25.8 C
Киев
Вторник, 15 июня, 2021
додомуВерховна радаРада підтримала податкову амністію | Новини на Gazeta.ua

Рада підтримала податкову амністію | Новини на Gazeta.ua


За законопроєкт проголосували 176 із 243 «слуг народу». Фото: Андрій Нестеренко, rada.gov.ua

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу щодо податкової амністії. Документ підтримали 243 народні депутати, пише ZN.UA

Голосування: фракції «Слуга народу: за -176, ОПЗЖ — 1, «Європейська солідарність» — нуль, «Батьківщина» — 2, «Голос» — нуль, групи «Партія «За майбутнє» — 2, «Довіра» — 4.

За документом, в Україні з 1 вересня цього року до 1 вересня наступного відбудеться одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Про що закон

Йдеться про одноразовий обов’язковий платіж, який декларант сам розраховує з вартості належних йому активів. При цьому він має враховувати ставку такого збору.

Передбачається 5% збору щодо валютних цінностей, які розміщені на рахунках українських банків. Також платник може обрати 6% ставки і платити податкове зобов’язання трьома рівними частинами щороку.

Щодо валютних цінностей, які розміщені в іноземних банках визначено 9% збору. Також можна обрати ставку в 11,5% та платити зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Крім того встановлена ставка у 2,5% щодо номінальної вартості держоблігацій з терміном понад рік, які не можна достроково погасити. Це стосується облігацій, придбаних з 1 вересня 2021-го до 31 серпня 2022 року до подання добровільної декларації. Альтернативою є ставка 3%, яку рівними частинами треба буде виплачувати три роки.

Добровільно задекларувати свої доходи зможуть:

фізичні особи, які є резидентами України, в тому числі й самозайняті особи;

фізичні особи, які не є резидентами України, але були ними на момент отримання об’єктів декларування, або на момент отримання доходів, за які отримав відповідне майно.

Новина доповнюється.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments