26.3 C
Киев
Пятница, 18 июня, 2021
додомуКиївВерховний суд вперше прийняв рішення щодо переходу релігійної громади до ПЦУ

Верховний суд вперше прийняв рішення щодо переходу релігійної громади до ПЦУ


Велика палата ухвалила рішення про законність зміни підпорядкування. Фото: pixabay.com

6 квітня відбулося засідання Верховного суду щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Йдеться про вихід із юрисдикції Російської православної церкви в Україні, яка іменує себе УПЦ, і переходу до Православної церкви України (ПЦУ).

Велика палата ухвалила рішення про законність такої зміни підпорядкування, повідомили у пресцентрі ПЦУ.

«Найвищою судовою інстанцією вперше, з початку активного процесу переходів релігійних громад України з Російської православної церкви в Україні до ПЦУ, прийнято рішення, яким підтверджено можливість та законність таких переходів. Від початку 2019-го, РПЦвУ ініціювала понад 100 судових процесів у нових для українського судочинства спорах щодо законності зміни релігійними громадами свого підпорядкування. У силу цього до 6 квітня була відсутня позиція найвищої судової інстанції у таких питаннях, наслідком чого стала суперечлива судова практика судів нижчих інстанцій у вирішенні подібних спорів», — прокоментували у ПЦУ, зазначивши ключове значення такого рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому католицький Великдень цьогоріч на місяць раніше

23 лютого 2019 року релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області, у зв’язку з утворенням автокефальної Православної Церкви України, провела загальні збори, на яких прийняла рішення перейти з РПЦвУ до ПЦУ. Її настоятель звернувся до суду з позовом, в якому вимагав визнати цей перехід незаконним. Господарський суд Києва у лютому 2020 року ухвалив рішення на користь настоятеля релігійної громади РПЦ в Україні. Рішення залишив без змін і суд апеляційної інстанції.

15 грудня 2018 року відбувся об’єднавчий собор, на якому була створена помісна ПЦУ. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія із на той час УПЦ Київського патріархату. 6 січня у Стамбулі Епіфанію вручили томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments