10.1 C
Киев
Пятница, 24 сентября, 2021
додомуПравочинство і злочинЯке сьогодні церковне свято | Новини на Gazeta.ua

Яке сьогодні церковне свято | Новини на Gazeta.ua


12 червня православна церква вшановує пам’ять преподобного Ісаакія сповідника, ігумена Далматського.

Він жив у IV столітті в Сирії та вів усамітнений, аскетичний спосіб життя. Святий заснував монастир біля Константинополя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто сьогодні святкує День Ангела та як оригінально привітати іменників

У 378 році преподобний Ісаакій трудився в пустелі, поки не почув голос із небес, що звелів йому вирушити в Константинополь. Прибувши туди, святий застав столицю охопленою єрессю аріанства, прихильником якої був імператор Валент.

Коли імператор збирався на війну з варварами, Ісаакій кілька разів підходив до нього з умовляннями, просячи відкрити церкви і припинити гоніння на православних. За це наближені імператора побили святого, а Валент наказав кинути його в смердюче болото, з якого живим не вибиралася жодна істота. Але 2 ангели чудесним чином позбавили преподобного Ісаакія від загибелі.

Автор: religions.unian.ua
 

Преподобний Ісаакій Далматський жив в IV столітті

Прийшовши до імператора в останній раз, він передбачив йому поразку у війні і загибель у вогні. Розгніваний імператор наказав кинути подвижника в темницю до свого повернення. За пророцтвом святого, армія Валента була розбита варварами, а імператор, рятуючись утечею, згорів в дерев’яній коморі, підпаленій переслідувачами. Після цього випадку Ісаакія почали шанувати як великого пророка.

Доживши до глибокої старості, преподобний Ісаакій поставив замість себе ігуменом преподобного Далмата, ім’ям якого і став називатися монастир. Помер Ісаакій 30 травня 383 року.

Що сьогодні не можна робити

Вважається, що на Ісаакія плазуни влаштовують весілля. Тому гуляти в полі або в лісі в цей день небезпечно. Бережуть також і худобу, не виганяйте її на пасовища. Також не можна брехати, хитрувати, приховувати щось і всіляко викручуватись.

12 червня в народі називають Зміїним днем. Предки вірили, що сьогодні всі плазуни вилазили на сонце. В Київській Русі було повір’я, що в цей день «змії поїздом йдуть на зміїне весілля». Вбивати плазунів в цей день дуже небезпечно.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments