4.8 C
Киев
Воскресенье, 7 ноября, 2021
додомуКиївГотовність армії до наступу: волонтер оцінив на "шість" за 10-бальною шкалою

Готовність армії до наступу: волонтер оцінив на «шість» за 10-бальною шкалою


Михайло Макарук: «За 10-бальною шкалою оцінюю готовність наших військ на «шість»». Фото: Сергій СТАРОСТЕНКО, Gazeta.ua

Для забезпечення армії всім необхідним треба найперше спиратися на власні зусилля. З боку державної влади є ініціативи, але доволі непослідовні. Треба ухвалити закон про вогнепал, щоб населення мало чим себе захистити. Вже виросло нове покоління українців, що асоціює себе з Європою.

Про це в інтерв’ю журналу «Країна» говорить волонтер, речник міжнародної волонтерської розвідувальної спільноти InformNapalm Михайло Макарук.

«Під час створення матеріально-технічної бази треба розраховувати на себе, – каже він. – Керівництво має проводити штабні навчання. Це роблять. Президент підписав закон про резерв. Домовляються з партнерами про поставки зброї. Найперше зараз мають розглядатися й вирішуватися військові питання. Зеленський з’їздив на передову, провладні депутати побували у військах. В інформаційному плані роблять те, що мають. Але дуже невпевнено.

Треба проводити навчання територіальної оборони, командно-штабні ігри, бойові огляди бригад. Офіційно звертатися по допомогу до наших найближчих союзників. Вони можуть виручити з ППО, з радіоелектронною боротьбою, з системами логістики і забезпечення. Це все колосальні програми. Також – навчання і реабілітація поранених. Ми досі не маємо санітарної авіації».

Рівень готовності армії вищий за середній, зазначає волонтер, але цивільні не мають чим захищатися в разі нападу.

«За 10-бальною шкалою оцінюю готовність наших військ на «шість». Мене питають – що робити? Відповідаю: якщо ви воювали – вступайте на службу в резерв своєї бригади. Якщо ні – вступайте в бригаду тероборони. Купуйте й легалізуйте зброю. Верховна Рада має нарешті ухвалити закон про вогнепальну зброю. Щоб ми могли озброюватися і не було як у Слов’янську і Краматорську в 2014-му, коли людям не було чим захищатися».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Москва нічого не домоглася брязканням зброї, саме тому лишається небезпека — експерт

Якщо почнеться реальний наступ, то найперше, за рахунок чого ми можемо вистояти – суспільство, вважає Михайло Макарук.

«У нас уже сформувалася нація, яка знає, чого хоче. Українці нагадують мені бджіл. У нас бувають трутні, що нічого не роблять. Але не дай Боже хтось запхає руку в наш вулик. У нас підросло нове покоління, для якого Росія – ворог. Воно асоціює себе з Європою. Але Москва все ще тримає нас за капюшон. Бо, як вважають у Кремлі, без Києва Росії не буде».

Повне інтерв’ю з Михайлом Макаруком читайте в журналі «Країна».

Немає жодних умов для мирного врегулювання конфлікту. Путіну потрібна війна. Коли конфлікт у Придністров’ї став йому невигідним – він його просто заморозив. Так само він може заморозити і війну на Донбасі. Треба нарощувати наш військовий потенціал і переходити від пасивної оборони до оборони активної, вважає політолог-міжнародник Григорій Перепелиця.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments