19.9 C
Киев
Четверг, 7 июля, 2022
додомуBusinessПотрібно побудувати десятки тисяч квартир

Потрібно побудувати десятки тисяч квартир

До кінця 2022 року влада розраховує поселити в 53 393 квартири 185 933 переселенців.

“Потрібно побудувати декілька десятків тисяч квартир. Перші квартири маємо отримати через три-чотири місяці. Існує багато не введених в експлуатацію, але фактично готових житлових будинків. У найближчий місяць держава почне їх викупати і надавати переселенцям. Усі ці квартири мають бути одразу з ремонтами, з меблями, з побутовою технікою.” – заявив К.Тимошенко для  Forbes

Усі ці квартири мають бути одразу з ремонтами, з меблями, з побутовою технікою. 

На даний момент в Україні 2,1 млн «офіційних» переселенців. Для них необхідні 600 000 квартир, з яких майже 9% (53 393 квартир) держава планує передати учасникам програми до кінця року, наголошує Кирило Тимошенко.Офіс президента хоче розквартувати 53 000 переселенців до кінця року. Забудовники не квапляться навіть коментувати ці плани.

Представниками галузі – забудовниками та консалтингові компанії зацікавлені планами команди президента, але офіційно прокоментувати їх реалістичність вони не в змозі–відсутній зрозумілий механізм втілення цього грандіозного плану, відсутні джерела фінансування, місце розташування (земля для забудови),  де будувати? Чи не будуть збудовані райони міст чи будинки, житлові зони, де проживатимуть переселенці, соціально відокремленими(транспортної та соціальної інфраструктури в районах, які активно забудовуються, катастрофічно не вистачає).
Що ж про тимчасове житло для переселенців відомо вже зараз? Яка географія розселення, які терміни, що може стати на заваді здати заплановані будинки вчасно?

Влада розраховує поселити в 53 393 квартири 185 933 переселенців, до кінця 2022 року.Планується збудувати 30 000 квартир, і викуплено 23 393. Приблизний кошторис цього:65-69 млрд грн.В забудову закладено ціну за 1 кв. м не вище за 24 000 грн. Це за попередніми розрахунками забудовників. Будівельники, оцінюють собівартість квартир для переселенців з ремонтом, меблями і технікою приблизно у $1000 за кв. м. Але Тимошенко заявив що це буде набагато менше за $1000. -“Ми поговорили з будівельниками з кожного регіону, щоб вони мінімізували свою «дельту» і розробили варіанти, як побудувати все дешево, але якісно.” 
Все житло для тимчасового проживання переселенців буде у власності держави. Передбачається, що нові мешканці залишатимуться там до моменту, поки не відновлять їхнє житло або поки не буде запропоновано нове. А звільнені «тимчасові» квартири держава віддасть тим, хто стояв у чергах на забезпечення житлом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments