17.4 C
Киев
Суббота, 21 мая, 2022
додомуКиївНа свята викидають продуктів на мільярд гривень

На свята викидають продуктів на мільярд гривень


— В Україні на людину припадає 0,5–0,99 кілограма сміття на день. Під час новорічних свят його більше на третину. Переважно викидають продукти, — розповідає 31-річна Ольга Зірко, маркетинг-директорка Центру управління відходами.

— На свята з’являється спокуса купити зайві продукти. Люди готують більше, ніж можуть з’їсти. Впливають традиції — зокрема, перелік і кількість страв на столі. Також не задумуються, як їх правильно зберігати. В Україні на свята викидають їжі на суму від 470 мільйонів до одного мільярда гривень, за оцінками дослідників. У смітник йде 40–50 відсотків фруктів, овочів, коренеплодів. Третина м’ясних, молочних продуктів, зернових, риби. Хоча зменшити кількість відходів легко. Слід скласти святкове меню з урахуванням кількості гостей. Не готувати зайвого. До магазину йти зі списком. Частину продуктів можна заморозити й використати потім. Якщо ж після святкування лишилося багато їжі, слід пригостити знайомих, сусідів.

Із 400 мільйонів тонн сміття, що викидають за рік в Україні, переробляють 3–6 відсотків. Спеціалізованих підприємств мало. Але тенденція позитивна. Серед наших партнерів — понад 700 компаній, що вже сортують відходи. Це банки, посольства, транснаціональні компанії, бізнес-центри, державні та комерційні організації. Вони до цього спонукають і своїх клієнтів. Торік запустили сортування сміття Макдональдз, мережа супермаркетів «Новус», автозаправки «Вог», «Кло». «Нова пошта», мережі «Сільпо», «Метро» роблять це з 2018 року. Все більше українців приходять до свідомого поводження з відходами. Правильно їх сортують, утилізують.

У багатьох країнах популярні ав­томати, де можна здати за гроші пляшки, бляшанки. Позаторік у Києві встановили перший автомат «Япомогабокс». Можна обміняти пластикову пляшку на корм для бездомних тварин. За тиждень роботи зібрали понад 2 тисячі пляшок. Автомат видав 68 кілограмів корму. Такі проєкти знаходять відгук. Хотілося б, аби їх в Україні з’являлося більше.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments