11 C
Киев
Понедельник, 20 сентября, 2021
додомуБЛОГИ2021-Й В СИСТЕМІ ЮСТИЦІЇ. "Велика приватизація в'язниць" відкладається.

2021-Й В СИСТЕМІ ЮСТИЦІЇ. «Велика приватизація в’язниць» відкладається.

 «Усі труднощі та перемоги, через які нам довелося пройти минулоріч, загартували нашу команду. Нам вдалося зробити значні кроки на шляху до розбудови системи юстиції. Та на 2021 рік ставимо перед собою не менш амбітні цілі, аби продовжити втілювати задумані плани у життя»

 Міністр юстиції України Денис Малюська.

 2020-й став для Міністерства юстиції України роком важкої праці та досягнень.

Одна з цілей Міністерства юстиції України на 2021 рік – оптимізація діючих та продаж вже законсервованих установ виконання покарань. Це повинно дозволити

— отримати додаткові кошти для інвестування в будівництво нових сучасних слідчих ізоляторів

— впровадження кращих умов тримання засуджених.

Міністерство юстиції 6 серпня 2020 року розпочало розпродаж майна пенітенціарної системи. Нагадаємо, у жовтні 2020 року повідомлялося, що 27 законсервованих українських в’язниць, які останні два роки не використовують, виставлять на продаж через ProZorro.

На сьогоднішній день їх уже 35. «У рамках «Великої приватизації в’язниць» плануємо виставити на прозорі аукціони майно 35-ти виправних закладів, що перебувають у «законсервованому» стані. Кожен з цих закладів, розташованих по всій території України, вже припинив свою профільну діяльність. Утримувати закриті установи, які не виконують своєї функції, є невигідним для держави, оскільки це мільйони гривень видатків щороку», – говорить заступник Міністра юстиції Олена Висоцька.

Очільник Мін’юсту Денис Малюська зазначав: «В’язнична інфраструктура України збудована ще за радянських часів. Слідчі ж ізолятори в країні були зведені ще раніше – вік багатьох установ уже налічує понад 100 років. Вони технічно зношені та непристосовані до сучасних умов утримання людей. Проблему можна було б вирішити, звівши нові СІЗО. Однак будівництво слідчих ізоляторів «з нуля» – дуже вартісне для держави. Тому Мін’юстом і було прийнято рішення реалізувати проєкт із продажу в’язниць, аби за рахунок цього отримати кошти для будівництва нових СІЗО. Перші аукціони відбулися вже цього року. Паралельно розпочнемо підготовку проєктно-кошторисної документації для початку будівництва нових сучасних СІЗО за межами міст із залученням приватного сектору»

17 лютого 2021 року Фонд державного майна виставив на аукціон першу в’язницю, яка не використовується кілька років – Ірпінський виправний центр (№132) у Київській області. Аукціон з продажу Ірпінського виправного центру не відбувся через відсутність пропозицій, про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Фейсбуці.

«Потенційні покупці розцінили стартову ціну як зависоку і заявки не подали. Аукціон переноситься на квітень зі зниженням стартової ціни», — зазначив Малюська. Ціна Ірпінського виправного центру на аукціоні у квітні буде знижена на 50%.16 березня мав відбутися аукціон із продажу Ірпінського виправного центру. Стартова ціна об’єкту становила 220 мільйонів гривень.

Територія Ірпінського виправного центру займає більше 8 га

Державна установа «Ірпінський виправний центр (№ 132)» розташована за адресою: Київська обл., місто Ірпінь, смт. Коцюбинське, вул. Залізнична, будинок 1 та будинок 5. Відстань до Києва складає 2,8 км, до станції метро «Академмістечко» – 6,4 км, до міського парку відпочинку – 150 м, до залізничної станції «Біличі» – 120 м, до загальноосвітньої школи № 18 – 650 м. Площа будівель складає 28 141,70 кв. м. Загальна площа земельних ділянок – 8,3 га з категорією ділянки – землі житлової та громадської забудови. На об’єкті наявні водопостачання та каналізаційна мережа. Електропостачання здійснюється двома підстанціями: 700 та 490 кВт.

Довідка

Державна установа «Ірпінський виправний центр (№132)» розташована в самому центрі смт. Коцюбинське, в 6 км від столичної станції метро «Академмістечко». Заклад припинив свою профільну діяльність в серпні 2019 року. «Об’єкт має чудовий інвестиційний потенціал. Загальна площа земельної ділянки складає 8,3 га. Підведені комунікації: водовідведення і водопостачання, електрика тощо. Поруч – залізнична гілка, що дозволить новому власнику забезпечити чудову логістику. Крім того, навколо об’єкта зведений новий житловий масив, поруч – великий парк, що створює чудові умови для забудови», – зазначив заступник голови Фонду державного майна Тарас Єлейко.

А чи законний характер приватизації території Ірпінського виправного центру і будь-які дії з цього приводу адже в Статті 4 Закону України про приватизацію чітко зазначено, що приватизації не підлягає майно Державної кримінально-виконавчої служби України, яке безпосередньо забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій. Наскільки  відомо, колонія лише законсервована. Спочатку потрібно зрозуміти, невже державі не потрібний цей виправний заклад, який в випадку консервації являється резервом на випадок, якщо все ж таки поліція почне виконувати свої обов’язки більш сумлінно і доправляти до суду усіх злочинців. Для можливості скористатися ч. 3 ст. 4 цього закону, на  думку Експерта по приватизації, члена громадської ради при ФДМУ Дмитро Качура, потрібно ліквідувати цю установу та державне майно передати в управління Мінюсту або ФДМУ і лише потім готувати документи на приватизацію. Це може зайняти не один рік”.

Згідно закону, лише у разі якщо майно органів державної влади та органів місцевого самоврядування, майно державних підприємств, що належать до сфери управління органів державної влади та органів місцевого самоврядування, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, сил цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної кримінально-виконавчої служби України, правоохоронних органів та податкових органів, митних органів безпосередньо не забезпечує виконання зазначеними органами встановлених законодавством завдань, таке майно є об’єктами, що підлягають приватизації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments