0.7 C
Киев
Понедельник, 17 января, 2022
додомуМедицина та здоров'я"Амністія" для власників фальшивих Covid-сертифікатів: кого вона стосуватиметься

«Амністія» для власників фальшивих Covid-сертифікатів: кого вона стосуватиметьсяВ Україні готують правові норми для звільнення від кримінальної відповідальності (“амністії”) громадян із фальшивими сертифікатами про вакцинацію проти коронавірусу. Йдеться про осіб, які купили фейковий Covid-сертифікат, проте не користувалися ним.

Про це заявив сьогодні на брифінгу голова Національної поліції України Ігор Клименко.

– Що стосується амністії, наша правова позиція наступна: ті особи, які замовили собі і купили сертифікат, але його не використали, вони не притягуються до відповідальності. Ті ж особи, які його виготовляли або використовували, несуть відповідальність на сьогодні перед законом, – наголосив Клименко.

Він додав, що звільнення від відповідальності також стосуватиметься громадян, які вирішили вакцинуватися, попри придбаний підроблений сертифікат. Такі громадяни повинні повідомити про факт купівлі сертифіката.

– Дивіться: у вас є куплений сертифікат, і ви хочете дійсно зробити вакцинацію… Сьогодні Міністерством охорони здоров’я, Верховною Радою, депутатським корпусом, Національною поліцією і Міністерством внутрішніх справ розробляються правові підстави, яким чином уникнути адміністративної, а в даному випадку кримінальної відповідальності, – пояснив Клименко.

Він висловив думку, що такі правові норми будуть напрацьовані та оприлюднені вже найближчими днями. За словами Клименка, вони дозволять не лише “амністувати” людину, яка придбала Covid-сертифікат, а й виявити тих, хто займається виготовленням та розповсюдженням таких фальшивих документів

– Якщо ви не скористалися цим підробленим сертифікатом, ми маємо зараз напрацювати той правовий механізм, який дозволить вам уникнути відповідальності, тому що ви прийшли з повинною. А з іншого боку – виявити ту фізичну чи юридичну особу, яка займалася виготовленням та переданням вам цього сертифікату, – заявив голова Національної поліції.

Клименко також поінформував, що за останній тиждень було відкрито 118 кримінальних проваджень за фактами вироблення та використання фейкових Covid-сертифікатів. Найбільше таких документів виявляють при перетині кордонів України (наприклад, в аеропорту Бориспіль було 48 випадків за тиждень).
Джерело:
fakty.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments