24.3 C
Киев
Суббота, 12 июня, 2021
додомуЖитлово-комунальні тарифиРіст тарифів у Зеленського хочуть перекласти на місцеву владу – політолог

Ріст тарифів у Зеленського хочуть перекласти на місцеву владу – політолог


«В уряду та Зеленського не вийшло зробити все, що можна було для завершення децентралізації», вважає Віктор Бобиренко. Фото: Gazeta.ua

У межах децентралізації команда президента Володимира Зеленського хоче перекласти відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу. Натомість позитивні моменти залишатимуть як свою перемогу, говорить політолог Віктор Бобиренко в ефірі каналу «Еспресо».

«Вчора з’явилася інформація, що НКРЕКП буде надавати на місця право регулювати тарифи. Це значить, що у Зеленського казатимуть: «Все, що зробили ми, – добре. Те, що ростуть тарифи – ми ні при чому, це мери міст». Цей елемент децентралізації сумнівний. Центральна влада знімає з себе питання», – говорить Бобиренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні утворився дефіцит електроенергії

Також додає: «Об’єктивно, в уряду та Зеленського не вийшло зробити все, що можна було (для завершення децентралізації. — Gazeta.ua). Тим більше, потрібні законодавчі, конституційні зміни. Добре, що прибрали райони. Але не так швидко, як хотілося. Багато було дорізування громад, коли можна було поділити їх по-іншому, але втручалися місцеві князьки. Це зробили не ідеально. Але добре, що щось зробили».

«Добре, що «орден» за децентралізацію «слуги народу» повісили не лише собі. Ще й згадали, що до них хтось щось робив. В тому числі, що при президентові Вікторові Ющенку на перших круглих столах це впроваджували», – каже Бобиренко.

За травень 2021 року середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні зросли на 3,9%. За останній рік тарифи піднялися на 35,3%.

Тарифи на утримання і ремонт житла за травень виросли на 0,9% (за рік — на 6,7%), на водопостачання не змінилися (за рік виросли на 11,0%), на каналізацію не змінилися (за рік зросли на 17,5%), на утримання житла і прибудинкових територій зросли на 0,1% (за рік виросли на 2,6%), на електроенергію не змінилися (за рік виросли на 36,6%), на природний газ зросли на 14,6% (за рік виросли на 161,6%), на опалення і гарячу воду не змінилися (за рік виросли на 4,8%).

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments