14.4 C
Киев
Воскресенье, 2 мая, 2021
додомуКиївМасажери, сівалки, пальми - що рекламували київські газети 120 років тому

Масажери, сівалки, пальми — що рекламували київські газети 120 років тому


Фото: facebook.com/BelleEpoqueUA/

Показали, які товари рекламували у Києві 1901 року.

Рекламу розміщували у газеті «Києвлянин». Фото публікують «Хроніки Прекрасної Епохи».

Власники різноманітних фірм та виробництв рекламували послуги, побутові, сільськогосподарські товари, засоби для догляду за тілом, меблі та найсучасніші технічні винаходи, такі як холодильники, вдосконалені грамофони, друкарські та швейні машинки.

Людям радили перевіряти товари та остерігатись підробок, яких, імовірно, на ринках та руках невідомих комівояжерів було багато.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекламі автомобілів 117 років: добірка найкреативніших реклам

Спочатку в Києві з’явилася зовнішня реклама. На магазинних вивісках вказували лише назву закладу. Згодом використовували віконниці, на яких малювали продукцію магазину — хліб, ковбасу, фрукти тощо. Нерідко такі вітрини прикрашалися плакатами із написами, наприклад: «Кращий друг шлунку».

На тодішніх вулицях були присутні також білборди — афішні тумби. На них розклеювали рекламні оголошення. Цим займалася спеціальна контора, яка називалася «Реклама».

Усе змінилося із появою преси, яка поширювала рекламу за гроші. Газети «Киевлянин» і «Киевское слово», які коштували 5 коп., брали з рекламодавця 40 коп. за розміщення реклами на першій шпальті, 20 — на останній. Згодом виникли спеціальні видання — «Газета объявлений киевских торговых и промышленных фирм».

Уся реклама проходила поліцейську цензуру та велася російською мовою. Заборонялося рекламувати книги з проституцією та збоченнями, засоби протидії вагітності та запрошення до статевого зв’язку.

Якщо рекламодавець хотів подати рекламу, він мав, перш за все, зазначити заклад. Кращим для реклами вважалось додавання на листівку ілюстрації власного диплома та різних нагород, отриманих закладом.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments