13 C
Киев
Понедельник, 27 сентября, 2021
додомуКиївщинаНА ТРАСІ КИЇВ-ЧОП СЕЛЯНИ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ

НА ТРАСІ КИЇВ-ЧОП СЕЛЯНИ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ

«27 березня близько 11:00 на 102 км траси Київ-Чоп близько 90 чоловік, жителі села Козіївка Коростишівського району, перекрили рух транспорту на пішохідному переході у зв’язку з не виділенням земельних ділянок, тобто паїв для населення. Скільки триматиме перекриття – інформації немає. На дорозі затор», – розповіла Житомир.info т.в.о. старшого інспектора прес-служби управління патрульної поліції Житомирської області Тетяна Носадчук.
З цього приводу ми поспілкувалися з Козіївським сільським головою Лазарєвим Олександром Васильовичем.

Редакція (Ред.):Розкажіть детальніше, що змусило жителів вашого села вийти на акцію протесту та перекрити міжнародну трасу Київ-Чоп? 

Олександр Лазарєв (О.Л.): Пайовики села Козіївка Коростишівського району Житомирської області вийшли захистити свої законні права на земельні ділянки (паї) площею 157,9 га, які знаходиться у їх спільній частковій власності (всього 395 пайовиків).
Відібрати землю зазіхнувся мер Коростишівського Об’єднання територіальної громади (ОТГ) Кохан Іван Михайлович та його поплічники, оскільки вважають, що дана земельна ділянка знаходиться на їх території і тому є їх власністю.

Ред.:Така акція – свідчення відчаю селян?

О.Л.: На захист пайовиків села Козіївки стали Коростишівська районна державна адміністрація та районна рада, які доводять меру Кохану, що земля за законом належить пайовикам. Але пан Кохан і «компанія» мають свою думку, адже це досить ласий кусок землі, то чому б не «прихватизувати» її собі.
Неодноразово пайовики села зверталися до мера розібратися щодо даного питання, одначе у пана мера не має часу прийняти пайовиків. Наголошую на цьому: активісти села записувались на прийом до мера Кохана, але чиновник настільки був зайнятий у години прийому громадян, що відмовився прийняти людей. Питання: чиї інтереси відстоює мер – власні чи людей, які за нього голосували (серед жителів Коростишівської громади є також люди, які на той час працювали у селі Козіївка та мають право на земельний пай)? Ми побачили, що меру не до людей, він керується своїми власними інтересами та амбіціями.

Ред.:Ваша акція привернула увагу громадськості. А як щодо очікуваних результатів у вирішенні проблеми пайовиків Козіївки? 

О.Л.: Жителі села Козіївка будуть до останнього відстоювати свої законні права.
Чергова сесія міської ради була продовжена, відбулося друге пленарне засідання 23 квітня, селяни юрбою пішли під міську раду відстоювати свої права, захищати свою землю. Правда за селянами. Доказом цього є документація, яка підтверджує їх права. Ми разом подолаємо бюрократа Кохана та його команду.
На цю сесію міської ради було винесено питання про погодження проекту землеустрою земельної ділянки (паю) пайовикам с. Козіївка, але депутати не підтримали дане питання.
Одночас мер Іван Кохан продемонстрував депутатам і зібранню генеральний план, де дана земельна ділянка внесена у межі с. Радівка, яке входить до Коростишівської ОТГ. Із зміною цільового призначення.
Виникає питання: на яких підставах розпайована земля була внесена в генеральний план забудови с. Радіївка? В цьому питанні слід розбиратися уже правоохоронним органам.
Селяни ображені, в них хочуть відібрати їх законну землю.
В селян є також питання і до Коростишівської районної держадміністрації, і до правоохоронних органів, але найбільше – до пана мера Івана Кохана, який уявив себе царем і богом, та не боїться людського та Божого осуду. Спустіться на «землю» пане мер, поверніться обличчям до людей, адже совість та людяність, порядність та законність ще ніхто не відміняв.

Інтерв’ю провела Дарія Скригунець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments