреччина. Росія всюди пхає свій ніс. Ми як та прокладка між РФ та США. Усім добре з нами товаришувати, коли ми зберігаємо нейтралітет.

Автор: Лілія Мицко
 
На думку Андрія, Україна не повинна була відмовлятися від ядерного арсеналу
На думку Андрія, Україна не повинна була відмовлятися від ядерного арсеналу

Андрій, 23 роки:

Хіба Україна змогла б обслуговувати ядерну зброю? Ні, бо треба фінанси. Правильно, що відмовилися. Однак, якщо зважати на безпеку та політику, було б круто мати її. Боялися б більше, не було би війни. Однак це фантастика для нашої країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Державник? Гопник з райончика» — мережі вкотре обурив Арахамія

Едуард, 47 років:

Я вважаю, що це було вірне рішення. Тоді Україна не мала ні ресурсів, ні грошей, щоб обслуговувати таку зброю. Не могло бути інакше. Росія живе не розумом, а інстинктами — то боялися би. Якщо ми навіть і здобудемо ядерне озброєння якимсь шляхом, то станемо ворогом для всього світу, бо порушимо угоду. Будемо, як Іран.

Автор: Лілія Мицко
 
Борис вважає, що ядерна зброя знищить екологію
Борис вважає, що ядерна зброя знищить екологію

Борис, 17 років:

Якщо говорити про «мир у всьому світі», то це було правильне рішення. Однак щодо безпеки на міжнародному рівні — ні. З ядерною зброєю ми б не змогли вступити в ЄС, НАТО. Так, підтримувала б Росія, мабуть, але шлях до Європи був би закритий.

Автор: Лілія Мицко
 
Микита вважає, що Україна з ядерною зброєю не зможе вступити в ЄС
Микита вважає, що Україна з ядерною зброєю не зможе вступити в ЄС

Микита, 18 років:

Запустив ядерну зброю — нашкодив екології. У політичних питаннях треба вміти розмовляти. Навряд би боялися нас, адже все залежить від того, у чиїх руках ця зброя. Путіна остерігаються, бо він здатний запустити ракету, а Зеленський не зміг би. Якби ми повернули статус ядерної держави, то від нас відвернулися б.

Людмила, 51 рік:

Я і тоді, і зараз вважаю, що даремно відмовилися. Це важіль впливу, запорука того, що нас боятимуться. Гроші би знайшлися, якби потрусити тих, хто при владі був усі часи. І війни б не було з Росією. Нас підставили, обманули. Обіцяли захищати та підтримувати, але не дотримали слова.

Автор: Лілія Мицко
 
Ігор каже, що держава не має грошей на те, щоб утримувати ядерну зброю
Ігор каже, що держава не має грошей на те, щоб утримувати ядерну зброю

Ігор, 25 років:

Який сенс це обговорювати, якщо склалося вже так, що відмовилися від зброї. Повертати ядерний статус уже точно не будемо, а фантазувати, особливо політикам, безглуздо. Потрібні реальні дії. Навіть якби була така зброя, то розкрали б і продали все одно. Не має країна ресурсів на обслуговування та оновлення ядерних ракет. Арсенал потребує утримання та модернізації.

Тетяна, 57 років:

Час не повернеш назад. Можливо, тоді б ми не змогли утримувати ядерний арсенал, але з’явились би гроші все одно. Згодом могли б продати, а так віддали безкоштовно. Але не варто думати, що зброя вирішить конфлікт. Домовлятися варто дипломатично, світ змінився.

5 грудня 1994 року Україна, США, Росія і Велика Британія уклали міжнародну угоду — меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної збро́ї.

Того ж року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада.

Джерело: gazeta.ua

Радбез доручив уряду розібратися у стані справ в “Укрзалізниці”. Можливі кадрові рішення – останні новини

0

КИЇВ. 30 липня. УНН. Рада національної безпеки та оборони України дала протокольне доручення Кабінету міністрів України вивчити ситуацію, яка склалася в “Укрзалізниці” та у разі потреби ухвалити кардинальні рішення, в тому числі й кадрові. Про це під час брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Ми звертаємо увагу, що там (в „Укрзалізниці“ — ред.) на сьогодні є доволі небезпечні з точки зору національної безпеки процеси в фінансово-господарській діяльності, в забезпеченні сьогоднішнього сталого процесу функціонування цієї системи. Тому РНБО прийняла протокольне доручення до Кабінету міністрів України розібратися у стані справ і в разі необхідності прийняти кардинальні, в тому числі й кадрові рішення, з цього питання”, — розповів Данілов.

Деталі

На заяву секретаря РНБО відреагувала голова ТСК з питань оцінки критичного стану “УЗ” Юлія Гришина, яка наголосила, що “ми повинні кардинально змінити ситуацію і мінімізувати втрати національної компанії”.

“Кадри “УЗ” вже на порядку денному національної безпеки країни!

Дякую секретаря РНБО за підтримку. Наша ТСК цілком поділяє позицію Олексія Данилова про те, що “в ”Укрзалізниці“ на сьогодні є небезпечні з точки зору нацбезпеки процеси в фінансово-господарській діяльності, в забезпеченні сталого функціонування компанії”.

Завдання № 1: змінити правління і членів наглядової ради, паралельно активізувавши боротьбу з масштабною корупцією.

В цьому році ми повинні кардинально змінити ситуацію і мінімізувати втрати національної компанії. Нагадаю, що питання підбору нових кадрів — під пильним контролем ТСК», — написала Гришина у Telegram.

Доповнення

Минулого року “УЗ” отримала рекордний збиток −12 млрд грн. У січні у ВР створена ТСК з питань оцінки критичного стану “УЗ” під головуванням нардепа від “Слуги народу” Юлії Гришиної. За підсумками піврічної роботи У ТСК повідомили, що головна проблема залізниці — кадри і корупція.

За ініціативою ТСК в Офісі Генпрокурора зібрали міжвідомчу нараду з питань протидії масштабній корупції в “Укрзалізниці”.

Нагадаємо, у СБУ повідомили про завершення досудового розслідування щодо викритої влітку 2020 року схеми заволодіння майже 60 млн грн АТ “Укрзалізниця”.

Джерело: www.unn.com.ua

Glovo доставлятиме товари з власного супермаркету

0


Glovo відкриває спеціальні центри з товарами, які можна буде замовити у додатку. Фото: facebook.com/GlovoAppUA

Компанія Glovo відкриває власний супермаркет у Києві на лівому березі. Працюватиме він з 8.00 до 23.00.

Компанія впроваджує нові моделі розвитку бізнесу в Україні, зокрема dark stores. Тобто відкриває спеціальні центри з товарами, які можна буде замовити у додатку Glovo. Наразі це товари наступних категорій: бакалія, солодощі та снеки, фрукти та овочі, м’ясо та ковбасні вироби, риба та морепродукти, молочні продукти та яйця, товари для дітей, безалкогольні та алкогольні напої, тютюнові вироби, товари для тварин та засоби для особистої гігієни. Ваше замовлення доставлять кур’єри. Самостійно придбати щось у таких супермаркетах неможливо. Центри створені виключно для користувачів сервісу доставки Glovo, повідомили у компанії.

«До кінця року такий сервіс буде присутнім у п’яти містах України: Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі», – говорить генеральний менеджер Glovo в Східній та центральній Європі Дмитро Расновський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто найчастіше купує товари в інтернеті

Щоб кур’єри могли швидко доставляти замовлення, необхідні магазини в радіусі 3-4 км від користувачів сервісу. Бувають випадки, коли в окремих районах міст інфраструктура недостатньо розвинена. Тому у користувачів немає великого вибору в додатку. Модель dark store вирішує цю проблему.

Glovo — сервіс доставки, який дозволяє придбати та доставити будь-який предмет чи продукт у межах вашого міста. Компанія заснована у Барселоні. Сьогодні працює у більше 900 містах у 22 країнах світу на трьох континентах — Європі, Центральній Азії, Африці. Щомісяця у світі доставкою Glovo користуються понад 2,5 млн людей. Замовлення доставляють більше 50 тис. кур’єрів.

В Україні сервіс Glovo розпочав роботу у жовтні 2018 року. Працює у 36 містах — Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Запоріжжі, Вінниці, Полтаві, Миколаєві, Херсоні, Чернігові, Черкасах, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Вишневому, Борисполі, Броварах, Кривому Розі, Тернополі, Рівному, Кропивницькому, Бучі, Ірпені, Вишгороді, Луцьку, Хмельницькому, Кременчуці, Ужгороді, Маріуполі, Умані, Трускавці, Дрогобичі, Чорноморську, Бердянську.

Джерело: gazeta.ua

Чаус знайшовся, підлітків вакцинуватимуть та історичне рішення РНБО. Головне за 30 липня

0

У селі Мазурівка Вінницької області сьогодні знайшовся колишній суддя Миколв Чаус.

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) затвердила стратегію зовнішньополітичної діяльності України.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що з наступного тижня можна буде зробити щеплення від Covid-19 дітям від 12 років.

Суд залишив Медведчука під домашнім арештом.

«Главком» зібрав головні новини за 30 липня.

Рада нацбезпеки затвердила стратегію зовнішньої політики України

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) затвердила стратегію зовнішньополітичної діяльності України. Подібний документ з’явився вперше. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Сьогодні відбулася історична подія. Вперше за 30 років незалежності Україна отримала чітку, зрозумілу і змістовну стратегію зовнішньополітичної діяльності», – зазначив він.

За його словами, раніше через відсутність стратегії України проходила через «хитання з одного боку в інший».

У документі визначено цілі зовнішньої політики України і шість пріоритетних напрямків:

  • забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України;
  • протидія агресивній політиці Росії;
  • курс на членство в ЄС і НАТО;
  • просування українського експорту і залучення інвестицій;
  • захист прав і інтересів громадян України за кордоном;
  • просування позитивного іміджу України в світі.

Брудний і голодний. Сільський голова розповів, як знайшовся Чаус

У селі Мазурівка Вінницької області сьогодні знайшовся колишній суддя Миколв Чаус. Раніше його нібито викрали з Молдови. 30 липня чоловік сам прийшов до будівлі сільської ради. Такою інформацією поділився її голова Валерій Груньківський.

Сільський голова зазначив, що Чаус був майже без одягу й розповідав, що його викрали. Місцеві його нагодували, дали води. Втім, згодом колишнього суддю нібито забрали представники СБУ.

Нагадаємо, Могилів-Подільський райвідділ поліції повідомив, що суддя Микола Чаус 30 липня знайшовся у селі Мазурівка Вінницької області.

Додамо, що дружина українського судді Світлана Чаус та його адвокат у Молдові Юліан Балан вважають, що на фото, яким супроводжувалися повідомлення про появу Чауса у селі Мазурівка, зафіксований саме він.

Тим часом НАБУ просить правоохоронців віддати Чауса детективам Бюро.

Головний санлікар України анонсував Covid-вакцинацію підлітків

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що з наступного тижня можна буде зробити щеплення від Covid-19 дітям від 12 років за умови відповідного медичного висновку лікаря або при виїзді за кордон.

«Наказ підписаний на цьому тижні, і, по суті, з наступного це (вакцинацію дітей від 12 років – ред) можна буде зробити… Вакцинація підлітків доступна тільки за показаннями – або важкі соматичні захворювання, або певні гуманітарні речі, які пов’язані з виїздом за кордон або навчанням за кордоном», цитує Кузіна «Уніан».

Головний санлікар зазначив, що є чіткий алгоритм, згідно з яким можна буде вакцинувати від коронавірусу підлітків.

До слова, глава МОЗ Віктор Ляшко розповів, чи будуть в Україні щеплювати третьою дозою Pfizer. Раніше у Pfizer підтвердили, що третя доза вакцини посилює захист від штаму «Дельта».

РНБО прийняла рішення щодо тарифів на електроенергію: що чекає українців

Рада національної безпеки і оборони України схвильована через монополізацію енергетичної галузі та небезпечну тенденцію, яка спостерігається в ній сьогодні. Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, яким чином в країні планують боротися з нею у разі загрози національній безпеці.

«РНБО спостерігає дуже небезпечні тенденції в енергетичній галузі. Ми бачимо монополізацію. Це пан Ахметов, Новинський, Боголюбов, Суркіси, Григоришин, Льовочкін, Коломойський, і громадянин Росії Воєводін. Вони володіють газорозподільчою мережею. У разі загрози нацбезпеки ми розглядаємо введення тимчасових адміністрацій. Ми не дозволимо маніпулювати тарифами», – заявив Данілов.

Секретар РНБО також додав, що координаційний орган прийняв рішення про те, що ціни на електроенергію для вразливих верств України не можуть підійматися.

«Тариф на електроенергію для уразливих верств не може бути піднятий. Таке рішення на РНБО було прийнято», – відзначив Данілов.

Під Офісом президента знову сталися сутички

У п’ятницю, 30 липня, під будівлею Офісу президента вкотре сталася сутичка під час ЛГБТ-акції. Силовики використали сльозогінний газ та затримали учасників конфлікту. Про це повідомляє РБК-Україна.

Сутички сталися між противниками сьогоднішньої акції ЛГБТ-спільноти та правоохоронцями. Силовикам довелося застосувати сльозогінний газ. На акцію прийшли також представники праворадикальних організацій.

ЛГБТ і заходи в рамках українського національного ПрайдМісяця-2021 пройдуть з 21 серпня до 19 вересня.

Головна тематика цьогорічного КиївПрайду – безпека.МЗС закликає українців не їхати на турецькі курорти

Міністерство закордонних справ закликало громадян України утриматися від поїздок до туристичних регіонів Туреччини, де вирують лісові пожежі. Про це йдеться у повідомленні МЗС.

«З урахуванням непрогнозованого подальшого розвитку надзвичайної ситуації закликаємо громадян України утриматися від поїздок до уражених стихією регіонів», – зазначило відомство. МЗС поінформувало, що 28 липня аномально високими температурами повітря були спровоковані й розповсюдились лісові пожежі в південно-західних провінціях Анталія, Адана, Мерсін та Мугла, які є популярними напрямками для відпочинку українських туристів. Підкреслюється, що є жертви серед місцевого населення, постраждали і перебувають під загрозою окремі об’єкти туристичної інфраструктури в містах Бодрум, Мармаріс тощо.

Нагадаємо, сьогодні Україна відправила до Туреччини пожежні літаки. Також українські туристи розповіли про дим над пляжем та перекриті траси у Туреччині через пожежі (фото).

Суд залишив Медведчука під домашнім арештом

Апеляційний суд розглянув апеляцію щодо домашнього арешту нардепа Віктора Медведчука та ухвалив рішення. Отже, рішення слідчого судді Печерського райсуду залишили без змін.

«Ухвалу оголосять 3 серпня 2021 о 10 годині. З того часу вона набуде чинності», – сказав суддя.

Печерський райсуд 9 липня залишив Медведчука під цілодобовим домашнім арештом до вересня 2021 року.

Адвокати політика оскаржили рішення слідчого судді. Апеляційному суду потрібно було вивчити 12 томів справ перед винесенням ухвали.

Нацбанк спрогнозував пік інфляції в Україні

Споживча інфляція наприкінці 2021 року становитиме 9,6%, а у другому півріччі 2022 року повернеться до цільового значення у 5%. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за липень 2021 року, повідомляє пресслужба НБУ.

«Як і раніше, Національний банк очікує, що інфляція сягне піку восени цього року на тлі високих світових цін, подальшого відновлення внутрішнього попиту та низької бази порівняння, після чого почне знижуватися. Наприкінці 2021 року показник складе 9,6%, а в другій половині 2022 року – повернеться до цілі 5%», – йдеться в повідомленні.

Цьому сприятимуть посилення монетарної політики, високі врожаї, корекція світових цін на сировинні товари та вичерпання ефектів низької бази порівняння минулого року.

Зазначимо, у червні споживча інфляція в Україні становила 9,5% порівняно із червнем 2020 року і була вищою за квітневий прогноз НБУ (9,2%).

Зеленський на Донеччині представив нового командувача Операцією Об’єднаних сил

Президент Володимир Зеленський сьогодні під час поїздки в Донецьку представив нового командувача Об’єднаних сил Олександра Павлюка.

«З великою радістю хочу представити вам нового командувача Об’єднаних сил ЗСУ, кавалера Ордена Богдана Хмельницького II та III ступенів, генерала-лейтенанта, бойового офіцера, патріота України Павлюка Олександра Олексійовича», – заявив Зеленський.

Напередодні Зеленський представив нове командування Генштабу ЗСУ.

До слова, вперше одне з формувань Збройних сил України очолила жінка.

Як відомо, напередодні Зеленський провів кадрові зміни в армії. Відповідно, з посад звільнені Сергій Корнійчук, Євген Мойсюк та Володимир Кравченко. Сергій Шаптала призначений начальником Генерального штабу Збройних Сил України, Олександр Павлюк – Командувачем об’єднаних сил.

Український тренер виграв для Японії «золото» Олімпіади

Збірна Японії з фехтування на шпагах стала чемпіоном Олімпійських ігор. До сенсації причетний український тренер, киянин Олександр Горбачук. Його син, до речі, й досі фехтує на доволі високому рівні.

Горбачук працює в Японії багато років. Його запросили туди, щоб він підняв цей вид олімпійської програми на максимальний рівень. Цю збірну він виховав сам і справедливо приймає поздоровлення.

Японія в 1/4 фіналу вирвала перемогу у лідера світового рейтингу збірної Франції — 45:44. У півфіналі японці виграли у збірної Південної Кореї — 45:38, а потім у фіналі здолали росіян — 45:36.

Збірна України, яка вважалася одним з фаворитів у змаганнях фехтувальників на шпагах, в 1/4 фіналу поступилася китайцям, а в матчі за п’яте місце – французькій команді.

Читайте також:

Джерело: glavcom.ua

На засіданні РНБО під головуванням Володимира Зеленського затверджено Стратегію зовнішньополітичної діяльності України

0


На засіданні РНБО під головуванням Володимира Зеленського затверджено Стратегію зовнішньополітичної діяльності України

У Краматорську Донецької області під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони, під час якого було затверджено Стратегію зовнішньополітичної діяльності України, запроваджено санкції щодо низки фізичних та юридичних осіб, а також ухвалено інші важливі рішення у сферах економічної та державної безпеки.

Усього на порядку денному засідання РНБО було вісім питань, одне питання розглянули додатково за пропозицією голови уряду.

Одним з найважливіших рішень стало ухвалення Стратегії зовнішньополітичної діяльності України, адже вперше за 30 років незалежності Українська держава отримала чітку й зрозумілу стратегію діяльності в цьому напрямі.

Як розповів за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, в цьому документі визначена мета української зовнішньої політики, а саме – утвердження України у світі як сильної та авторитетної європейської держави. За словами урядовця, Стратегія містить шість пріоритетних напрямів зовнішньої політики, в ній закладено три підходи, які закріплюватимуться на міжнародній арені.

«254 пункти в Стратегії, дуже об’ємний документ, але його зміст можна систематизувати за трьома основними тезами: Україна – активний учасник міжнародної політики, Україна формує безпекову архітектуру для себе, регіону та світу, і третє – це країна нових економічних можливостей. Це три принципи, три підходи, що будуть закладені в кожен крок, який ми здійснюватимемо на зовнішній арені», – резюмував Дмитро Кулеба.

Крім того, Рада нацбезпеки і оборони заслухала доповідь міністра внутрішніх справ щодо реалізації державної політики у сфері захисту державного кордону. Президент поставив завдання: всі кордони України мають відповідати вимогам.

Ще одне питання стосувалося стану національної системи охорони здоров’я та невідкладних заходів щодо забезпечення громадян України медичною допомогою. Наголошувалося, що вітчизняна система охорони здоров’я має бути готовою до тих викликів, які можуть постати перед Україною та світом через пандемію. Також Глава держави поставив завдання щодо підвищення з 1 січня 2022 року грошового забезпечення медичного персоналу, на який лягає найбільше навантаження під час зростання захворюваності в країні. Також ішлося про подальші заходи з реформування системи охорони здоров’я, зокрема створення сучасних медзакладів.

РНБО ухвалила комплексне рішення про стан водних ресурсів України. Як повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання, це питання складалося з декількох пунктів.

Перший стосувався поверхневих вод, які використовує промисловість. Володимир Зеленський акцентував увагу на бездіяльності Державної екологічної інспекції, тому на найближчому засіданні РНБО буде заслухано доповідь голови цього органу.

Другий пункт стосувався якості питної води. За словами Олексія Данілова, на засіданні РНБО дійшли згоди стосовно того, що в кожній громаді має вестися публічний моніторинг якості води в системі централізованого водопостачання.

Третій пункт – забезпечення до 1 вересня якісною водою шкіл, садочків, інших навчальних, а також медичних закладів. Окремо наголошено на необхідності забезпечення водою підприємств сільського господарства, серед іншого – впровадження використання систем крапельного зрошення для гарантування продовольчої безпеки країни.

Рада нацбезпеки і оборони також ухвалила рішення про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері. Як заявив секретар РНБО, в цій галузі спостерігаються вкрай небезпечні тенденції, зокрема є ознаки монополізації на ринку розподілу газу.

«У разі необхідності, якщо виникатиме загроза національній безпеці, ми розглядаємо питання запровадження тимчасових адміністрацій», – зауважив Олексій Данілов.

Також, за його словами, держава втратила понад 16 920 км газорозподільних мереж, які незрозумілим чином перейшли в приватну власність. Тож, згідно з рішенням РНБО, законність такої передачі буде перевірена.

Крім того, Президент України поставив завдання, щоб у жодному разі не підвищувалися тарифи на електроенергію для вразливих верств населення.

Рада нацбезпеки і оборони також ухвалила рішення про застосування санкцій щодо трьох осіб, пов’язаних з контрабандою. Як зазначив Олексій Данілов, це Олександр Акст (громадянин Німеччини), Валерій Фальковський та Владислав Студенець (обидва – громадяни України). Застосовані обмежувальні заходи щодо 24 компаній, афілійованих з указаними особами.

Також РНБО розглянула заходи щодо врегулювання проблемних питань АТ «Укрзалізниця», у фінансово-господарській діяльності якого спостерігаються небезпечні процеси з точки зору національної безпеки.

За словами Олексія Данілова, Рада нацбезпеки і оборони ухвалила протокольне доручення уряду розібратися зі станом справ і в разі необхідності – ухвалити кардинальні, серед іншого, кадрові рішення.

Зокрема Кабінет Міністрів має невідкладно скликати загальні збори АТ «Укрзалізниця» та розглянути питання приведення тарифів на вантажні перевезення в межах України до економічно обґрунтованого рівня; забезпечення безперебійного постачання електроенергії; запровадження програм відновлення інфраструктури та ремонту тягового рухомого складу; збільшення транзиту тощо.

Крім того, РНБО ухвалила рішення про направлення національного персоналу для участі нашої держави в операції ЄС «Алтея» у Боснії і Герцеговині.

Також за клопотанням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля РНБО розглянула питання щодо зобов’язань України за Паризькою угодою щодо обмеження викидів, перша частина якої була виконана. Нині держава бере зобов’язання щодо другої частини. Президент наголосив: маємо скорочувати викиди та розвивати «зелену» економіку, рухатися спільно з усіма країнами цивілізованого світу, які підписали цю угоду.Джерело: president.gov.ua