15.8 C
Киев
Четверг, 16 сентября, 2021
додомуЖитлово-комунальні тарифиСубсидії: пояснили, чому призначають із затримкою

Субсидії: пояснили, чому призначають із затримкою


Фото: Олена Луценко

2,5 млн. сімей отримають субсидії автоматично найближчими тижнями. Допомогу нарахують, починаючи з травня, повідомили в Мінсоцполітики.

85% домогосподарств не потрібно подавати нові документи, їм грошова підтримка буде надана автоматично. Це громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020–2021 років.

«Виключення складають тільки домогосподарства, яким житлова субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі. Або була призначена за фактичним місцем проживання осіб. Це орендарі житла, внутрішньо переміщені особи, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Або призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації», — пояснили в Мінсоцполітики.

Цим категоріям потрібно подавати нові заяви і декларації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Програму субсидій знову змінюватимуть — економіст пояснив причину

За результатами перевірки Мінфіну, встановили факт, коли одержувач субсидії купив автомобіль Мерседес-Бенц на суму понад 800 тис. грн. Також зафіксували купівлю трактора іноземного виробництва, валюти на суму понад 1 млн. грн. За 12 місяців 830 одержувачів житлової субсидії придбали валюти на суму майже 140 млн.грн.

«Програма житлових субсидій – це адресна підтримка тих громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги. Це не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, має тіньові доходи й не сплачує податки», — підсумували в Мінсоцполітики.

«Не матимуть права на субсидії ті сім’ї, що мають понад дві квартири чи будинки. Також не отримають субсидії члени сімей, які здійснили впродовж 12 місяців перед зверненням купівлю іноземної валюти одноразово на суму понад 50 тисяч гривень», — розповіла Gazeta.ua Людмила Корнієнко, директорка департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Відтепер звертатимуть увагу на наявність не тільки автомобіля молодше п`яти років. А й коли хтось із домогосподарства володіє двома й більше автомобілями, яким менш як 15 років, уточнили в міністерстві. Також враховуватимуть одноразові витрати громадян на 50 тис. грн і більше. Це купівля товарів, послуг, окрім оплати медичних, комунальних послуг і навчання. Також братимуть до уваги інформацію про внески до статутних капіталів організацій, купівлю корпоративних прав, коштовних речей, рухомого й нерухомого майна на суму понад 50 тис. грн.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments