4.1 C
Киев
Понедельник, 25 октября, 2021
додому Блог

Відключення опалення у Києві відклали на кілька днів, через холодну погоду.

0

«У зв’язку з тим, що у столиці в наступні дні зберігається прохолодна погода і середньодобова температура нижча +8 градусів, відключення тепла у Києві змушені відтермінувати на кілька днів».

Деталі: Вказується, що в середу вночі температура опуститься до -1 градуса та можливий сніг, а в четвер температура в нічний час триматиметься на позначці 0 градусів.

Рішення також зумовлене посиленням карантинних обмежень, в зв’язку з якими частина киян працюватиме дистанційно з домівок.

В КМДА вказали, що прогнози синоптиків дають підстави розпочати відключення тепла у столиці з 10 квітня.

Рішення про відключення тепла приймається, коли середньодобова температура підніметься вище +8 градусів за Цельсієм протягом трьох днів.

Дмитро Рубан: «Цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких — локальне перезавантаження громадянського суспільства»

0

7 грудня 2020 року відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства за участю першого заступника директора Департаменту суспільних комунікацій ВО КМР (КМДА) Дмитра Рубана, членів Координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства міста Києва та координаційних рад при Тернопільській, Львівській та Херсонській обласних адміністраціях, членів громадських рад міста Києва та фахових експертів.

Дмитро Рубан розповів про потужний потенціал громадянського суспільства столиці, який вимірюється кількістю зареєстрованих інститутів громадянського суспільства — близько 19 000 організацій. Проте наголосив, що не всі з цих інституцій здійснюють свою діяльність у повному обсязі. Такий висновок можна зробити за результатами досліджень, які регулярно проводить Департамент.Враховуючи аналітику щодо тенденцій розвитку громадянського суспільства цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких були і ті, що направлені на локальне перезавантаження громадянського суспільства, а саме:

—      стимулювати роботу не активних організацій громадянського суспільства;
—      активізувати підвищення рівня залученості жителів Києва до реалізації громадських ініціатив;
—      сприяти налагодженню сталого партнерства між органами влади та неурядовими організаціями.
Такі мотиви створили основу проєкту «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади і громади. Усі ініціативи із переліку кращих практик абсолютно різні: вони мають індивідуальні задачі, мету, цільові аудиторії та відносяться до різних сфер розвитку нашого міста, але за кожною з них стоїть велика взаємодія та об’єднання однією метою – зробити Київ ще кращим та потужнішим у своєму самоврядуванні.
Окрім того, пан Рубан поінформував присутніх про створення та функціонування першого муніципального громадського хабу на базі комунального підприємства «Центр публічної комунікації та інформації» та про плани створити такі хаби у кожному районі столиці.

Під час обговорень представник Координаційної ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін розповів про розробку Громадського кодексу України:
«Це глобальний документ, який би регламентував роботу всіх інститутів громадянського суспільства. Вважаю, що об’єднання громадськості і спільна робота над потужними нормативними документами нададуть ще більшої ваги громадянському суспільству по всій Україні».

Ірина Зоря, екс-голова Громадської ради при Херсонській ОДА відзначила важливість роботи координаційних рад та запропонувала звернутися до секретаріату Кабінету Міністрів для ширшого залучення представників регіонів до вирішення спільних питань.

Ненормативні акти, які б чітко визначили повноваження та механізми співпраці влади із громадою розробляє і Громадська рада при Мінюсті, про це повідомив голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Василь Гончарук.
На думку Василя рівень громадянського суспільства в державі за останній час суттєво виріс — інститути громадянського суспільства можуть підказати владі ефективні і працюючі алгоритми вирішення питань.

Богдан Назаренко, голова Громадської ради при КМДА: Ми маємо тиснути на владу, аби наші пропозиції були почуті

0

В Києві пройшов IV-й Форум Громадських рад «Велика столиця-2021»

В день місцевого самоврядування, в інформаційній агенції «Укрінформ» відкрився Форум Громадських рад Києва «Велика столиця-2021». Цьогоріч через карантинні обмеження форум відбувався у форматі відео-конференції.

У заході взяли участь голови громадських рад Києва від кожного із десяти районів, представники профільних комітетів Громадської ради при КМДА, громадські активісти та експерти.

«Знайти дієві механізми співпраці нової влади Києва із громадою — наше головне завдання, — сказав, відкриваючи Форум голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко. — Нас часто критикують, що ми не надто рішуче інколи відстоюємо права громади, тому нам дуже важливо напрацювати інструментарій, аби наша робота була ще більш помітною».

Громадська рада при Київській міській державній адміністрації — консультативно-дорадчий орган, що обирається на два роки. У кожному із десяти районів столиці діють громадські ради при районних адміністраціях, до яких входять громадські активісти, члени громадських організацій, фахівці, не байдужі до проблем міста. Головне завдання щорічного форуму — підбити підсумки роботи за минулий рік, напрацювати нові завдання для столичної влади.

«Важливо, що із громадськими радами районів ми працюємо єдиною командою, спільно розв’язувати проблеми, що стоять перед містом, — зазначив Богдан Назаренко. Сьогодні ми сформуємо Резолюцію форуму, у якій поставимо завдання для новообраної влади столиці, порядок денний на 2021 рік, підіб’ємо підсумки роботи минулого року та окреслимо плани на майбутнє».

Новий Генплан, захист малого бізнесу під час пандемії, система охорони здоров’я, освіта, ситуація із транспортом у столиці, соціальний захист людей із інвалідністю, учасників АТО та переселенців, робота комунальних підприємств та політика влади у сфері ЖКГ ті гострі питання, які порушували спікери під час виступів.

Ольга Коцько, голова комітету з питань учасників ООС (АТО) та внутрішньо-переміщених осіб зазначила, що окрім перепустки в КМДА Громадська рада не дає жодних прав, і хотілось би більше повноважень її для членів. «Нас ніхто особливо не захищає, коли ми виходимо на акції захисту ветеранів чи збереження дитячого спорту як, наприклад, по ситуації зі спорткомплексом «Восход». Ми повинні мати реальні інструменти впливу, аби відстоювати болючі для киян питання більш ефективно і гучно».

Поділяє думку і Володимир Петровський, який очолює комітет соціального захисту в Громадській раді при КМДА: «Хочеться, щоб нас більше чули, щоб ми реально напрацьовували робочі документи. На жаль, майже нічого із попередньої Резолюції форуму виконано не було. Жодного разу мені не вдалось зустрітись із керівником департаменту КМДА із соціальної політики. А я вважаю, що без участі громадськості не можна ухвалювати жодне рішення по людях з інвалідністю, наприклад, щодо безбар’єрного середовища».

Проблематику у сфері ЖКГ та енергетики підняв на Форумі відомий експерт, голова комітету з питань ЖКГ, благоустрою та екології Громадської ради при КМДА Олег Попенко. «Кияни не захищені. Тарифна політика, що впроваджується в Україні, стає щороку гіршою. У порівнянні із минулим роком середня платіжка за комунальні послуги зросла до 57%, ми стали платити набагато більше. Середня заборгованість українців за послуги ЖКГ зросла на 4 млрд грн. Вже відбулось здорожчання газу та його транспортування, очікуємо підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, — акцентує увагу Олег Попенко. — Ми, як громадськість, входимо до усіх робочих груп на рівні ВР та міста, але реального лоббі споживачів у владних структурах фактично немає».

Експерт запропонував звернутись до новообраної Київради із пропозицією про зменшення фінансового навантаження за послуги ЖКГ для споживачів, які проживають поруч з екологічно небезпечними підприємствами (Дарницька ТЕЦ, сміттєспалювальний завод «Енергія»). «Вважаю, що споживачі мають платити на 20% менше, це буде компенсація за те, що вони вимушено опинились в екологічно складній зоні», — сказав Попенко.

Сергій Троценко, що представляє на Форумі Громадську раду при Деснянській РДА, підняв катастрофічно важливе питання транспорту для жителів Троєщини. Громада хвилюється, що коли розбудовувати мікрорайони, а не вирішити життєво важливе питання транспортного сполучення між лівим та правим берегом, то на столицю очікує транспортний колапс. «Я вважаю, потрібно заборонити забудову на Троєщині, доки не вирішиться проблема із метро. У нас є реальні механізми, як вирішувати важливі для району питання».

Представник громадськості звернувся до мера Віталія Кличка із проханням про залучення до роботи радників від кожного району, які б інформували керівництво про болючі проблеми киян.

Голова Громадської ради при КМДА Богдан Назаренко додав, що Рада має налагодити співпрацю не лише зі структурними підрозділами Київської міської адміністрації, а й із депутатським корпусом Київради. «У традиційному щорічному листі до мера я запропоную визначити відповідальних за роботу із громадською радою у кожній фракції та у профільних комісіях. Думаю, це буде ефективно. Вкажу на необхідність або заперечити пропозиції Резолюції нашого форуму, або надати план втілення в життя».

На думку Назаренка, Києву потрібне реально дієве самоврядування. Громадськість має всіма правовими методами тиснути на владу і впливати на прийняття рішень. А чиновники та депутати, своєю чергою, дослухатись і виконувати настанови суспільства. Адже кожен представник влади рано чи пізно стане звичайним громадянином, і опиняється по інший бік барикад.

«2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ»

0
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.
Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації - НАЗАРЕНКО Богдана.

24 листопада відбулася перша зустріч Форуму організацій громадянського суспільства «2020: РІК ВИКЛИКІВ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙ» Відкриті громадські простори: територія нових можливостей

Учасники Форуму зібралися, щоб обговорити перспективи розширення мережі муніципальних відкритих просторів, ознайомитися зі світовими та українськими прикладами для того, щоб максимально врахувати потреби різних цільових груп під час розробки та реалізації міських політик.

Серед експертів Форуму:

Богдан Назаренко,голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації

Світлана Шліпченко, директорка ГО “Центр урбаністичних студій”

Олеся Ващук, голова Ради молодих вчених при МОН України

Джей Тріббі, керівник офісу депутата міської ради Атланти Аміра Фарокі

Чорногуб Наталія, експертка Ради Європи із розвитку демократії, публічних консультацій, громадської участі при плануванні публічних просторів

Аліна Дяченко, директорка КП “Інститут розвитку міст” (м.Вінниця)

Нечипоренко Анастасія, головна спеціалістка відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради, координаторка діяльності міських бібліотек URBAN бібліотека

Дмитро Кулібаба, перший заступник директора КП “Центр публічної комунікації та інформації”

Івона Костіна, голова правління Veteran Hab.

Пропонуємо вашій увазі Виступ голови Громадської ради при Київській міській державній адміністрації — НАЗАРЕНКО Богдана.


Для сім’ї загиблої українки Галини Хатчінс зібрали понад $175 тисяч допомоги

0


Понад 2,2 тис. людей відгукнулися на заклик допомогти рідним і близьким Хатчінс. Фото: Reuters

Сума добровільних пожертвувань сім’ї кінооператора Галини Хатчінс, яка загинула в результаті нещасного випадку на зйомках фільму «Іржа» (Rust) в США, перевищила в неділю 175 тис. доларів.

Про це свідчать дані електронної платформи, на якій об’єднання кінематографістів веде збір коштів, передає УНН.

Понад 2,2 тис. людей відгукнулися на заклик допомогти рідним і близьким Хатчінс. Розмір окремих пожертвувань доходять до декількох тисяч доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США заснували стипендію імені загиблої Галини Гатчінс

Американський кіноактор 63-річний Алек Болдвін випадково застрелив із гвинтівки операторку й поранив режисера на знімальному майданчику вестерна «Іржа» в Нью-Мехіко. Загиблою виявилася Галина Гатчинс. Вона народилася в Україні й виросла на радянській військовій базі за Полярним колом. Вивчала журналістику в Києві й кінематограф у Лос-Анджелесі. 2019 року журнал American Cinematographer назвав її «новою зіркою».Джерело: gazeta.ua

Радник Єрмака пригрозив Росії українськими ракетами

0


Арестович передбачив «кінець Росії» в разі «нападу» на Україну

фото з відкритих джерел

Позаштатний радник глави офісу президента України і прессекретар делегації Києва в Тристоронньої контактній групі по Донбасу Олексій Арестович пригрозив Росії українськими ракетами, які будуть спрямовані на Москву найближчим часом. Його слова передає телеканал «Дім».

За словами політика, російська сторона «дограється до того, що українські ракети будуть спрямовані на Москву в якийсь найближчим найближчому майбутньому».

Причиною для цього він назвав роботу над ракетною програмою. Арестович висловив упевненість в тому, що ракети оперативно-тактичного рівня «зможуть діставати до Москви».

«Це паритетні дії у відповідь на дії Росії. Якби не було цієї агресії, ніколи б українські ракети ні на яку Москву не були б спрямовані», – заявив він.

У цьому ж інтерв’ю Арестович передбачив «кінець Росії» в разі «нападу» на Україну. На думку політика, Росія «блефує», коли «лякає вторгненням, розширенням, натякає на загрози», щоб змусити Київ «посунутися щодо російських хотілок»

Джерело: glavcom.ua

На Херсонщині в лісі знайшли повішеним патрульного

0


На Херсонщині поліція встановлює обставини смерті патрульного

фото: Billy Curtis via flickr.com

Поліція Херсонської області встановлює обставини загибелі 32-річного співробітника патрульної поліції. Його тіло знайшли повішаним в Олешківському лісі. Про це повідомила пресслужбаполіції Херсонської області на сайті відомства.

Тіло патрульного близько опівдня 24 жовтня знайшов місцевий житель під час прогулянки лісом, він і повідомив про це поліцію.

«Сьогодні, 24 жовтня, близько 12:30 в територіальний підрозділ поліції м. Олешки звернувся 59-річний чоловік. Він повідомив, що під час прогулянки по лісу виявив тіло повішеного чоловіка. Під час виїзду на місце події слідчо-оперативної групи з’ясувалось, що померлий – 32-річний співробітник Управління патрульної поліції в Херсонській області», – йдеться у повідомленні.

На місце терміново виїхали керівництво обласного главку поліції, Управління патрульної поліції та представники управління внутрішньої безпеки.

Під час огляду тіла слідів насильницької смерті не виявлено.

Відкрито кримінальне провадження, в рамках якого проводяться необхідні експертизи та інші слідчі дії для встановлення обставин смерті патрульного поліцейського.

Також про подію повідомили Державне бюро розслідувань.

«Попередня кваліфікація події – самогубство. Остаточну причину смерті встановить судово-медична експертиза», – повідомляє патрульна поліція Херсонщини та сторінці у Facebook.

Джерело: glavcom.ua

Грузія: омбудсмен вважає неможливим забезпечити безпеку Саакашвілі в тюремній лікарні – останні новини

0

КИЇВ. 24 жовтня. УНН. Тюремна лікарня, в яку можуть доставити третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі в разі погіршення його стану на тлі голодування, не може забезпечити його безпеку і адекватне лікування, заявила омбудсмен Грузії Ніно Ломджарія. До такого висновку прийшли її уповноважені, які провели перевірку лікувального закладу №18, вказала вона в неділю, 24 жовтня, передає УНН із посиланням на DW.

Деталі

Крім того, тюремний лікувальний заклад не відповідає рекомендаціям лікарів, які спостерігають за станом Саакашвілі, йдеться в заяві омбудсмена. “Наприклад, в даному закладі не зможе бути проведено магнітно-резонансне обстеження, комп’ютерна томографія, дуплексне сканування. Також в установі на даний момент не працює лікар-реаніматолог, однак, як пояснюють в адміністрації, чекають відповідного фахівця в найближчий період”, — цитує заявила вона. Ломджарія також вказала на “певні ризики з точки зору безпеки”.

Глава Мін’юсту запросив лікарів оглянути тюремну лікарню

Тим часом міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе запросив лікарів, які спостерігають за станом Саакашвілі, відвідати тюремну лікарню. “Сьогодні ми разом із заступником міністра охорони здоров’я оглянули цю лікарню, і місцеві лікарі заявляють, що інфраструктура повністю готова для прийому пацієнта в разі необхідності”, — заявив він.

У свою чергу особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе вказав, що стан експрезидента може раптово погіршитися. “Голодування він не припиняє і ні за яких умов не бажає госпіталізуватися в тюремну лікарню. Саакашвілі згоден перейти на госпіталізацію в будь-яку міську лікарню”, — зазначив медик.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі звинуватив Саакашвілі в симуляції голодування, назвавши його “брехуном”, який ображає суспільство, передає “Грузія Online”.

Саакашвілі тримає голодування понад три тижні

Голодування експрезидента Грузії, заарештованого після повернення на батьківщину, триває вже 24 дня. Лікарський консиліум, сформований при МОЗ Грузії, рекомендує перевести Саакашвілі в багатофункціональну клініку змішаного типу. Цю позицію підтримують і адвокати політика.

“Існує ризик зупинки серця. В клініці повинна бути кардіологічна служба другого рівня. Зокрема, інтервенційна кардіологія, лабораторія ангіокардіології, імплантація кардіостимулятора ендокарда, імплантація і катетерная абляція, лікування стенокардії і тромботичних ускладнень. У тюремній лікарні це неможливо”, — заявив адвокат політика, гендиректор телеканалу “Мтаварі” Ніка Гварамія.

Саакашвілі пред’явлено п’ять звинувачень

Саакашвілі, який є громадянином України, нелегально прибув до Грузії 29 вересня, а 1 жовтня був затриманий в Тбілісі. Зараз він знаходиться у в’язниці в місті Руставі. Йому пред’явлено п’ять звинувачень. Раніше він вже був засуджений заочно до трьох і шести років позбавлення волі за звинуваченням у перевищенні службових повноважень та їх злісному використанні.

Ще два звинувачення, в тому числі в розтраті державних коштів на особисті потреби, продовжують розглядатися в суді. П’яте звинувачення — в незаконному перетині державного кордону — було пред’явлено експрезиденту 20 жовтня. Політик вважає всі звинувачення політично мотивованими. Після повернення і арешту Саакашвілі в Грузії проходять акції його прихильників.

Доповнення

Раніше Ніка Гварамія заявив про план чинної влади ліквідувати колишнього главу держави. Гварамія стверджує, що зробити це вони хочуть в тюремній лікарні, куди експрезидента перевезуть з Руставської в’язниці найближчим часом.

Своєю чергою, прем’єр Грузії назвав маячнею заяву про підготовку ліквідації Саакашвілі.

Джерело: www.unn.com.ua

Віталій Кличко відкрив після реконструкції другу чергу Пейзажної алеї

0


Віталій Кличко відкрив після реконструкції другу чергу Пейзажної алеї

Мер Києва Віталій Кличко відкрив після реконструкції другу чергу Пейзажної алеї.

«Пейзажну Алею облаштували в Києві близько 40 років тому. І вона потребувала капітального ремонту. Наприкінці літа минулого року ми завершили реконструкцію першої черги – від сходів до урочища Гончарі-Кожум’яки до скульптури «Аліса в країні чудес». А сьогодні вже завершили роботи і в рамках другої черги, які розпочали минулого року. Тут, на схилах та нижньому плато, була занедбана територія – хащі та смітник. А тепер – сучасна зона відпочинку європейського рівня», – сказав Віталій Кличко.

Окрім верхньої тераси, у рамках реконструкції Пейзажної алеї облаштували нижню терасу схилу та збудували нові гарні сходи на Воздвиженку. Вони зроблені в тій же стилістиці, що й сходи до урочища Кожум’яки, які відкрили три роки тому. Нові сходи також матимуть вечірню підсвітку.

Загалом під час оновлення алеї на ній влаштували нове гранітне покриття – замість старого асфальту. Влаштували дощову каналізацію, систему поливу газонів, встановили гранітний бортовий камінь, новенькі лави. Найдовша лава – близько 50 м.

Має тепер Пейзажна Алея і сучасне LED-освітлення та декоративну підсвітку арт-об’єктів, систему відеоспостереження. З’явились на променаді й тривожні кнопки.

Враховуючи підвищену зсувонебезпеку, здійснили ремонт і підсилили підпірні стіни. Здійснили благоустрій території.

Проблемою Пейзажної алеї було хаотичне паркування. Наразі на всіх заїздах на пішохідну зону встановили 30 автоматичних болардів. Щоб в’їжджати на Пейзажку могли тільки автівки мешканців прилеглих будинків та спецтранспорт екстрених служб.

Розширили і вхід на Алею з боку Історичного музею і Десятинної церкви. А також зробили Алею більш комфортною для маломобільних груп населення.

За словами Віталія Кличка, наступного року розпочнуть роботи з реконструкції третьої черги Пейзажної алеї.

За інформацією: https://kmr.gov.uaДжерело: kyivcity.gov.ua

Довибори в Раду: «двійника» «слуги народу» помістили під домашній арешт

0

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області відправив під нічний домашній арешт чоловіка, який змінив прізвища, ім’я та по батькові, щоб взяти участь на довиборах до Верховної Ради на 197-му окрузі як «двійник» кандидата від «Слуги народу» Віталія Войцехівського. Відповідна ухвала від 14 жовтня з’явилася в держреєстрі судових рішень.

20 вересня ЦВК зареєструвала кандидатом у нардепи на проміжних виборах до Верховної Ради на 197 окрузі (Черкаська область) Віталія Олександровича Войцехівського, висунутого партією «Слуга народу». Наразі Войцехівський обіймає посаду мера Золотоноші.

24 вересня ЦВК зареєструвала кандидатом його повного тезку – Войцехівського Віталія Олександровича. У його документах було вказано, що він за шість днів до цього повністю змінив своє ім’я, прізвище та по батькові.

Крім того, в автобіографії він зазначив посаду та місце роботи, а саме голова Громадської спілки Золотонізька Громадська Міська Рада, яка є співзвучною з посадою Войцехівського-мера. Водночас у реєстрі юридичних осіб інформація щодо такої громадської спілки відсутня.

У зв’язку з цим поліція відкрила кримінальну справу за ч. 3 ст. 157 КК України на «двійника» за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права.

За версією слідства, невстановлені особи підмовили стороннього чоловіка змінити свої персональні дані й стати повною тезкою Войцехівського, щоб втрутитися у виборчий процес. Чоловікові загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Окружний адмінсуд Києва ухвалою від 6 жовтня зупинив рішення про зміну прізвища, ім’я та по батькові, а також заборонив ЦВК використовувати змінені дані кандидата під час виборів 31 жовтня – на інформаційному плакаті кандидата, у виборчому бюлетені, в інформації на сайті.

Це заходи забезпечення позову до остаточного вирішення справи, оскільки справжній Войцехівський судиться про скасування рішення, завдяки якому з’явився його тезка кандидат.

До слова, ЦВК зареєструвала колишнього політв’язня Кремля кандидатом у нардепи.

Перед цим ЦВК вже зареєструвала кандидатами у нардепи по округу №197 висуванця «Свободи» Андрія Іллєнка, Української галицької партії – Богдана Панкевича, «Влади народу» – Антона Подчапка, від «Слуги народу» – Віталія Войцехівського, від «Народовладдя» – Сергія Василенка та від політсили «Нові обличчя» – Наталію Степушенко.

Що стосується 184-го округу, то там вже кандидатами у нардепи зареєстровані кандидати від партій «Національна платформа» – Катерина Одарченко, «Нові обличчя» – Андрій Помазан та «Народовладдя» – Ігор Токовенко.

Як відомо, 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної Ради.

Вибори 31 жовтня 2021 року будуть проводитися у зв’язку з припиненням повноважень народних депутатів Ігоря Колихаєва та Олександра Скічка.

Скічко склав мандат, оскільки ще 29 січня президент Володимир Зеленський призначив його головою Черкаської обласної державної адміністрації.

Натомість Колихаєв пішов з Ради за власним бажанням, тому що 15 листопада 2020 року його було обрано мером Херсону.

Джерело: glavcom.ua

Нацбанк відновив ліцензії двом ломбардам та одній кредитній спілці

0


Нацбанк відновив ліцензії трьох фінустанов

фото з відкритих джерел

Національний банк поновив ліцензії на надання фінансових послуг двом ломбардам та одній кредитній спілці після усунення порушень. Про це повідомляє пресслужба банку.

За даними НБУ, відновлені ліцензії ПТ «Ломбард «Кредитор» ТОВ «Ювелір-Інвест і Компанія»; ПТ «Хруща та Компанії «Ломбард АВК» та КС «Придніпров’я».

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг ухвалив ці рішення 22 жовтня.

НБУ призупинив дію ліцензій КС «Придніпров’я» 18 серпня, а двох зазначених ломбардів – 10 вересня за неподання аудиторського звіту щодо проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності за 2020 рік.

Оскільки фінустанови усунули порушення та подали звіти, регулятор вирішив відновити дію їх ліцензій на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту з 23 жовтня.

До слова, нещодавно клієнт Приватбанку розповів, як колектори «вибивали» з нього 69 грн боргу.

Раніше повідомлялося, що Приватбанк продасть колекторам 90 тисяч безнадійних кредитів.

Також повідомлялося, що у Києві судитимуть угруповання, яке погрозами вимагало у громадян повернення боргів.

Національний банк України надав роз’яснення щодо правомірності дій колекторів, які допомагають фінустановам отримати від боржників непогашені кредитні кошти. У НБУ також пояснили, як захистити себе у випадку погроз чи нав’язливих дзвінків.

Джерело: glavcom.ua

У Колумбії затримали найвідомішого наркобарона

0

Влада Колумбії повідомила про затримання найбільш розшукуваного наркобарона країни Дайро Антоніо Усуги, відомого на прізвисько Отоніель, передає DW.

Ватажка злочинного угруповання Clan del Golfo було затримано у лісистій місцевості неподалік від кордону з Панамою на північному заході Колумбії.

У спецоперації із затримання Усуги, який понад 10 років переховувався від влади, брало участь близько 500 поліцейських та 22 гелікоптерів. Одного поліцейського під час операції було вбито.

«Це найзначніший удар по наркоторгівлі в нашій країні в цьому столітті», – заявив президент Колумбії Іван Дуке у відеозверненні.

За його словами, затримання Усуги можна порівняти лише з убивством силами безпеки у 1993 році відомого наркоторговця Пабло Ескобара.Усугу показали закованим у наручники під час прямої телевізійної трансляції. Після затримання його перевезли до столиці країни Боготи, де утримуватимуть за посилених заходів безпеки.

50-річний Усуга в минулому брав участь у бойових діях проти колумбійського уряду у складі ліворадикального повстанського угруповання «Армія національного звільнення» (ELN), а потім перейшов до праворадикального воєнізованого угруповання «Об’єднані сили самооборони Колумбії» (AUC).

Він очолив Clan del Golfo у 2012 році після вбивства силами безпеки його брата Хуана де Діоза. За його затримання Сполучені Штати Америки пропонували винагороду у розмірі $5 млн. У США ще у 2009 році проти Усуги було висунуто обвинувачення у скоєнні злочинів, країною було розпочато процедуру екстрадиції наркобарона.

За даними колумбійської поліції, Усуга останнім часом переховувався у джунглях у регіоні Ураба, звідки він родом. Він не використовував мобільний телефон, а для управління підконтрольною йому кримінальною імперією використовував кур’єрів. Усуга завжди спав просто неба і ніколи не наближався близько до населених пунктів.

За даними поліції, очолюване Усугою злочинне угруповання здійснювало свою діяльність у щонайменше 300 населених пунктах країни. Серед іншого, воно організовувало наркотрафік до Центральної Америки та США.

Нагадаємо, Служба безпеки України нейтралізувала міжрегіональне наркоугруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті психотропів. Зловмисники реалізовували оптові партії заборонених речовин на території Києва та Київської області.

Джерело: glavcom.ua

Браконьєр, якого підозрюють у вбивстві лося, помер під час спроби втекти від лісничих

0


Поліція Чернігівщини встановила осіб, які причетні до вбивства лося поблизу села Смолянка Олишівської територіальної громади на території мисливсько-рибальського підприємства.

Групу з чотирьох чоловіків лісничі заскочили, коли ті обвалювали тушу.

Під час втечі один зі зловмисників помер.

За показами свідків, саме він застрелив лося.

Браконьєр, якого підозрюють у вбивстві лося, помер під час спроби втекти від лісничих

– Чоловіки пообіцяли показати лісничим документи. Утім, усі четверо почали тікати до своїх автомобілів. Під час втечі одному з чоловіків стало зле, він схопився за серце і впав. Згодом виявилося, що чоловік помер. Решта — сіли в автомобілі та зникли, – повідомили у поліції.

Щойно поліції стало відомо про вбивство лося, на місце події виїхали слідчо-оперативна група, дільничний офіцер поліції, оперативники, співробітник дозвільної системи Чернігівського районного управління поліції.

В поліції повідомили, що м’ясо тварини, зброя та інші речові докази скоєння злочину вилучені та направлені на проведення експертизи. За попередніми даними, тварині було близько двох років.

Правоохоронці встановили особи всіх причетних до вбивства тварини. Троє з чоловіків мешканці Київщини, четвертий із Чернігівщини. Останній виявився єгерем цих угідь. У 58-річного мешканця Мринської громади поліція вже вилучила зброю.

– За показами свідків, застрелив лося чоловік 1973 року народження, який помер під час спроби втечі. Поліція продовжує слідчі дії для об’єктивного документування вказаного факту. Причину смерті мисливця мають встановити медики, — інформує поліція.

Триває досудове розслідування, відкрите за ознаками частини 1 статті 248 Кримінального кодексу України — незаконне полювання, що карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі терміном до трьох років.
Джерело:
fakty.com.ua

Джеко пережив війну | Новини на Gazeta.ua

0


Едін Джеко – капітан збірної Боснії та Герцеговини, рекордсмен за кількістю зіграних матчів та забитих голів своєї національної команди. Форвардові 35 років – він жива легенда своєї країни.

А ще він з дитинства захоплювався грою Андрія Шевченка і ніколи не приховував, що українець – його кумир. Про це пише «Трибуна».

Джеко народився недалеко від Сараєва ще до розпаду Югославії. Його батько Мідхат був професійним футболістом, тому Едін з народження ріс у футбольній атмосфері. Але дитинство хлопця затьмарила війна, яка вибухнула на Балканах на початку 90-х і тривала три роки. Тато перебував на фронті, а сім’я страждала від нестачі їжі та бомбардувань.

Одного разу мама не пустила семирічного сина пограти у футбол з друзями на пустир. Там хлопчаки часто ганяли м’яча. Того дня на поле упали кілька снарядів – друзі Едіна або загинули, або отримали страшні рани.

 

Юний Едін Джеко Фото: інстаграм

«Як і у більшості дітей, у мене вкрали дитинство. Ми прокидалися, а їсти на сніданок не було чого. Я багато плакав. Але ми не обговорюємо це навіть з батьками і дружиною. Я дуже добре все пам’ятаю, але не бачу сенсу постійно озиратися. Війна змінила нас усіх. Ми три роки мріяли про нормальне життя, і коли конфлікт закінчився, спробували почати заново», – розповідав Джеко про криваву війну, яка почалася з розпаду Югославії.

Того дня на поле упали кілька снарядів – друзі Едіна або загинули, або отримали страшні рани

У 1995 році військові дії завершилися, молода країна почала повертатися до мирного життя. Хоча і дотепер залишається однією з найбідніших в Європі.

Грізне «Динамо» Валерія Лобановського у 1997-му двічі розтрощило «Барселону» – 3:0 вдома і 4:0 на виїзді. Молодий форвард киян Андрій Шевченко оформив хет-трик на «Камп Ноу». Через півтора року він перейшов у «Мілан«, де став мегазіркою футболу.

За грою Шеви по телевізору в Сараєво стежив малий Едін Джеко. Хлопця зачаровувала не тільки гра форварда, але і його історія. Футболіст з України, яка не так давно проголосила свою незалежність, зміг пробитися у великий футбол і став топом в Серії А. В його кімнаті навіть висів плакат з Шевою.

«На футбольному полі моїм кумиром був Андрій Шевченко. Це особливий футболіст для мене. Я досі пам’ятаю, як він зробив хет-трик у матчі з «Барселоною» на «Камп Ноу». Він був номером один для мене. Але серед своїх кумирів я повинен назвати і моїх батьків. Вони завжди були поруч зі мною, вижили у важкі часи війни і зробили все, щоб у мене була успішна професійна кар’єра», – Джеко часто в інтерв’ю повторюватиме про своє захоплення українським футболістом.

Едін у 18 років почав грати в основі сараєвського «Желєзнічара«. Правда, він тоді виступав на позиції півзахисника. Виходило так собі. Преса і журналісти сміялися з молодого гравця, називали «ліхтарним стовпом». А в клубі раділи, коли змогли продати Джеко у чеське «Тепліце» за 25 тисяч євро. «Ми думали, що виграли в лотерею», – говорив один з керівників «Желєзнічара». Далі в житті футболіста почалася футбольна казка – він став чистим форвардом, наколотив м’ячів у Чехії і поїхав у «Вольфсбург» до Фелікса Магата.

Гра в єврокубках подарувала Джеко зустріч зі своїм кумиром дитинства. У 2008 році його «Вольфсбург» грав з «Міланом» Шевченка (Андрій виступав в оренді з «Челсі») в Кубку УЄФА.

В клубі раділи, коли змогли продати Джеко у чеське «Тепліце» за 25 тисяч євро

«Шевченко – кумир мого дитинства. Я завжди дивився його матчі, намагався грати, як він. Бачив, як він виступав за «Динамо», а потім за «Мілан». Дуже хотів з ним зустрітися. Це трапилося в Кубку УЄФА. Тоді матч закінчився з рахунком 2:2. У перерві я попросив Шевченка обмінятися футболками після гри. І він дотримав свого слова. Я отримав його футболку після завершення зустрічі».

Згодом шляхи футболістів знову перетнулися на полі. Едін тоді вже виступав за «Манчестер Сіті«, а Шевченко догравав в «Динамо».

«Андрій завжди був найкращим футболістом для мене. Він був моїм кумиром. Я зустрічався з ним кілька разів в Італії. Можу сказати, що він не тільки чудовий футболіст, але і хороша людина», – говорив Едін перед грою Ліги Європи в Києві в 2011-му.

«Мені приємно, що я користуюся такою популярністю. Коли ми зустрічалися, він був, напевно, дуже молодим гравцем. Але все одно приємно», – сказав Шевченко.

Після матчу він подарував боснійцеві свою футболку «Динамо». Наступного року Шевченко завершив кар’єру. Джеко така новина засмутила.

«Дуже сумно дізнатися, що мій ідол Андрій Шевченко завершив кар’єру футболіста. Мій улюблений гравець всіх часів. Успіху, Андрію», – зворушливо написав Едін у своєму твіттері.

В його будинку в Сараєво зберігається велика колекція футболок, Шевченкова міланська сімка займає там особливе місце.

Цікаво, що боснієць навіть повторив один із рекордів Андрія в Лізі чемпіонів. Це вже трапилося у 2018 році, коли Джеко виступав за «Рому». Він і Пауло Дібала з «Ювентусу» оформили хет-трик в один день. Вони тричі відзначилися у воротах «Вікторії» і «Янг Бойз» відповідно. Футболісти повторили досягнення Шевченка («Мілан») і Адріано («Інтер«), які оформили хет-трик в Лізі чемпіонів за італійські клуби в один день.

Зараз Джеко розриває за «Інтер». Нещодавно він грав в Києві проти «Шахтаря» в Лізі чемпіонів. У тому матчі він не забив, але в Серії А в нього шість голів у семи іграх. За збірну своєї країни Едін грає з 2007 року. З командою зміг пробитися на КС-2014. Поза футболом гравець веде активне соціальне життя. Навіть у профілі своїх соцмереж Джеко пише, що є послом ЮНІСЕФ у Боснії та Герцеговині. Він активно займається благодійністю у рідній країні і не боїться критикувати політиків.

Перше, що я помічаю, коли повертаюся додому: країна не розвивається

Перше, що я помічаю, коли повертаюся додому: країна не розвивається. Не зрозумійте мене неправильно, я люблю свою країну, це найкрасивіше місце на землі. Тут люди з усіх сил намагаються жити нормальним життям, але їм важко. Я уникаю розмов про політику, але в Боснії чиновники існують в якомусь власному світі. Їм все одно, що частина народу ледь виживає. Намагаюся допомагати, але пожертвування грошей не вирішить всі труднощі.

Ми допомагаємо одному або двом хворим дітям, але допомога потрібна тисячам. Немає системи, немає плану, а без них не буде і майбутнього. Люди тут стають все більш песимістичними. Молодь їде у пошуках кращого життя, і ніхто не може їх засудити. Колись мені довелося зробити те ж саме, але я ненавиджу дивитися на подібне сьогодні. Нічого не змінюється – і від цього боляче», – говорив Едін.

Боснійці люблять футболіста не тільки за те, що він розуміє проблеми простих людей. Він також виступає за те, щоб мирно жити з іншими балканськими народами. Його часто запрошують у школи та університети читати лекції. Едін проти того, щоб дітей ділили по класах за етнічною ознакою.

«Без різниці, як тебе звати, християнин ти, мусульманин (сам Едін сповідує мусульманство) чи католик. Я ходжу в школи, щоб спробувати вмовити дітей змішатися і мирно жити разом. Війна привела до недовіри і ненависті, такого в нашому світі бути не повинно», – переконаний Джеко.

А кілька місяців тому він вакцинувався від коронавірусу і показав приклад іншим. У своїй країні він став тим, ким колись для нього був Шевченко – рольовою моделлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ібрагімович встановив рекорд в ІталіїДжерело: gazeta.ua