-1.3 C
Киев
Понедельник, 17 января, 2022
додомуКиївПроїзд у Києві зросте до 20 гривень | Новини на Gazeta.ua

Проїзд у Києві зросте до 20 гривень | Новини на Gazeta.ua


До 20 грн зросте вартість проїзду в комунальному транспорті Києва із 1 січня 2022‑го. Зараз поїздка в мет­ро, трамваях, тролейбусах і міських автобусах коштує 8 грн. Приватні перевізники беруть з пасажира по 10 грн.

— Нинішня ціна давно не відповідає економічно обґрунтованому тарифу, — каже перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, 49 років.

Менше за проїзд плати­тимуть ті, хто розраховуватимуться карткою киянина — 12 грн. Для пасажирів, які користуються електронною транспортною карткою — плата становитиме від 15 до 20 грн. Ціна залежа­тиме від кількості придбаних поїздок.

— Можна буде купити місячні проїзні квитки зі знижками. Одна поїздка тоді коштуватиме від 14,2 гривні залежно від типу проїзного, — додає Поворозник.

— Навесні працівники комунальних підприємств мітингували й казали, що собівартість перевезення пасажира становить від 21 до 25 гривень, — говорить експерт з транспорту 35‑річний Дмитро Беспалов. — Це політичне рішення. Собівартість перевезення однієї людини можна знижувати шляхом оптимізації маршрутної мережі й роботи операторів. Потенціал зниження становить мінімум 15, а то і 30 відсотків.

Громадський транспорт не розвивається пропорційно подорожчанню. Підняття вартості не допоможе оновити рухомий склад. Про розвиток тут мова не йде.Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments