-2.8 C
Киев
Четверг, 27 января, 2022
додомуКиївМовний закон: українців пишуть звернення омбудсмену

Мовний закон: українців пишуть звернення омбудсмену


Мовний омбудсмен подякував свідомим громадянам.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь торік отримав 3574 звернення про порушення мовного закону.

Про це повідомив у Facebook

Кожне четверте-п’яте звернення надійшло від киян.

«Мешканці столиці скаржилися на відсутність українськомовних версій інтернет-магазинів, обслуговування недержавною мовою, фіксували порушення у сферах освіти, зовнішньої реклами.

Ну, і звичайно, це питання недотримання окремими депутатами місцевих рад, Київради в тому числі, мовного закону», — заявив Кремінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як можна, живучи в Україні, не знати її мови? — Лібанова

Мовний омбудсмен подякував свідомим громадянам, які надсилають звернення і скарги.

«Звертаюся до керівництва Києва і Київської області, негайно втрутитися в ситуацію, затвердити міську і обласну програми розвитку української мови, як це зроблено в інших областях (для прикладу, на Харківщині та Кіровоградщині).

Запровадити мережу безкоштовних курсів із вивчення української мови, забезпечити необхідними умовами іспитові майданчики і центри проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для потенційних держслужбовців», — повідомив.

Торік у липні почали діяти нові норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Усі концерти, шоу, культурно-мистецькі, розважальні, видовищні заходи мають проводити державною мовою. Мовою демонстрування фільмів в Україні є українська.

Використання української мови обо’язкове в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах громадського життя. Також українською має працювати сфера обслуговування.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments