У мерії публічно обговорять як удосконалити Громадський бюджет Києва

Міська робоча група з питань Громадського бюджету (МРГ) спільно з Громадською бюджетною комісією (ГБК) запрошують на спільні публічні обговорення за участі районних робочих груп (РРГ), розпорядників бюджетних коштів (РБК), Школа Громадського Бюджету Києва, команд проектів і громадськості.

Обговорення у форматі фокус-груп вже відбулися в Центрі публічних комунікацій та інформації, Школі ГБ та у Kyiv Smart City Hub. Зокрема, були розглянуті напрацювання МРГ в проекті змін до Положення ГБ, який був зареєстрований в Київраді в грудні 2018 року та пропозиції учасників фокус-групи й учасників анкетуванняУ результаті обговорення в Школі ГБ:
— всі ключові пропозиції МРГ були сприйняті позитивно, у т.ч. учасники від ГБК згодні, що для ГБК, як і для МРГ, має діяти заборона на конфлікт інтересів — участь у проектах, командах ГБ;
— було знайдено варіанти рішень щодо обговорюваних в ГБ-спільноті питань: як збільшити інноваційність проектів ГБ та зменшити ті, що відтворюють поточну операційну діяльність РБК, як збалансувати кількість успішних проектів в усіх секторах життя міста, а не лише в освіті, загальнодоступність, гарантійні листи та безпідставні відмови у їх наданні, безбалансові території, проекти на основі державної власності, “серійні” проекти та максимальна кількість проектів від 1 Команди на 1 ГБ, визначення адрес проектів, у т.ч. для загально-районного масштабу, масовість, зміст проектів на базі освітніх закладів та доцільність виділення цієї та інших тематик в окремі частини ГБ, доцільність проектів на базі муніципальних закладів, зміст яких належить до звичайної операційної діяльності, як-то ремонти, доцільність розподілу бюджету ГБ на малі та великі проекти, доцільність розподілу бюджету ГБ по напрямкам, обов’язковість резервного фонду в кошторисі проектів; якість експертизи та ефективність співпраці Команд з РБК, експертами, РРГ, доцільність змін у формулі визначення рейтингу проектів, спірні питання з визначення переможців, у т.ч. на 1 адресу, пріоритетні питання удосконалення е-системи ГБ.
ГБК взяла на себе доопрацювати статті 6 та 8 — про ГБК та інформаційно-просвітницьку кампанію.
МРГ — підготувати тематичні зустрічі з РБК, з ІТ-командою ГБ та Бюджетною Комісією Київради.Під час зустрічі з ІТ-командою ГБ в Хабі Kyiv Smart City були виявлені такі проблеми: незадоволеність користувачів системою електронного голосування; наявність помилок під час передачі даних від партнерів (Приват BankID, NBU BankID, електронний цифровий підпис); недосконалість мобільної версії платформи ГБ; незручна навігація на сайті та ін. Аби усунути ці недоліки, було рекомендовано внести зміни до Положення щодо системи голосування, реалізувати механізм верифікації за допомогою мобільного додатку KyivSmartCity, Кабінету Киянина, які мають бути проінтегровані з реєстром територіальної громади. Завершити доопрацювання інтеграції з ДФС. Розглянути вірогідність подовження терміну голосування за наявності технічних проблем за спільним рішенням ГБК та МРГ. Реалізовувати норму Положення про завчасно тестування системи до початку етапу голосування. Крім того, учасники засідання дійшли висновку, що необхідно створити робочу групу ІТ-спеціалістів, які змогли б долучитися до вирішення проблем, які виникають під час перебігу ГБ, та оптимізувати роботу сайту.

Коли: 9 липня з 17.00 до 21.00
Де: лекторій Київської міської ради, вул. Хрещатик, 36, 1-й поверх.
Вхід вільний, реєстрація обов’язкова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *