11.3 C
Киев
Воскресенье, 7 ноября, 2021
додомуВерховна радаЕкоподаток в Україні збільшиться втричі

Екоподаток в Україні збільшиться втричі


В Україні планують збільшити екологічний податок за викиди вуглецю. Він обов’язково сплачується з різних викидів у довкілля.

Автор: Олена Луценко
 
Ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю з 10 гривень за тонну збільшуються до 30 гривень за тонну

«Зараз ставка екологічного податку на викиди СО2 в Україні одна з найнижчих у світі й становить 10 грн за тонну. У Польщі вона дорівнює 1 євро за тонну», — повідомляє Міністерство фінансів України.

Законопроєкт № 5600 підвищить деякі ставки. Зокрема, екологічний податок за скидання забруднювальних речовин у водні об’єкти збільшуються в 1,6 раза. Поступово у вісім разів до 2029 року. Очікують 100 млн грн додаткових надходжень у державний і місцевий бюджети.

Ставки екологічного податку за викиду двоокису вуглецю з 10 грн/тонну збільшуються до 30 грн/тонну. Додатковий ресурс надходжень — 2,1 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криза неминуча: економіст оцінив бюджетну декларацію уряду

Екологічний податок на відходи для підприємств гірничої промисловості підвищуються з 0,49 грн до 1,5 грн/тонну. Прогнозують 300 млн грн надходжень до бюджету.

Екологічний податок, за винятком податку з радіоактивних відходів, ділиться так: частка держави становить 45%, місцевої влади — 55%.

Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонують обкласти податком на додану вартість (ПДВ) операції з продажу новозбудованих квартир чи будинків.

Відповідний документ «Про внесення змін до Податкового кодексу України й деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600 зареєстрований 2 червня.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments