24.3 C
Киев
Суббота, 12 июня, 2021
додомуВерховна радаШтрафи за кредит: Зеленський підписав новий закон

Штрафи за кредит: Зеленський підписав новий закон


Штрафи за кредит: Зеленський підписав новий закон. Фото: ria.ru

Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує заборону на штрафи за новими кредитами для громадян у зоні АТО/ООС. Це стосується і заборони стягнень на заставну нерухомість за кредитами.

Відповідні положення застосовуються до договорів, укладених після 1 травня або до яких після цієї дати вносилися зміни щодо продовження строків, зменшення розміру відсотків і штрафів.

Про це повідомили у пресслужбі президента.

«Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%» на рівних умовах з усіма громадянами України», — відповіли у відомстві.

Закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг» № 1451-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 19 травня.

Українці, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС України повідомило час зустрічі Зеленського і Байдена

Залишиться в дії заборона виселяти громадян із житлових будинків, переданих в іпотеку за чинними кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об’єкт іпотеки.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У межах децентралізації команда президента Володимира Зеленського хоче перекласти відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу. Натомість позитивні моменти залишатимуть як свою перемогу, говорить політолог Віктор Бобиренко.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments