12.4 C
Киев
Понедельник, 19 апреля, 2021
додому Київ Лукашенко планував убити Шеремета | Новини на Gazeta.ua

Лукашенко планував убити Шеремета | Новини на Gazeta.ua


Білоруські спецслужби обговорювали 2012 року вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться в спільному розслідуванні видань «Єюобсервер» і «Беларускі народний Трибунал».

Стверджують, що отримали запис розмови 11 квітня 2012-го. Шеремет на той час жив у Москві. На плівках тодішній глава КДБ Білорусі Вадим Зайцев обговорював операції 7-го відділу спецпідрозділу «Альфа». Цю таємну групу створили для боротьби з противниками режиму Олександра Лукашенка.

На записі Зайцев каже, що Шеремета треба прибрати. Учасники розмови обговорюють, як ліквідувати колишнього директора білоруської тюрми Олега Алкаєва, колишнього полковника Володимира Бороданя і колишнього голову антикорупційної служби В’ячеслава Дудкіна. Хотіли, щоб скидалося на нещасний випадок. Усі названі тоді жили в Німеччині. Їх не вбили.

Зайцев каже, що Лукашенко поклав $1,5 млн на спеціальний рахунок для неформальних операцій і хоче бачити результати. Також наголошує — важливо, щоб ніхто не підозрював у вбивствах білоруський КДБ.

Зайцев пішов із цієї структури в листопаді 2012-го. Працює директором білоруської телекомпанії Cosmos TV. Знайомі з ним фахівці НАТО з питань Білорусі підтвердили, що його голос схожий на голос у записі. Невідомо, чи розформували 7-й відділ «Альфи».

20 липня 2016 року в Києві підірвали авто з білоруським журналістом Павлом Шереметом. У грудні 2019-го МВС України назвало підозрюваних — ветерана російсько-­української війни й музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь, а також лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко. Адвокати не раз заявляли про фальсифікацію доказів проти підозрюваних.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments