-2.8 C
Киев
Четверг, 27 января, 2022
додомуКиївКонкурс на керівника САП: Зеленський може зіпсувати стосунки із Байденом і МВФ...

Конкурс на керівника САП: Зеленський може зіпсувати стосунки із Байденом і МВФ — експерт назвав причину


«Те, як затягують цей конкурс, – плювок в обличчя Байдену», – говорить юрист Михайло Жернаков. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський дав особисті гарантії президенту США Джо Байдену швидко провести конкурс на посаду керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури. Затягування оголошення результатів – це порушення обіцянки головному союзнику. Про це Gazeta.ua розповів Михайло Жернаков, голова правління Фундації DEJURE, юрист.

«У нас немає керівника САП, тому немає ефективної боротьби з корупцією вже півтора року. А це політичні обіцянки президента. Це наші міжнародні зобов’язання. Зеленський особисто гарантував Джо Байдену обрати керівника САП швидко. А тепер перед обличчям російської агресії порушуємо обіцянки головному союзнику. Це межує з державною зрадою», – говорить Жернаков.

Те, як затягують цей конкурс, – плювок в обличчя Байдену, каже юрист.

«Жодних прогнозів дати вже не можна – бо ти думав, що такі речі неможливі, а вони трапляються в прямому ефірі. Можливий зрив конкурсу, скасування через Окружний адміністративний суд Києва», – розповідає Жернаков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Те, як затягують конкурс з обрання керівника САП, – плювок в обличчя Байдену»: він триває майже рік

«Українська влада втратила свого фаворита на цьому конкурсі – Андрія Костіна, якого «викинули» міжнародні експерти. А Олександр Клименко фактично виграв, бо всі бали оголосили. І влада боїться Клименка на цій посаді саме тому, що він незалежний. Він може дати хід справам, які загрожують керівній еліті. Тому цей конкурс триває півтора року. А інші минають за кілька годин», – говорить юрист.

Те, що відбувається із конкурсом, – суперечить його головній ідеї, наголошує юрист.

«Ідея в тому, щоб незалежні члени комісії, міжнародні експерти обирали керівника САП. Щоб вони обрали людину, яка не зважатиме на політичну кон’юнктуру», – каже Жернаков.

В Україні 15 місяців немає керівника САП. Конкурс на посаду триває з січня 2021 року. У грудні минулого року конкурсна комісія відмовилися затверджувати результати.

Голова конкурсної комісії Катерина Коваль заявила, не роблять цього, оскільки чекають на відповідь з Офісу генпрокурора, який дозволить оголосити переможців.

Обрати нового керівника САП і забезпечити прозорий процес обрання нового директора Національного антикорупційного бюро Володимир Зеленський обіцяв після зустрічі з президентом США Джо Байденом 1 вересня 2021 року. Про це йдеться у спільній заяві Києва й Вашингтона щодо стратегічного партнерства двох країн.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments