2.1 C
Киев
Среда, 28 апреля, 2021
додомуМедицинаНемовляті заново склали череп | Новини на Gazeta.ua

Немовляті заново склали череп | Новини на Gazeta.ua


Хірурги Львівської міської дитячої лікарні заново сформували голову хлопчикові Леву, 4 місяці. Була «трикутна». Череп міг тиснути на мозок. У подальшому це змінило б риси обличчя й розташування очей.

Такі порушення спричинило передчасне заростання в немовляти лобного шва між кістками. Зазвичай відбувається у віці від 6 місяців до 1,5 року. У Лева почалося ще в утробі матері. Подібні випадки трапляються раз на п’ять років. Причини не відомі.

— Дітей із такими вадами оперують не раніше 5 місяців. Ми зробили це зараз, щоб не допустити незворотних змін кісток і головного мозку, — розповідає нейрохірург Тарас Микитин, 43 роки.

Операція тривала 3 год. Дитині розділили лобні кістки і склали їх правильно, заново сформувавши череп. Закріпили двома смужками, що розм’якають при +60°C. Поклали на кістку і вони затверднули. Система фіксації коштує 34 тис. грн. Її купила благодійна організація.

— Ми вперше прооперували за цією сучасною методикою. Смужки тримають кістку в правильному положенні. Їх не треба видаляти. Поступово розсмоктуються й виводяться з організму, — додає Тарас Микитин.

Лева виписали з лікарні 10 червня. Надалі розвиватиметься нормально.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments