18.7 C
Киев
Вторник, 9 августа, 2022
додомуЖитлово-комунальні тарифиПенсії в Україні: до кінця 2022 року планують ще вдвічі підвищити

Пенсії в Україні: до кінця 2022 року планують ще вдвічі підвищити


До кінця 2022 року в Україні планують ще вдвічі підвищити пенсії.

Підвищення заплановані на жовтень і грудень, повідомляє Пенсійний фонд України в Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На які виплати може розраховувати військовий під час лікування чи реабілітації – відповідь Міноборони

До кінця року передбачені такі перерахунки пенсій:

Автор: t.me/PensFund
 
Проведені перерахунки пенсій у 2022 році, представлені на інфографіці

З 1 липня та 1 грудня – у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 1 липня до 2027 грн, з 1 грудня 2022 року – 2093 грн. Зростуть розміри мінімальної та максимальної пенсій, складові пенсійної виплати, які обчислюються з розміру прожиткового мінімуму.

З 1 жовтня – у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати із 6500 грн до 6700 грн. Зросте розмір мінімальної пенсії за віком осіб, які не працюють, які досягли 65 років і більше й мають страховий стаж – чоловіки не менш як 35 років, жінки – не менш як 30 років.

З 1 жовтня особам від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 300 грн (у межах пенсійної виплати 10 340,35 грн). Якщо особа досягне 70 років після 1 жовтня, компенсаційна виплата буде встановлена з дати досягнення 70-річного віку.

У Пенсійному фонді також зазначили, що в осіб від 70 років, пенсія яким призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають стаж чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється на рівні 3000 грн.

«Якщо в зазначених осіб страховий стаж становить менш ніж 35 років у чоловіків, менше ніж 30 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати визначається пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 3000 гривень», — пояснили там.

З 1 грудня особам до 70 років, страховий стаж яких становить не менш як 35 років у чоловіків і не менш як 30 років у жінок, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та не працюють, мінімальна пенсійна виплата буде встановлена на рівні 2500 грн.

Особам, страховий стаж яких становить менш ніж 35 років у чоловіків і менш ніж 30 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється пропорційно наявному страховому стажу виходячи з розміру 2500 грн.

Заробітна плата працівникам за весь час відпустки виплачується до її початку, якщо інше не передбачене трудовим або колективним договором.

Про це свідчить коментар Мінекономіки до закону 2352-IX.

Таким чином заробітна плата за весь час відпустки в загальному випадку повинна бути виплачена не пізніше моменту початку відпустки. Моментом початку відпустки доцільно вважати нуль годин нуль хвилин першого календарного дня відпустки, зазначеного в рішенні про її надання.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments