5.2 C
Киев
Воскресенье, 7 ноября, 2021
додомуКМДААнонсиПроект "Світло безпеки": влада дає "зелене світло" розвитку ініціатив місцевої громади.

Проект «Світло безпеки»: влада дає «зелене світло» розвитку ініціатив місцевої громади.


Крім інших визначних подій, у м. Києві триває підготовка до щорічного міського форуму громадянського суспільства, що організовує Департамент суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації. Ця подія покликана сприяти покращенню суспільного діалогу задля реалізації ключових пріоритетів розвитку столиці. Таким чином відбувається запровдження європейських практик публічної комунікації на рівні влада – громада.

Міському форуму передуватиме 10 районних. Заходи пройшли або пройдуть у кожному районі столиці та будуть присвячені актуальним питанням розвитку громадянського суспільства: громадський бюджет, відкриті громадські простори, квартальний менеджмент, молодіжна політика та ін.

05 червня 2021року Форум розвитку громадянського суспільства відбувся у парку «Перемога» Дніпровського району столиці. Представники громадських організацій попрацювали в форматі «світового кафе» над вирішенням задач квартального менеджменту; відбулась панельна дискусія по Громадському бюджету м. Києва; також пройшов молодіжний воркшоп із написання проєктів. Крім цього, гості радо приймали участь у інтерактивах, проведених неурядовими організаціями м. Києва.

В числі інших заходів великою популярністю користувався тест «Світло безпеки» від ГО «Ф’ючелаб Юкрейн». Більше ніж сто маленьких киян з батьками підходили до стійки «Ф’ючелаб Юкрейн», тестували на телефонах власні знання з безпеки дітей, та з радістю отримували призи. Хоч питань було всього 12, все ж не всі відповіді були відомі користувачам. Проте бажання виграти приз – банданку чи маску зі світлоповертаючими елементами – перемагало. Ресурс «Київ.орг» звернувся до команди проекту з проханням розповісти детальніше про їх інноваційний підхід до важливого питання безпеки дітей.

Координаторка проекту «Світло безпеки» Тетяна Галюк, членкиня правління ГО «Ф’ючелаб Юкрейн», розповіла нашому виданню про історію створення даного тесту. У 2020 році, під час створення аналітичних матеріалів для проекту з безпеки школярів «БікамСейв», було визначено, що, не дивлячись на активну діяльність ювенальної поліції, середньостатистичний маленький киянин все ж має недостатньо знань про загрози, що існують поза домівкою. «Це робить наших дітей вразливими щоденно, без перерви на канікули чи вихідні» — вирішила команда проекту. Саме тому для нестандартного вирішення підвищення питання дитячої безпеки, за підтримки Голови Громадської Ради м. Києва Богдана Назаренка, представники організації зв’язалась із Поліцією міста Києва. Було створено команду в особі представників громадської організації, представників поліції в особі Ольги Юськевич та Юлії Гірдвіліс, представницею відділу ювенальної превенції в особі Яни Цимбал, а також речницею Патрульної Поліції м. Києва Анною Жадан. Ця команда спрацювала дуже ефективно, як в розробці тесту, так і при створенні цікавих і одночасно потрібних юним киянам мотивуючих до отримання знань призів.

Громадські активісти отримали від поліції методичні матеріали, які переформатували в тест, що розміщений на сторінці громадської організації https://flab.org.ua/. Даний тест цікавий тим, що після кожного питання є слайд із короткою інформацією про те, як саме себе треба вести на вулиці. Таким незвичайним способом активісти привернули увагу дітей до вивчення необхідної їм в подальшому житті інформації. Голова ГО «Ф’ючелаб Юкрейн» Олена Медвєдєва розповіла цікаву деталь щодо тесту: виявляється, під час розробки тесту стало зрозуміло, що методист створив більш інтерактивний матеріал, ніж звичайний тест. Тому громадські активісти вирішили шукати шляхів, якими можна було дати життя більшості ідей розробників. Таким чином, із керівництвом КП «Освітня агенція міста Києва», було досягнуто домовленість про розміщення на Освітньому Хабі м. Києва тесту «Світло безпеки» у форматі SCORM https://eduhub.in.ua/courses/cvitlo-bezpeki. Крім звичайних опцій, проходячи SCORM-тест, діти та дорослі можуть показати маршрут персонажу, скласти пазл та виконати інші цікаві дії.

Тест має також одну цікаву деталь в історії свого розвитку, яка стосується міжнародного досвіду.

ГО «Ф’ючелаб Юкрейн», серед інших проектів, часто проводить онлайн-заходи на різну тематику із залученням іноземних партнерів. Одного разу Данський експерт Стеффен Орнемарк згадав, що відсутність світлоповертальних елементів на дітях є серйозною проблемою не тільки в Україні. В країнах Скандинавії, наприклад, два рази на рік відбуваються «Дні віддзеркалення» (“Reflection Day”, “Reflextag”, “ReflexDag”) – інформаційні кампанії щодо поведінки на вулиці в темний час доби.

За цікаву ідею та її якісне втілення команда ГО «Ф’ючелаб Юкрейн» отримала сертифікат-підтвердження, що вона дійсно є партнером Кіиївської міської державної адміністрації у побудові суспільного діалогі, запровдженні європейських практик публічної комунікації, реалізації ключових пріоритетів розвитку столиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments