25.8 C
Киев
Вторник, 15 июня, 2021
додомуМедицина та здоров'яКоронавірус не міг вийти з лабораторії в Ухані - вчені

Коронавірус не міг вийти з лабораторії в Ухані — вченіПровідний вчений Уханського інституту вірусології Ши Чженлі заперечила ствердження про те, що коронавірус вийшов з лабораторії інституту та додала, що немає жодних доказів цього факту, а вчених невідомо за що постійно поливають брудом. Про це вона розповіла в інтерв’ю газеті The New York Times.

Ши Чженлі заперечила повідомлення, що китайські вчені з інституту зверталися до медзакладів із симптомами, схожими на коронавірусну інфекцію ще за місяць до того, як були зареєстровані перші випадки захворювання на Covid-19.

– Уханський інститут вірусології не стикався з подібними випадками, – сказала вона і додала. – Якщо можна, не могли б ви назвати імена цих трьох, щоб допомогти нам перевірити?

The New York Times раніше посилалися на високих посадовців адміністрації США, коли писали, що американська розвідка має ще не досліджені дані щодо джерела пандемії коронавірусу і має технічні можливості, щоб з’ясувати, вірус вийшов із лабораторії чи поширився через контакти людей із тваринами.

Президент США Джо Байден у зв’язку з цим  доручив розвідці “подвоїти зусилля” в пошуках джерела походження Covid-19, звернувши увагу на Китай.

Посольство Китаю в США вважає, що відновлення розслідування є звинуваченням Китаю “у тому, що він є основним джерелом поширення у світі коронавірусу”. Посольство зазначило, що такі висловлювання ускладнять боротьбу з пандемією.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що відвідали Уханський інститут вірусології, зробили висновок: витік вірусів з лабораторії інституту “вкрай малоймовірний”.

Представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь заявив, що Сполучені Штати також повинні допустити фахівців ВООЗ на свої об’єкти для продовження розслідування.

Раніше США закликали Китай оприлюднити записи, пов’язані з перебігом хвороби працівників лабораторії Уханьского інституту вірусології, які могли захворіти коронавірусом ще в 2019 році.
Джерело:
fakty.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments