22.7 C
Киев
Воскресенье, 13 июня, 2021
додомуМедицинаНауковець: COVID-19 має непередбачувані наслідки, лише вакцина формує правильний імунітет – останні...

Науковець: COVID-19 має непередбачувані наслідки, лише вакцина формує правильний імунітет – останні новини

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Академік НАН і НАМН України, професор, провідний епідеміолог Володимир Широбоков у коментарі УНН пояснив, що хоча після COVID-19 виробляються антитіла, однак імунітет після вакцинації значно сильніший і дає 100% захисту від смертельного результату та важкого перебігу хвороби.

Цитата:

«Доведено, що при захворюванні вірус, який активно розмножується в організмі, має імуногальмівний ефект, зокрема, він викликає зменшену кількість лімфоцитів, а це свідчення того, що імунні процеси значно зменшені. У той час як при вакцинації такого ефекту немає, бо ми не використовуємо «живий» вірус, беремо або його генетичний матеріал, або білок ізольований – і «живого» вірусу немає. Ось тут істотна різниця», — пояснив Володимир Широбоков.

Деталі

Саме через це імунітет до COVID-19 після вакцинації, на відміну від природного (отриманого від раніше перенесеної хвороби), на 100 % захищає від летальних наслідків.

«Вважають, якщо проведена вакцинація за схемою, то вона повністю гарантує запобігання летальному ефекту», — зазначив Широбоков.

Доповнення

З початку вакцинальної кампанії 526 916 людей щеплено від COVID-19. 

За словами міністра Степанова, Україна вже повинна була отримати 3,9 млн доз, але через затримки поставок в усьому світі надійшло поки що 1 119 000 доз вакцин від різних виробників. Саме через перебої поставок вакцин в усьому світі МОЗ не може поки що вийти на потужності з вакцинації, до якої вже готова інфраструктура: 5,65 млн щеплень від COVID-19 на місяць. 

Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments