23.2 C
Киев
Суббота, 12 июня, 2021
додомуКиївВлада столиці перенесла пам'ятник на фоні безладів естонських росіян

Влада столиці перенесла пам’ятник на фоні безладів естонських росіян


Бронзовий солдат на новому місці на військовому кладовищі / Wikipedia

27 квітня 2007-го естонська влада перенесла пам’ятник Бронзового солдата з центру міста на військовий меморіал солдатів Червоної Армії в Таллінні. Це відбулося на тлі політичних суперечок з Росією та акцій протесту і вандалізму, які тривали кілька ночей в естонській столиці, й призвели до однієї смерті.

Багато естонців вважали Бронзового солдата в центрі міста символом радянської окупації і репресій. Водночас пам’ятник мав важливе символічне значення для численної етнічної російської громади Естонії, символізуючи не тільки перемогу СРСР над нацистською Німеччиною у ІІ світовій війні, але і їхні претензії на рівноправність в Естонії.

У квітні 2007 року уряд Естонії почав приготування до перенесення статуї і перепоховання останків під нею, відповідно до політичних обіцянок, які дав на виборах, що відбулися в березні 2007 року. Розбіжності щодо перенесення призвели до масових протестів і заворушень естонських росіян, які супроводжувалися грабежами, що тривали протягом кількох ночей. Під час заворушень загинув один із російських погромників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водометом, гранатами і палицями розігнали мародерів в Таллінні (ФОТО)

Рано вранці 27 квітня уряд Естонії провів екстрене засідання і о 3:40 за місцевим часом вирішив негайно перенести пам’ятник, щоб уникнути насильства на вулицях Таллінна. Через 3 год, до 6:40 ранку, пам’ятник перенесли на тимчасове місце на кладовищі. 30 квітня пам’ятник встановили на військовому кладовищі.

Тіла 20 похованих під ним були ексгумовані. 12 тіл передали родичам в Росії, Україні та Ізраїлі. Вісім тіл не були ідентифіковані, тож їх поховали поруч із пам’ятником на військовому цвинтарі.

Церемонія відкриття перенесеної статуї відбулася 8 травня, в день завершення ІІ світової війни. На місці в Таллінні, де раніше стояв пам’ятник, посадили квітковий сад. Згодом там розбили постійний парк.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments