12.4 C
Киев
Понедельник, 19 апреля, 2021
додому Київ Клопотенко розповів про "100 років тому, вперед"

Клопотенко розповів про «100 років тому, вперед»


 

Майже два роки тому в столиці Євген Клопотенко відкрив ресторан «100 років тому вперед». Заклад пригощає відвідувачів стравами української кухні без стереотипів. Дивують картоплею в карамелі, закускою із бджіл, арахісу та меду, яловичою вирізкою з тартаром, оселедця, морквяним пюре та зернами кропу й десятками інших страв.

Про власний підхід у створенні ресторану Gazeta.ua розповів Євген Клопотенко, шеф-кухар

«Про те, що ресторан може бути не української кухні навіть мови не йшло. Уявімо, що я маю італійський ресторан. От зароблю я 100 тис. доларів і що мені з ними робити? Ну, куплю машину, будинок і все. Натомість мій ресторан це не банальна історія про гроші — це про зміну людей», — розповів Євген Клопотенко.

Стверджує, що гроші не є його метою, а виключно інструментом її досягнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо винесу гостям личинок молі – вони це їстимуть

«Ми показуємо відвідувачам щось нове, незвичне. Те, чого раніше ніхто не робив. Люди дивуються, кажуть: «вау», і виходять від нас у шоці та з кайфом. От коли ти заробляєш 100 тис. доларів на такому ресторані — це дійсно круто. Потім можна взяти й, наприклад, відкрити ще один такий заклад у Чернівцях, або Нью-Йорку, щоб там люди дізналися, що таке українська кухня. Ось це дійсно має сенс», — сказав шеф-кухар.

Створюючи нову форму української кухні Євген Клопотенко навмисно відмовився від загальновідомих страв. У меню ресторану не знайти вареників чи сала.

«Коли приходиш в заклад, а там 20 незрозумілих позицій і борщ з салом, ти відразу замовляєш борщ та сало, з точки зору стереотипного мислення, бо ж не замовиш щось незрозуміле. Тому, перший рік в мене борщ могли замовити лише англійською мовою — подавали виключно іноземцям. Українцям я забороняв їсти борщ. Та через рік зрозумів, що він є занадто українською стравою для того, щоб її не було. Тому борщ став доступним для замовлення будь-кого. Це єдина страва зі зрозумілих, яка в нас є», — додав Клопотенко.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments