11.4 C
Киев
Четверг, 29 апреля, 2021
додомуКиїв"Українські гравці мене вразили" - екстренер "Динамо"

«Українські гравці мене вразили» — екстренер «Динамо»


Вісенте Гомес – тренер із системи іспанського «Атлетик», Більбао. Понад 3 роки працював в київському «Динамо». Спочатку займався формуванням молодих гравців, а потім був ассистентом головного тренера. Працював тренером в московському «Спартаку» та «Аль Ахлі» за часів роботи Сергія Реброва. Самостійну роботу розпочав із «Олімпіком», а зараз очолює «Сабах» з Азербайджану.

Ви працювали в системі «Динамо» понад 3 роки. Що взяли з цього?

— Для мене цей досвід був дуже багатим — перший досвід за межами Іспанії. В країні, з якою я не був знайомий. З іншого культурою, мовою. Думаю досвід був успішний, не тільки через перемоги в чемпіонатах, але і через виховання молодих футболістів. Я вважаю, що залишив певну ідею роботи, яка ґрунтується на розвитку гравця, з певним стилем і ідентичністю.

Автор: Фк «Олімпік»
 

Вісенте Гомес минуло сезону очолював «Олімпік»

Що ви змінили у процесі формування гравців, методології роботи Академії «Динамо»?

— В першу чергу ми трохи змінили менталітет тренерів, які більше переживали за результат наступного матчу, на ідею навчання і розвитку гравців в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Ми намагалися створити культуру навчання, в якій гравець думав про свої сильні і слабкі сторони та усвідомлював, що йому потрібно вдосконалюватися, щоб досягти свого максимального потенціалу. Крім того, індивідуально покращували футболіста в рамках команди. Гравці повинні були удосконалити багато концептів розуміння гри.

Коли Ребров йшов до «Ференцвароша», я був задіяний в іншому проекті

В чому відрізняється формування гравців в Іспанії та України?

-В першу чергу — думати про розвиток гравця, а не тільки про перемогу в наступному матчі. В Іспанії більше присутня культура колективної гри з вищим рівнем розуміння гри кожним з учасників.

Ви працювали як тренер молодіжних команд, як другий тренер, а також як головний тренер. Як відрізняються ці ролі?

-У кожній позиції є свої складності і зони відповідальності. Природно, що працюючи з молодіжними, або дорослими командами рішення ухвалюються самостійно, і вся відповідальність лягає на одну конкретну людину. Працюючи асистентом, ти намагаєшся робити максимально якісно те, що вимагає головний тренер, і бути завжди доступним, щоб допомогти в будь-який момент. Це все необхідно для того, щоб головний тренер мав можливість робити свою роботу максимально ефективно.

Автор: ФК «Аль Ахлі»
 
Сергій Ребров та Вісенте Гомес в Саудівській Аравії
Сергій Ребров та Вісенте Гомес в Саудівській Аравії

На що ви звернули увагу в українському футболі в першу чергу — що вразило і розчарувало?

-В першу чергу, я хотів зрозуміти хід думок гравців, тренерів. Як вони приймають рішення, чим керуються, чого хочуть, як будують комунікацію. Це найбільш важливо для продуктивної роботи з групою гравців і тренерів, яких ти не знав досі. Після цього я вже розбирався, чи можу я допомогти всій групі футболістів, щоб поліпшуватися в футбольному плані.

Автор: ФК «Динамо»
 
Вісенте Гомес на тренуваннях "Динамо"
Вісенте Гомес на тренуваннях «Динамо»

А найбільше здивував мене індивідуальний рівень гравців. Спочатку не знаючи рівень українських гравців юнацького та молодіжного футболу, я припускав, що з цим будуть проблеми для розвитку домінуючого концепту гри. Але коли я приїхав і ознайомився ближче з молодіжним футболом в країні, то був дуже здивований тим, наскільки талановиті від природи українські футболісти, і яким потенціалом. Найбільше розчарування було пов’язано не з футбольною складовою, а з мовним бар’єром. Незнання мови дуже сильно ускладнює тренерську роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шевченко дуже вимогливий у роботі. Але проблем з ним немає жодних»

Ребров в «Динамо» і «Аль Ахлі» — це один тренер, або різні фахівці?

-Я вважаю, що всі ми змінюємося з плином часу. Це природно в контексті природного розвитку особистості людини. Різні контексти змушують нас адаптуватися і розвиватися. І я впевнений, що Сергій, будучи професіоналом своєї справи, точно так же еволюціонував і покращився з плином часу і прийняттям нових викликів. Зокрема, наслідком цього ми бачимо ті неймовірні результати , яких він досягає з сезону в сезон.

Чому ви не працюєте з Ребровим в «Ференцвароші»?

— Коли Сергій переїжджав туди, я був уже залучений в інший проект. Ребров працює грандіозно. Вдячний, що дав мені шанс бути з ним у «Динамо».

Яремчук міг би бути успішним в Іспанії

Роман Яремчук не зміг виділитися в «Динамо», незважаючи на те, що став «зіркою» в Бельгії і головним форвардом збірної України. Що йому завадило бути успішним в Києві?

-У кожного гравця свій ритм розвитку і становлення. Можливо, в «Динамо» був поганий для нього момент, і Роману довелося піти, але таке трапляється з багатьма гравцями у всьому світі. Яремчук був і є гравцем з чудовими даними і якостями.

Автор: ФК «Динамо» Київ
 
Вісенте Гомес та Олександр Хацкевич
Вісенте Гомес та Олександр Хацкевич

За Яремчуком стежать деякі клуби ТОП європейських чемпіонатів. Як ви вважаєте, який європейський чемпіонат йому більше підходить — міг би бути успішним в Іспанії?

-Цілком би підійшов для цього чемпіонату.

Який потенціал у Віктора Циганкова?

— Гравець величезного таланту, який робить різницю. Він уже успішний. Є травми, які заважають йому грати так, як він би хотів, але немає сумнівів в тому, що він вже є і далі буде важливим гравцем для всього українського футболу

Вісенте Гомесу – 49 років.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments