21.5 C
Киев
Суббота, 12 июня, 2021
додомуМедицинаНовини Тернопільщини: у п'ятиповерхівці "зникли" 60 квартир

Новини Тернопільщини: у п’ятиповерхівці «зникли» 60 квартир


У місті Борщів Тернопільської області на вул. Степана Бандери, 85 люди живуть у п’ятиповерхівці, зведеній 1979 року. Будинок в аварійному стані. Відселити мешканців міська влада не може. Бо із 100 квартир на балансі мерії значаться лише 40. Решта будинку не введена в експлуатацію.

«Живу тут 32 роки. Всі квартири приватизовані, — розповідає Gazeta.ua мешканка будинку Наталія Белюх. — Будівля у жахливому стані. Коли шукали, хто б нам допоміг — з ремонтом чи відселенням, з’ясувалося, що відповідального за частину будинку нема. Міська рада має документи лише на 40 квартир. Решта — навіть не введена документально в експлуатацію».

Будинок аварійний. Люди бояться, що в будь-який момент завалиться.

«Ремонти проводяться. Але їх можна назвати косметичними. Суттєво ситуацію не змінюють. У нас є квартири, в яких страшно знаходитися. Пішли тріщини. Люди звідти мусили з’їхати. У моїй квартирі теж тріщина. Коли мороз чи відлига, чути як воно тріщить», — каже Наталія Белюх.

Фото: Фото надала Наталія Белюх

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столичній багатоповерхівці обвалилися балкони: показали фото

Розібратися в проблемі намагається й інша мешканка будинку Марія Ільчук. Подала запит у архів і чекає відповіді.

«Хочу з’ясувати, куди з паперів ділися 60 квартир. Вимагаю рішення по приватизації, про одержання ордерів на квартири. Там ще склалася така ситуація, що була вказівка привезти у наш будинок людей, які втратили свої домівки. Подробиць про них не знаю. До нас вони так і не потрапили.», — каже Марія Ільчук.

У міській раді кажуть, що документи не могли зникнути.

«Документи десь мають бути. Ми шукаємо. Але де вони, невідомо», — каже голова Борщівської міської ради Ігор Чопик.

«Наскільки розумію, в будівництві був задіяний кооператив, — говорить адвокат Богдан Будзик. Я би порадив розмотувати цей весь клубок з самого початку. З’ясувати, хто був кооператив, забудовник, де є проектна документація. Десь є прогалина про яку ніхто не знає, або ж щось недоговорює.

У мерії мешканцям сказали, що займатися цим питанням не будуть.

У Пологах Запорізької області вибух газу зруйнував приватний будинок по вул. Героїчній. Під завалами опинився 63-річний власник. Його з травмами забрали до лікарні.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments