Новий закон про столицю практично готовий – «Слуга народу»

Основна проблема київського місцевого самоврядування полягає не в тому, хто обіймає посаду міського голови та очільника КМДА, а в недосконалому законі «Про столицю України – місто-герой Київ». Тому в партії «Слуга народу» практично повністю підготували новий закон заявив Українському радіо в програмі «Сьогодні.Зранку» обраний народний депутат України від партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

«Основна проблема місцевого самоврядування в Києві полягає не в тому, хто обіймає посаду очільника Київської міської ради і КМДА, а в тому, що ця діяльність керується окемим законом, який далеко не ідеальний. Адже ті органи, які відповідно до цього закону мають керувати, не мають всієї повноти повноважень», – розповів Віталій Безгін.

За його словами, колізія в першу чергу полягає в тому, що в Києві вибраний міський голова і депутати, але немає класичного виконавчого органу при Київміськраді: «Адже КМДА є одночасно виконавчим органом міської ради, й державним органом. Адміністрація має бути органом нагляду держави, який слідкує за тим, щоб все було в межах Конститутції і законодавства».

«Також, окрім необхідних змін до законодавства, нам потрібне нове районування в Києві, проте навіть циклічні проблеми з виборами до райрад, це теж питання до чинного закону, який потребує змін», – підкреслює нардеп.

Обранець від «Слуги народу» наголошує на тому, що нинішній конфлікт голови Офісу президента Андрія Богдана з очільником Києва лежить не в політичній площині: «Те, що Богдан висловлює Кличку – це те саме, що йому можуть закинути безліч киян. В президента є законні підстави звільнити Кличка, адже в 2010 році відбулись зміни до Конституції, які потягнули за собою й зміни до закону про столицю». 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *