7.2 C
Киев
Понедельник, 8 ноября, 2021
додомуДонбасВолонтери передали унікальний тренувальний комплекс бійцям ССО

Волонтери передали унікальний тренувальний комплекс бійцям ССО


Фото: Фонд «Повернись живим»

Благодійний фонд допомоги армії «Повернись живим» забезпечив навчальний клас одного з підрозділів Сил Спеціальних Операцій комплексом альпіністської підготовки. Про це повідомляють на сайті організації.

Комплекс розробив інструктор зі спеціальної альпіністської підготовки підрозділу ССО у співпраці з професійними військовими та цивільними альпіністами. У військовому відділі благодійного фонду опрацювали запит спецпризначинців та завдяки пожертвам благодійників профінансували виготовлення та встановлення комплексу. Загальна вартість проекту склала 100 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим менший корабель, тим більші моряки. Як броньований катер «Костопіль» маневрував за натівським стандартом

За словами розробника комплексу, інструктора зі спеціальної альпіністської підготовки частини спецпризначення, на базову альпіністську підготовку потрібно щонайменше пів року. Загалом курс підготовки триває 3-4 роки. Сама програма зосереджена на практичнову відпрацюванні елементів. Але через брак обладнання, часто армійцям доводилось користуватись підручними засобами.

«Цей комплекс дає можливість нам відпрацьовувати весь спектр вправ та навичок, необхідних для використання альпіністського спорядження як в гірській, так і в урбанізованій місцевості, – розповідає інструктор. – За будь-якої погоди перед тим, як застосовувати їх на тренувальних вежах чи в бою. На ньому можуть засвоїти всі необхідні елементи одразу 6 військовослужбовців, що значно підвищує ефективність підготовки учасників курсу»

Фінальним етапом підготовки є відпрацювання вправ на тренувальних вежах, заввишки 3-6 поверховий будинок. Тому до підготовки підходять максимально відповідально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bayraktar уперше використали для знищення ворожої артилерії на Донбасі

«Сам комплекс розділений на 2 частини: «міську» та «гірську». Завдяки першій учасники курсу можуть відпрацювати використання альпіністського спорядження з даху будівлі, з балкона чи вікна, застосовуючи при цьому різні методи, місця та способи кріплення мотузки. Конструкція трансформується в залежності від завдання, яке поставлене інструктором.

Друга частина комплексу імітує подолання гірських перешкод, дає можливість прокладати шлях підйому для побратимів, відпрацювати процес їх «страхування», підйому по мотузці, навички скелелазіння та організацію точок кріплення на різних поверхнях. Окремі елементи комплексу можна змінювати під потреби навчальної програми та завдань, які покладені на підрозділ», – додають волонтери.

Повномасштабна агресія РФ проти України може відбутися через пару років. Про це сказав волонтер, засновник фонду «Повернись живим» Віталій ДейнегаДжерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments