-0.7 C
Киев
Среда, 17 ноября, 2021
додомуПравочинство і злочинНесплата штрафу дорожньої поліції: чим загрожує порушникам

Несплата штрафу дорожньої поліції: чим загрожує порушникам

Отримати штраф від ДАІ можна за будь-яке порушення правил дорожнього руху. У цьому питанні важливо його вчасно оплатити, щоб не було негативних наслідків. Головне пам’ятати, що прав вимагати оплату штрафу може тільки державна виконавча служба або приватний виконавець, який має право на подібного роду діяльність. Наприклад, це може бути виконавець Барладін. Важливо не допускати прострочення сплати штрафу. Після того, як буде винесено рішення судом про призначення штрафу винуватцю буде виділено 15 робочих днів на його оплату. Якщо за цей час гроші не будуть сплачені, то справу буде передано до виконавчої служби.

Сплатити штраф можна будь-яким зручним способом через відділення банку, в особистому кабінеті або використовуючи будь-яку електронну платіжну систему. Важливо пам’ятати, що на зарахування грошових коштів також може знадобитися час. Тому не варто платити в останній день. Якщо гроші вчасно не надходять до державної скарбниці, то сума штрафу збільшиться в два рази і буде нарахована пеня. Не варто розраховувати, що можна буде уникнути сплати штрафу. Сам процес стягнення виконавчою службою або приватним виконавцем грошей з боржника може розтягнутися на кілька місяців і навіть рік. Але сплатити штраф все ж доведеться, то значно більше, ніж в початковому варіанті. Робота приватного виконавця має більший результат, тому багато хто вирішив звернутися до них за допомогою. Вся їх діяльність є повністю офіційною та вони мають ті ж самі повноваження, що і державні служби. На їх запроси надходять відповіді з банковских установ та органів контролю наявності нерухомого майна боржником.

Також може бути примусово списана сума грошей з банківського рахунку боржника в рахунок погашення боргу. У крайніх випадках може бути накладено арешт на сам автомобіль злісного неплатника або навіть його нерухоме майно. Воно буде продано через аукціон за невеликі гроші, частина піде на сплату боргу, а друга частина буде повернута боржнику.

Також інформація про людину буде занесена в загальнодоступний Єдиний реєстр боржників. До неї буде мати доступ кожен бажаючий. Ця обставина може створити людині ряд неприємностей. Наприклад, роботодавець може моніторити такий реєстр і знаходження в ньому його співробітника може призвести до звільнення останнього.

У разі, якщо коштів на рахунках у боржника немає, а також відсутнє майно, то йому можуть бути призначені громадські роботи. Їх кількість і тривалість визначається в індивідуальному порядку.

Якщо грошей на оплату штрафу немає, то можна подати в суд зустрічний позов і спробувати оскаржити суму штрафу. Але для цього у винуватця повинні бути залізні докази. Також в цій справі можуть допомогти досвідчені адвокати. Самостійно довести свою невинність може бути досить проблематично.

Тому, спираючись на всі вищевикладені факти, варто з особливою обережністю ставитися до правил дорожнього руху і не порушувати їх, щоб уникнути штрафів. Якщо такі все ж виникають, то їх потрібно оплачувати строго у встановлені законодавством терміни. Не варто затягувати, щоб уникнути негативних наслідків як для себе, так і всієї сім’ї. Не варто забувати, що боржники не мають права покидати кордони своєї країни до повної виплати боргу.

Київ.org
Учился в Киевском Национальном Университете им. Т.Г. Шевченко на кафедре "Международные отношения" С 2008 года работает внештатным корреспондентах в более чем 20 общеукраинских изданиях. Тематики статей: политика, государство, экономика.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments